Futurama (1999) (seriál)

Skoro ako Simpsonovci, ALE IBA SKORO. Čo sa týka rozsahu záberu a politickej (a inej) nekorektnosti, parodovania súčastného deja či čohokoľvek-na čo si spomeniete-Futurama nie len že nestíha, ale na Simpsonovcov sa ani len nechytá. Ani zďaleka nie. Niektorým to možno vyhovuje, ale mne rozhodne nie. Futuramu som skúšal pozerať tak isto, ako Simpsonovcov (diel po dieli), ale nepodarilo sa mi to (po prvej sérií som to stopol, išlo mi to ako v lete na saniach :) Nenašiel som si cestu k Philipovi J.Fryovi (čoby najhlavnejšej postave), bohužiaľ. Ale poznám kopec ľudí, ktorých práve Futurama chytila viac, ako Simpsonovci - koľko ľudí, toľko.....3,5*.

Dantovské peklo (2010)

"The earth is another form of Hell and men are it´s daemons. " Variácia na Aligieriho vrcholné dielo (nie len) stredoveku - "La Divina commedia"...alebo inak "Peklo, Očistec, Raj" (ktorá končí v Očistci) zrejme ani nemohla byť animovaná lepšie - i keď som bol zo začiatku skeptický. Ale tento krvavý boj za očistenie sa od "hriechov" ma odzbrojil (viac menej). Virgil (Publius V.Maro) ako The Good, Lucifer ako The Bad....a Dante Aligieri ako The Ugly (Sinner)...tentokrát nie na divokom západe, ale v "živote do po smrti". PC hra ma neláka, ale Aligieriho si hodlám prečítať :)

Green Lantern: První let (2009)

Komixový svet "zelených lampášnikov" a ani ich celkové postavenie v hierachií a univerze HERO sveta nepoznám, a preto môžem iba povedať, že to bol jeden z tých lepších hrdinských animákov, ktoré som videl. /////////////////////////////////////////// "In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight Let those who worship evil's might, Beware my power... Green Lantern's light!"///////////////////////////////////////// toto odlschoolové motto sa mi celkom páči :)

Přemluv bábu (2010)

Náhodou, čo chcete - celkom sranda. Ťažko povedať, koho každého by však bolo treba "prehovoriť" :D iste by tých skupín bolo viac ! Ľavica, pravica, stred....čo sa týka môjho pohľadu - celá politka je špinavá! A ak volíme, vždy si prinajlepšom! môžeme zvoliť iba menšie zlo. Tak či onak, politici boli-sú-budú vždy len a iba bábkami. Bábkarmi s malým "b" sú napr. členovia Bilderbergu (http://kicera.blog.sme.sk/c/154216/Skupina-Bilderberg.html)...ALE najväčšia sranda je to, že (iste nie len podľa mňa) aj naši bábkari s malým "b", majú ešte svojich skutočných bábkarov (mimo tento náš malý svet :) To je môj pohľad na "malé pieskovisko našej planétky. Môžete ma nazvať bláznom, psychopatom....čímkoľvek-máte na to právo. Ale to je všetko čo môžete. A zabudol som ešte na jednu vec...ešte sa môžete zasmiať o trošku viac: ZABIJ BABU :D http://www.stream.cz/video/5/460650-zabij-babu/?word_id=1217935 (a je to aj na YouTube, len sa treba lognúť:)

Poklad na Sierra Madre (1948)

The SMART (Howard-"stará páka", zlatokop), the GOOD (Bob Curtin-férové dobráčisko "odkosti") and the FOOL (Fred C. Dobbs-H.Bogart ako obyčajný človek, ktorého "zničilo" zlato). Paralel s Leoneho neskorším "majsterštuckom" možno nájsť viacero...! Skvelý western/dráma vystihujúca podstatu zlatej horúčky, ktorú oný zlatokop, skvele viac krát vystihol slovami - ktoré najpr naši spoluhrdinovia brali na ľahkú váhu, ale neskôr sa o nich presvedčili na vlastnej koži. 2 hodiny nebolo málo, a ani veľa. Zlato je proste FOOLISH.//////////////////////////////////////////////////// A thousand men, say, go searchin' for gold. After six months, one of them's lucky: one out of a thousand. His find represents not only his own labor, but that of nine hundred and ninety-nine others to boot. That's six thousand months, five hundred years, scramblin' over a mountain, goin' hungry and thirsty. An ounce of gold, mister, is worth what it is because of the human labor that went into the findin' and the gettin' of it. Aah, gold's a devilish sort of thing, anyway. You start out, you tell yourself you'll be satisfied with 25,000 handsome smackers worth of it. So help me, Lord, and cross my heart. Fine resolution. After months of sweatin' yourself dizzy, and growin' short on provisions, and findin' nothin', you finally come down to 15,000, then ten. Finally, you say, "Lord, let me just find $5,000 worth and I'll never ask for anythin' more the rest of my life." ///////////////////////////////////////////////////////

