Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

v prvom rade treba uviest, ze hobit 2 je typicky kino film. Jeho prevedenie , zvuk a efekty si vyzaduju urcitu audio-video kvalitu bez ktorej sa neda objektivne tento snimok hodnotit. Hobit 2 je dielo tej najvyssej kvality cez efekty, zvuk a 3D obraz. Animatorom prostredia, skretov,architektury,odevov a akcnych scien a ine gratulujem. Film ma bezmala 3 hod a aj tak som vydrzal priam vychutnal vsetko vratane zaverecne pasaze s drakom- jeho amok, ked ho chceli trpazlici zabit bol vrchol filmu : pomstuu !,,,pomstuu ?!,,,,,,ja vam ukazem pomstu !! ja som ohen ,,ja som smrt !! nazlosteny orig hlas smaka i v cz dabing. je neskutocny, prepracovany od a po z,,,,anatomicke pohyby ,mimika a jeho zhmotnenie v 3D je vrcholne dielo modernych animatorov,,,skoda len ze dej v zacarovanom lese a vodnom meste je zdlhavy , ,no urcite budete vnimat zavarecne pasaze prave so smakom,,,, hobit je ten film, ktory si zasluzi pozretie v tom naj kine, aby ste dokazali ocenit technicku dokonalost spracovania tejto premakanej zalezitosti,,,,,Uz teraz preskakujem z nohy na nohu nedockajuc na dalsi posledy diel hobita.