Nezastavitelný (2010)

Denzel Washington a Tony Scott, kombinace, kterou mám rád, doteď pro mně neznámý a výborný Chris Pine a další herci. A zajímavé prostředí vlaků, strojvůdců a věcí s tím spojených a jednoduchá zápletka, jen málokdo by z těhle věcí vytvořil tenhle napínavý mix. Takhle si představuju akční film.

Surfařka (2011)

Tohle je pro mně překvapení roku. Zvláštní herecké obsazení, režisér, obehrané téma, čekal jsem, že to půjde rovnou na dvd, nebo do limitovaného počtu kin. Nakonec to dostalo v USA docela dost kin, slušně vydělalo, dokonce čtyřnásobek ůvodního víkendu. A já ať se na to dívám, jak chci, nemůžu dát méně, než pět hvězdiček, to je neuvěřitelné. Výborní herci, všichni, hudba, vizuální stránka, scénář. Teď přemýšlím, proč film nedorazil do českých kin. Velké plátno by mu slušelo.

Hanna (2011)

Parádních 80% , Saoirse Ronan a Eric Bana, to je výborná kombinace, netypický akční film ladí s důraznou hudbou a kdyby byl trochu zajímavější konec a trochu propracovanější děj, klidně bych dal 5 hvězdiček.

Nico - víc než zákon (1988)

Jeden z mých nej akčních béčkových filmů 80.let. Steven Seagal v nejlepší formě, typická hudba, která sedí, slušná dávka napětí a akce, prostě to šlape. Pořád dost působivé.

Hačikó - příběh psa (2009)

Skoro lyrický příběh s jemným klavirním motivem a taky překvapivé setkání po mnoha a mnoha letech, s Cary Hiroyiuki Tagawou v roli, ve které bych ho čekal nejméně.

Obchodník se smrtí (2005)

Legální, nelegální, není to jedno? Stále a pořád poslouchá člověk kecy politiků o míru a demokracii. A stále a pořád oni i jejich kamarádi z tohohle byznysu mají jednu velkou noční můru - světový mír. Tyhle depresivní filmy, odhalující naplno kdejakou špínu nemám rád, protože si vždycky připadám bezmocný. Ale z filmařského hlediska opravdu dobrý film.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Když jdu koukat na film s tak vysokým hodnocením, vždycky opatrně, protože občas přijde zklamání. Naštěstí nepřišlo, váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale dávám plný počet. Napsat devadesát minut plných dialogů, aby měly hlavu a patu, logiku a napětí a prakticky pořád v jedné místnosti....to je umění a tohle je mistrovská práce. Neviděl jsem originální znění, ale dabing se mi zdál opravdu dobrý. Jiří Voskovec, tuším v podání Pavla Soukupa. Spokojenost.

Město (2010)

kdybych nevěděl, že to režíroval Ben Affleck, tak bych tipoval Scorseseho nebo Finchera, nadprůměrné 4 hvězdičky, Bena Afflecka navíc můžu i jako herce.

Tři dny ke svobodě (2010)

Vůbec si nedokážu představit film, ve kterém by hrál Russell Crowe a ten film by byl špatný.

Ať vejde ten pravý (2010)

původní švédskou verzi jsem neviděl, ale tahle byla dobrá. Co mně překvapilo byly barvy, většina hororů je laděná do modra, modrošeda, tenhle do zlatohněda. Netypické, zajímalo by mně, jestli to byl záměr. Dvojice Kodi Smith McPhee a Chloe Moretz výborná. Až půjdu pozdě večer a někde potkám naříkající holčičku, radši prásknu do bot.