That's It, That's All. (2008)

Bez debaty - najlepší SNB film, aký som videl. Je pravdou, že First Descent (2005) je silnou konkurenciou, ALE - len ten čo videl oba, môže zrovnávať. V prospech That´s It, That´s All u mňa hovorí mimoriadne skvelý soundtrack, a poukázanie skôr na ten...ešte aký taký, nekomerčný snowboarding. Cesta vedie freeridom a freestylom, niekde mimo Olymp.hier či X-Games....SNB treba oslobodiť. Úplne Travisa chápem, že odišiel...aj ja by som chcel tú odvahu - odísť, a len jazdiť, živiť sa trebárs ako drevorubač, a sem tam na net upnúť nejaké to videjko. Jebať prachy....kazia všetko.//////////////////////////Edit: Mrzí ma, že Art of Flight mal masívnejšiu marketingovú podporu, ako jeho LEPŠÍ predchodca TITA, pretože...takto ostane tento lepší kúsok zaznávaný komerčnou (fuck) verejnosťou! That´s It, That´s All F(or)T(he)W(in) !!!

20ers: Making of... (2008)

Z mosta doprosta-prečo ktorá pesnička s kým :)...čo sa mňa týka, naj. pesnička kompilácie jednoznačne Pio Squad feat. Jarek Nohavica „Já tam byl“....škoda, že to niekedy Jarek nezahrá naživo, teda-na SK som už zažil "hafo" jeho koncertov, a nikdy si sebou nevzal chlápky z PIO :( such a shame.

Dylan Moran Live: What It Is (2009) (TV film)

Prvá stand-up show akú som od Dylana videl...a po tom čo stváral trebárs v Black books, čakal som...viete, výkon. A aj som ho kurva dostal :) Dylan je ďalší popiči chlapík, iný ako Chris (Rock), proste iný druh popiči humoristu. Jeho nekonformný britský humor, je černejší ako Chrisova pokožka :) Len tak dál...už sa teším ako sa dostanem k jeho starším počinom. Dylan ROCKs. Jak to že nostop vyzerá, ako by prejel štvrté gumy, na svojej Toyota Hirošime...raziac si cestu stredom ulice plnej Vašich detí...s fľašou Jamesona v ruke, v ďalšej cíga...na očiach čierne okuliare...šoférujúc kolenami? Tomu sa hovorí, výkon.

Informátor! (2009)

Damon hrajúci šedého a fádneho biochemického úradníčka (ktorý bol dosť detinský) - aj napriek svojej vonkajšej jednoduchej fazóne dokázal popri spolupráci s FBI ulievať prachy od svojho zamestnávateľa.... a jeho "odvážna" žena v boji so zlými korporátnymi dohodami korporátnych firmičiek (ach, tie kartely). Teda, kukuričné záležitosti sa pridávajú asi vážne všade, aj do burčiaku :D Ale inak....taký nič film, pozrel som, a nenašiel som v ňom moment, pre ktorý by som si ho mal chuť pozrieť ešte raz. "Paranoid is what they call you when they want you to drop your guard."(Mark Whitacre)

Píseň lásky samotářky (2004)

Švédska trojka v rozjebanom bytíku :)....zevlujúci profák a flákajúci sa spisovateľ, plus švédka-pátrajúca po "všetkom o svojej matke". Za každým stroskotaním, ktoré predchádza návratu späť na pevninu, sa skrýva smutný ľudský príbeh. Okolo ostrova je more whisky (a nie len tej "kvalitnej", single malted....), ginu a ešte všeličoho. A na to, aby sme sa odhodlali plávať....možno treba stretnúť (a zažiť) svoju "švédsku trojku". "Najkratšia cesta do neba, (vraj) vedie stredom pekla" a preto, toto bude navždy najlepšia švédska trojka, ktorú som nezažil ( a je mi to ľúto).

V hlavní roli já (2008)

Alfréd H. chľastajúci írsku Jameson-whisky :).....a v hlavní roli jáa. MARK: "This is a lie, Pierce." PIERCE: "Shut up! It's not. It's the new truth."---quoting, ktorý hovorí za všetko. Byt, ktorý náhodne vraždí, kopec mŕtvol a dvojica...ktorá sa s nimi musí vysporiadať. To napíše iba život...alebo ten, koho som spomenul na začiatku. A na konci niekto bude musieť prijať identitu svojho brata....ale, tak to už niekedy v živote chodí. A nie len v Írsku....! Dylan skvelý, a Marka Dohertyho som prvý krát vo filmovom svete stretol (alebo si uvedomil) práve tu, tak uvidzíme-vyzerá sľubne.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Film/dokument po hudobne-tanečnej stránke ako dobrý prierez Majklovov tvorbou...ALE, tu všetko dobré pre mňa končí! Aj napriek tomu, že tento počin pomerne dobre hodnotím, nedá mi nevytknúť, že ide iba o komerčný ťah hyen, ktoré sa doslova chcú nabaliť na iniciálkach M.J., a to Majklovo telo v hrobe ešte ani nevychladlo!!! FUJ, blee....ALEBO, žeby....to bolo všetko inak??? Majkl žije niekde na nejakom ostrovčeku, a toto je len jeho šikovnícky ťah na opätovné rozbehnutie predaja vecí svojej "značky" a zarábanie bubášíkov? Who know´s? Only god, and....tommorow :D

3 sezóny v pekle (2009)

Po skončení 3 pekelných rokov mladého študáka snažiaceho stať sa básnikom, žijúceho ala selfdestruction, ktoré boli jeho prerodom z komunistu/marxistu na človeka ktorý pochopil, že "Paris is the answear", čili emigrace....som si opäť uvedomil, že boha.....Tí češi (aj s pomocou pár slovenských hercov) vedia skutočne točiť dobré filmy. Napríklad, to zobrazenie súdobej Prahy oných pekelných rokov, ma vážne dostalo - to nie je Hollywood, kde sa na šatke piráta z Karibiku objaví značka Adidas, to je...Tčéchišé repablik. Netvrdím, že tu máme český film ktorý uzavrie desaťročie, ktoré sa inu českému filmu ako takému, vydarilo (myslím, že môžete súhlasiť). Len hovorím, že tento film je viac než iba HOVNO. A HOVNO, to je samo osebe, už dosť. Takže, teším sa na Protektora a Kawasakiho ruže...češi jedou jak pílky :) BTW-Neviem či iba mne, ale....Kryštof Hádek tu pre mňa vyzeral ako čistý klon Karla Rodena najmladšieho, žeby jeho nemanželský syn? :D Egon Bondy-chlápek, ktorého divadelné hry môžem-ale tiež niekto, nad kým visí meč spolupráce s komunistickým režimom a jej políciou.

Foo Fighters: Skin and Bones (2006) (koncert)

Unplugged by FF, ako sa sluší a patrí.....zrejme jediný unplugged FF, na ktorý som narazil (yet :)

Foo Fighters: Hyde Park (2006) (koncert)

Ďalší skvelý koncert FF...bez debaty. Hrať v Hyde Parku, to je sen určite veľkého množstva hudobníkov, a niektorým---sa sen aj splní :) (napr.FF, The Clash).