Penn & Teller: Bullshit! (2003) (seriál)

Vynikající seriál podporující kritické myšlení, podaný syrovou a vtipnou formou. Kolega heethen to shrnul nejlépe. Nutno dodat, že ti co hodnotili odpad, se pravděpodobně ocitli na místě kritizovaných a nedokázali přijmout logické argumenty, které se dají s trochou snahy ověřit.

Lovecká sezóna (2006)

To, že je to jasná vykrádačka Shreka a že grafika na rok výroby vypadá naprosto uboze a odporně, by mi nevadilo, ale ono to ani není vtipné. Animované filmy mám rád a u Shreka nebo Jak vycvičit draka jsem se bavil výborně - tady prakticky vůbec. Jediná opravdu pozitivní věc je soundtrack, a ten si můžu poslechnout bez nutnosti se koukat na TOHLE.

Mary a Max (2009)

Dospělý film, který mě oslovil jako většinu ostatních. Krásné...

Sigur Rós: Fjögur píanó (2012) (hudební videoklip) odpad!

Absurdní výšplecht, u kterého si většina lidí myslí něco jiného (a většinou se to točí kolem lásky). Něco tak afektovaného jsem dlouho neviděl - možná mi chybí taková představivost, nebo se mi nelíbí nápad, že si mám všechno domyslet, protože režisér se raději věnuje vzájemně nesouvisejícím vizuálním kreacím. Hipsteři si užijí.

Vinni-Puch (1969)

Asi jsem příliš mladý, abych viděl kouzlo téhle verze - neurazilo, ale přišlo mi, že je to pro opravdu malé děti, třeba 2-3 roky. Je možné že kvůli generačnímu rozdílu vidím něco jiného. A přitom třeba "Jen počkej zajíci" miluju. Tady dám přednost americkému seriálu.

Grinch (2000)

Nepříjemný a nesympatický film, ve kterém se líbají psí zadky. * za Carreyho masku, za neustálé přehrávání a že ho nenechali ani chvíli v klidu nemůžu dát nic (mám rád většinu jeho komedií, ale tady je úplně puštěný z řetězu). Film jako celek je pouze horší verze animované klasiky, takže pokud ho člověk vidí jako remake, nemá na něm co ocenit.

Dračí doupě (2000)

Velmi mizerný film po všech stránkách. S dabingem snesitelnější. Je úplně jedno, zda jste někdy Dračí doupě hráli nebo ne, tohle s tím nemá nic společného. To, že jsou tu elfové, trapaslíci, mágové a draci (občas, sporadicky) je asi jediná spojující věc. Ten, kdo film cení na 3 hvězdičky a výše buď nemá žádné standardy (resp. je mu fuk, co se prohání na obrazovce) a kouká na cokoliv, co mu přijde pod ruku, nebo je šílenec. Ve zvrhlém smyslu dobrá zábava, zvlášť Ironsovo pitvoření a mrtvolné "neherectví" princezny. Ale ten film byl myšlený vážně.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jeden z nejsilnějších a nejpůsobivějších filmů, co jsem kdy viděl. Vše, co se o tomhle filmu dá říct už zde bylo řečeno, takže můžu pouze zdůraznit, že na mě mocně zapůsobil. Prakticky s ničím se dá udělat něco, co upřednostním před prakticky čímkoliv. Jediné co je zapotřebí je geniální scénář, fantastičtí herci, brilantně napsané dialogy a perfektní kamera (kterou jsem předtím ani nevnímal, ale při opětovném shlédnutí jsem si uvědomil, jak moc napomáhá atmosféře). Je to vážný film, který si sice nehraje na to, že by byl naprosto skutečný, ale cítil jsem se, že je mi předkládána látka, která je skutečně pro dospělé, což se zas tak často neděje.