Jak vycvičit draka (2010)

Pre mňa animák na úrovni AVATAR-a (2009). Našlapaná 3D rozprávka (nie len) pre deti. Ale iba prázdna ! vizuálna zábava. Ani keď si to pozriete X-krát, nevytvoríte si niekde na filmovom diskusnom webe vlákno (thread :) s názvom: "Tá scéna z 80 minúty, tá bola brutálne dobrá, tú si zapamätám navždy!"....už chápete, kam mierim? Že zabaví, poteší...a vyšumí. Možno vyšumí skôr ako Cameronov návrat, ale aj tak, si HtTyD k nemu dovolím prirovnať, pretože ide o rovnakú vlnu - krásny plášť a žiadne "telo". A blockbusterovci v kinách potrebujú stále novú a novú (prázdnu) potravu. A potrava tohto typu určite rýchlo "vytrávi", a oní diváci, budú zasa hladní, a príde ďalšia 3D prázdnota (alebo poloprázdnota, ak chcete :) and round, round and round again. Hmm, oproti Avatarovi predsa len viac šumivé, už ani nepamätám mená hlavných hrdinov!

Kick-Ass (2010)

You know :) keď som sa rozhodol si pustiť K-A, zostal som v šoku pri zistení, ako vysoko je tu v TOP200, ale povedal som si, veď uvidíme. (Rovnaká myšlienka ma napadla aj pri Avatar-ovi, a chválabohu, už sa pomaly prepadáva, a verím, že časom-po vytriezvení blockbusterovského publika, ktoré si ako drogovo závislé, iste čoskoro nájde ďalšiu povrchnú modlu-Avatar TOP200 opustí!) Pamätná scéna: v noci pred večierkou, keď si to náš K-A rozdal s tými týpkami, a chalan čo mal akože zavolať pomoc, privolal z večierky ľudí štýlom: vonku-je-bitka-poďte-sa-pozrieť-je to supeeeeeer :) viva la mobilné telefóny s kamerou +YouTube :D KOKOOOT-tá pesnička, ku koncu "Per Qualche Dollaro In Piu"(For A Few Dollars More) by Ennio Morricone --- tak to nemalo chybu, skvelé podfarbenie tej doslova špagetti scény (alebo ešte určitá podobnosť s tým, ako scény dokáže vystavať už iba Quentin Tarantino). Ďalej ten sťaby Matrix priestrel cez uličku poskokov chrániacich nášho badass chlapíka :) za doprovodu notoricky známej skladby Bad Reputation (dúfam, že nie len pre mňa notoricky známej, spomínate si na film "10 things I hate about you:? Heath Ledger...etc., a originál tejto grrrl riot punkovej skladby, od Joan Jett /The Runaways/ :))).....................................................................Napriek všetkej skepse, som ASS-KICK. Soundtrack výborný (hlavne dve vyššie spomínané skladby). Fajn zahrané, hlavne Mindy (Hit Girl), náš K-A, a tiež Mindin tatko (N.Cage aka Big Daddy). Isteže, zaradeniu do TOP200 ani po zhliadnutí nadpriemernej akčnej "hero" zábavy nerozumiem....ALE-aj tak som bol milo prekvapený. Ak chcete vidieť niečo podobné (ale predsa iné!), odporúčam ďalší "hero" kúsok-Defendor (2009). Poteší aj otvorený koniec, čiže tešíme sa na dvojku (alebo prípadný prequel).//////////////////////////////////////////////////// K-A:"How do I get a hold of you? " Hit Girl:"You just contact the mayor's office. He has a special signal he shines in the sky; it's in the shape of a giant cock. "/////////////////////////////////////////////////////////EDIT: 15/07/2010..už to v Top 200 nie je...huráá, blokbusterovci dostali isto ďalšiu lacnú potravu, ktorá K-A nahradila (ešte že to takto funguje :)

Upíří deníky (2009) (seriál)

