Teorie velkého třesku - Substituce domácím mazlíčkem (2010) (epizoda)

Sheldon a kočky! :D Výborně zahrané z herecké roviny, navíc poukazuje na problém, který spousta lidí má po rozchodu (ačkoliv si nepřipouští problém, tak jako Sheldon vztah) a nahrazuje pak alternativní"substitucí"..! :P :D

Teorie velkého třesku - Obohacení košťálovou zeleninou (2010) (epizoda)

Velmi zajímavá hypotéza o nesmrtelnosti a dost možná pravděpodobná, kudy potom lidstvo skutečně půjde. :) S odstupem času navíc můžu říct, že je tenhle díl díky Shelbotovi celkem zapamatovatelný... :)

Teorie velkého třesku - Robotická manipulace (2010) (epizoda)

Ačkoliv to nebyla hlavní dějová linie, nejvíce mi v paměti utkvěla část s Howardovou rukou... O:) :D + je pozoruhodné sledovat počátky vztahu "Shamy"... :))

Červený trpaslík - Jiná dimenze (1991) (epizoda)

"Nachystejte mi uzenáče, na snídani jsem zpátky?" To je frajer!! :)) Naprosto jedinečný díl o tom, jak ta horší možnost z nás může udělat lepšího člověka. :)

Jabloňová panna (2000) (TV film)

Tak to byl teda divný scénář... :/ Spousta nelogičností, nechápu, jak a proč čarodějnice najednou uhořela a proč to tam celkově hořelo? O_o Dramaturgicky v roce 2020 vybráno snad jen kvůli aktuálnímu dění v Austrálii a požárům?

Proroctví (2009)

Zajímavé téma uvažování o rozdílu teorie chaosu a řádu. :) Místy trochu americké, katastrofické, ale ten symbolický závěr andělů, Adamů a Ev a stromu poznání na konci v astronomickém pojetí byl super! :)

Zmenšování (2017)

Celkem zajímavé téma, enviromentální vykřičník, sociální otázky vnímání rozdílností lidí (ještě bych čekal teda, že nějakému "velkému" rupne v bedně a bude chtít malé z pozice "větší moci" zabít), jen teda v tom Norsku to bylo trošičku přes čáru. :) A ta Vietnamka...bylo jasné jak to skončí, ale líbilo se mi vykreslení Jejího charakteru plného vůle (tolik typického pro lidi na východě, zejména teda spíš Japonce..). :)

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Takhle vypadá novodobá bajka. :) Až na poněkolikáté shlédnutí mi došlo, že zvířata jsou ve svých rolích na svém místě, včetně lva, ovcí, beranů, faktor strachu jak na Farmě zvířat... :) Ale Blesk je prostě nejlepší!! :D :))