Pepperminta (2009)

Znáte ty řeči o spontánnosti, revoltě, dělání si toho co chci atd. . . A tady je to fakt roztomilé.

Van Diemen's Land (2009)

Chodí pešek okolo, nekoukej se na něho. Koho pešek sekerou bouchne ... Prvních patnáct minut jsem se bál, že by to mohl být průser, protože herecké výkony a úvod do příběhu byly na úrovni ochotníků. Pak jsem se přestal bát a začal počítat mrtvoly a tipoval koho kdo sežere jako dalšího. Tohle nemá naprosto nic z roztomilosti Dravců. Nic z bezvýchodnosti Aquire, hněv boží. Nic z uhračivosti Malickových filmů. Vůbec nic, jen hodně mírné jatka a pár špinavých chlapů. Ta atmosféra filmu? Tou je myšleno pár přeletů nad pustou Tasmánií ...

Vejdi do prázdna (2009)

Tohle se špatně popisuje. Asi jako feťákovo Moulin Rouge, jako to nač David Lynch nikdy neměl odvahu točit, jako kombinace Vesmírná odysea a Requiem za sen. Cesta do pekel, která z člověka během sledování vycucne spoustu emocí, vydráždí ho, zhnusí a přitom málem uspí. Tak si vyberte, vážení. (dělejme jako že to mělo jen dvě hodiny a ta poslední hodina, kdy si Noe hraje na Boha, že není a pak je to film roku.

Cinematerapie (2010)

Ono je u podobných projektů vždy těžké rozlišit zda je to tak zajímavé díky režii a zvolenému tématu, nebo díky exhibicionistům a "zjevům" (omlouvám se pokud to zní jakkoliv hanlivě, jsem teď opravdu obecný), hrajícím v tom. Cinematerapie má skvělý nápad. o tom žádná. A je v ní i několik zajímavých hraných vsuvek přímo s aktéry dokumentu. I se mi líbí jistá nedořešenost a nevyřčenost jistých věcí (manželova objednaná vražda třeba), ale jako celek to moc nefunguje.

Poslední dny Emmy Blankové (2009)

První polovinu k*revsky černohumorná komedie, druhou k*revsky černý film. Mě to moc nevzalo, ale chápu že zrovna tohle může být z těch filmů, které pokryjou celou škálu na hodnotící stupnici.

Pacho, hybský zbojník (1975)

To je samé jaba daba daba dam a skutek utek. Jinak nic. Teda ještě jak Kroner pořád někam utíká. Komedií bych to fakt nenazval.

Hledá se Eric (2009)

Celý film je onanií nad fotbalovou karierou Cantony. Sorry ale tak okatě stavět "děj" na tom, že na plátně je TEN mega super borec Cantona, je opravdu zoufalé. Žádná prosvětlená komedie. Spíše šedivý (paleta barev) existenciální film. Tak to dopadá, když ve Varech na festivalu pouštějí divákům samé temné drama .. pak jsou vděční i za drobky.

Rage (2009)

Ó já pochopil režisérův záměr vyprávět příběh v sestřizích rozhovorů lidí, ze kterých žádný příběh být "neměl". I ty vtípky s herci .. ale bylo to na mě až tak moc cool, že ... :-)

Svědek umírajícího času (1990)

Bylo hodně znát, že film je jen sestřihem seriálu Lékař umírajícího času (musím vidět!!!) - občas rychlé skoky v ději a nepochopení kdo je kdo. Stejně smekám před výbornou prací a až dosud bych nevěřil že v Českém filmu můžou být scény jaké jsou zde. 70%.

Amelia (2009)

Až moc krátké. Hilary Swank jako vždy vynikající.