So, úvodná scéna-hmla v lese, dvojica raziaci si cestu z koncertu týpka aka James Blunt (mladý sa snaží byť trošku vtipný, potom to dramaticky zahrá na lásku-teda, mladá je unesená :) zrazu sa objaví upír, ktorého samozrejme zrazia. Panika, volanie 911....chlapík ide čeknúť a modlí sa-aby zrazený bol nažive. A vtom, first bite nášho vampíra. Mobil bez signálu, kočka teda ide von...a na kapotu auta padne mŕtvola týpka vycicaného upírom. A afektujúca hysterická P*IČA s krikom..beží (WTF?!?)-však mala ísť do auta...a cestou BITE samozrejme schytá. Tento úvod..má vážne odjebal :) Potom ten preslov hlavnej hrdinky k ľahko fetujúcemu rebelskému bráchovi na pánskych hajzloch...moje oči-nezostali suché :D a potom to setkáni našich hlavných hrdinov pred pánskymi hajzlami...boha, mal som chuť sa jebnúť o stenu...neskôr sa objaví záporák (bráško nášho sladkého hrdinu) a samozrejme-vědma nesmie chýbať...a máme to pekne nalinkované a absolútne predvídateľné. Zbytočný seriál snažiaci sa trošku "inovatívne"-v podobe vstupov s ručne písaným denníkom našich hrdinov-predlžovať a ťažiť z trápnosti a agónie patetických rádoby sci-fi upírskych príbehov ala Twilight etc. Na True Blood (2008) sa tento crap ani náhodou nechytá! Situáciu pred katastrófou u mňa zachraňuje iba OST (na stupídny pseudoupírsky seriál je vcelku dobre poskladaný...mix indie-rocku-poppunku-hiphopu-elektroniky ala Moby/MGMT+obligátny konzumný pop ala Katy Perry etc.=ujde to, na "robotný" deň). 3* OST, -1* seriá.=2*! Slová "Dear diary...."--- budete počuť hodne často.

Berlin Calling (2008)

"V mene Londýna volali The Clash, v mene Berlína volá Paul Kalkbrenner" :) Výborný soundtrack som mal v malíčku skôr, ako som videl film, a tak to bolo u mňa všetko naopak....počas filmu som spoznával hudbu, a dával jej tie správne miesta. Scéna, keď náš mister DJ na otcove narodeniny vkráča do kostola (jeho otec, je pastor, podotýkam :) s tmavými okuliarmi a pohárom piva v ruke, idúc z párty....tak to mi vzalo vietor z plachiet-AWESOME! "Študuješ do 30, potom si robíš prax do 40, nakoniec skončíš na pracáku" nakladá náš hrdina systému (a bratovi, ktorý sa v ňom "vezie") doma u otca. Hmm, inak...to zloženie oslavujúcich je...ako to povedať...zaujímavé-skoro sa v ňom vidím (((((aj môj brat bude o chvíľu vyštudovaný právnik, a ja....ja len tak zevlím, trošku pracujem ale hlavne pozerám filmy a počúvam hudbu, sem tam niečo prečítam, idem do divadla, občas si zájdem na letisko prevetrať draka...potom festivaly a koncerty a párty, potom afterpárty---zatiaľ celý život párty...wtf, veď ja som ako náš DJ :)))) okrem tých drog, samozrejme//////////////////////////////Venované všetkým smažkám, ktoré sú s nami :) ľudia, seriózne-neberte drogy!!!! ////////////////////////////////////Ďalší skvelý podobný ale zároveň iný film o DJ-It's All Gone Pete Tong (2004).

Shameless (2004) (seriál)

Britská rodinka "úžasných-Gallagherovcov-alebo príbehy z britského mestečka bez servítky, a bez potlesku :). Rodinka, od ktorej by ste asi neradi počuli vetu: "Dobré ránko, sused" :DDD Drsný a tvrdý, aj taký vie byť život v UK. Vychutnajme si ho v kľude, doma v kresle, s kávou (čímkoľvek) v ruke. Ako podobná záležitosť, ma momentálne napadá iba Skins (2007), ale aj Shameless je kúskom podareným, i keď ho zatiaľ zrejme veľa ľudí neobjavilo.Všetci herci sú skvelí, ale najviac mi v pamäti tkvie James McAvoy ako Steve (asi preto, že som ho ako jediného z celého dobrého hereckého ansábla tohto seriálu videl už aj v iných veciach). Takže, takto to chodí, v našej "malej británií"/////////////////////////Lip Gallagher:" Fake Muslim cheats on white funamentalist wife with gutless gay boy says more about United fans than it does the rest of us. " /////////////////////////////