Psychopat z Green River (2008) (seriál)

Chlapci predo mnou to už zhrnuli výstižne, dá sa súhlasiť, že televízny formát film predĺžil no možno teda aj tak trochu viac zosobnil s postavami. Niekedy som mal pocit, že seatlleská polícia nevie, ako sa riešia takéto prípady, neboli na to absolútne pripravení a žiadne zvraty sa nekonali ani v ďalších rokoch. Podľa filmového spracovania sa zmobilizovala "všemocná" FBI do tohto prípadu až po štyroch rokoch, čo je nehorázne. Zobrazenie dobového prostredia tu, vďaka (nevďaka) nízkemu rozpočtu, značne absentovalo, miestami som mal pocit, že som nie v roku 1982, ale v dvetisícom. Objavila sa tu pre mňa "fascinujúca" scéna so zavedením počítača a neskôr počítačového systému. Nie som si ale istý, v konečnom dôsledku, či hlavný detektív a jeho tím boli naozaj takí bezmocní, alebo len chýbali dôkazy, keďže vrah, opäť len podľa videného vo filme, nebol nejaký génius... (jeho odhalenie prišlo až deň pred "dvojičkami"). Herci boli plusom filmu, Cavanagha si pamätám z Dievča mojich snov, páči sa mi jeho feeling vo filme, no ozdobou bola Amy Davidson ako Hel(l) (poznáme najmä z 8 jednoduchých pravidiel). No a ak ste vydržali sledovať film do samého záveru, určite máte nutkanie zdvihnúť hodnotenie o minimálne jednu hviezdičku. SPOJLER? /// Info o vrahovi: Gary Leon Ridgway, narodený 18.2.1949 v Salt Lake City, usvedčený zo 48. vrážd, priznal však 71 vrážd, odhad je až viac ako 90 vrážd, bol odsúdený v roku 2001 na doživotie.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Asi nie je veľmi rozumné vidieť prvý diel X-Mena a potom až tento. Našťastie však, mal som pri pozeraní filmu vedľa seba človeka znalého celú sériu a tak som bol oboznámený so všetkými súvislosťami, ktoré by mi inak unikli. Dej bol vykonštruovaný veľmi pekne, avšak tak ako zaujímavo začal, tak skončil len priemerne. Liev Schreiber sa po druhýkrát v krátkom čase objavil v podobnom filmovom žánri (Odpor) a tak sa mi zdalo, ako keby vôbec nemenil typ svojej postavy. A ani záporáci neboli ktovieakí, takže nemôžem hodnotiť viac ako mierny nadpriemer, dokonca aj keď sa jednalo o vôbec prvú snímku, ktorú som videl na Blu-ray disku.

Avatar (2009)

Je toto vrchol vizuálnej kinematografie alebo len nový začiatok?

Město bohů (2002)

Skvelá, poctivá práca, úžasný filmový zážitok.

Veřejní nepřátelé (2009)

Ako prvé treba poznamenať, že sa určite neubránite porovnať film s úspešnejším Americkým gangstrom. Z filmu cítiť silného režiséra, ktorý dokázal postaviť charakter príbehu na Deppovi a jeho feelingu. Ale predsa ma Depp nijak neohúril, doplňujúc, že Bale tu zahral nehorázne druhé husle, čo myslím Mannovi mierne ušlo. Mne osobne zas ušlo aj niekoľko viac aj menej podstatných súvislostí v príbehu, ktorý niekedy až primoc flegmaticky prechádzal cez podstatné dejové zlomy ... Inak fajn, atmosféra geniálna, doplnená hudbou z klasickej chicagskej rozhlasovej stanice z roku 1933. Priatelia 30.tych rokov si prídu na svoje, aj keď film mal rozhodne na viac... CV by self_made_film_man Johny Depp for the second time ...

Matka (1968) (TV film)

Herecky bezchybné, vidieť Strniskovú, Rajniaka a Kvietika v najlepšej forme je zážitok. Napriek tomu, že všetko je to ohraničené námetom J.B.Ivana mi tam chýbalo trošíčku priehľadnejšie zobrazenie.

Americká krása (1999)

Film nadčasový a nad vecou, bravissimo - because the world is round, because the wind is high.

Stáhni mě do pekla (2009)

Amatérske, gýčovité, lacné. Ja neviem, všade tu čítam dokola len Sam Raimi, ale čo je preboha na tomto filme také úžasné, čo by nieslo nejakú jeho originalitu? Pre mňa je pozitívom len hudba, herci sú pod úroveň na čele s Alison Lohman, námet vlastne žiadny, scenár chudobný ako kostolná myš a už by hádam aj stačilo kritiky. Nie som pravý vyznavač hororov a ani po tomto snímku ním asi nebudem, lebo ma nemal čím prekvapiť, pripútať. Po druhýkrát v krátkom časovom horizonte sa prikláňam k názoru Renton-a a to opäť na 100%.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Myslím, že môžem dať plný počet. Niektorí ľudia, ktorí nemajú moc v láske americký patriotizmus asi nebudú rovnakého názoru ako ja - ale proste USA ako také je štát, ktorý bol, je a bude asi najpatriotickejší z celého sveta a voľba prezidenta je u nich jeden veľký fenomén, udalosť, proste veľké haló. Trošku mi síce tento film pripomína príbehmi Crash alebo 21 gramov, ale keďže je založený na úplne inej podstate, dokázal ma opäť stiahnuť. Veľmi pekný komentár napísal Renton, s každou vetou uňho súhlasím. A ak aj nie ste príliš priaznivci takéhoto pojatia drámy, môžte si aspoň vychutnávať ozaj kvalitné hudobné soirée.