Hitler kaput! (2008)

Ty kokod :) hiphop, podsvietené veterány s riadnou hudbou, kurvy :D nóbl diskokluby...wozáap :) ...vitajte v utopistickej 3.ríši! Šurenberg miesto Stauffenberga :) čoby ruský špión...ktorý nie je vôbec v utajení, tancuje ako parketový lev, stále tasí svoj "fuckfinger" :) dá kľudne aj Kalinku v nemčine ako karaoke v bare. (G)Hitler, ktorý šnupe koks....všade samé vychytávky....čajový rituál v lese, pečené zemiaky pripravované v mikrovlnke....techno-GUN KATA prestrelka (ako odkaz na Equilibrium-2002). Americký hipec tu zastupuje, 50 Šiling...neger čoby Ghitlerov osobný DJ, haha. Ani na všade prítomných aziatov s foťákmi v ruke, sa tu nezabudlo :) Tiež tu máme naci-McDonald´s :D A náš špion napustí svoju radistku Ziľku, a dozvie sa to na romantickom pikniku, medzi pohármi vodky (vodka je predsa ruský šampus :)) a jahodami :) dozvedeli sme sa, aj ako môže vzniknúť kruh v obilí, v tvare kosáka a kladiva. Šurenberga má zlikvidovať elitný nemecký robokopický žoldnier...Železný Hans :) Radistku mučia...strihaním jej blond vlasov, ach. Nakoniec samozrejme emigrácia smer Šengenský priestor---treba odstrániť morálne zásady, a prehliadať všetky znaky 3.ríše...a môžete sa parádne zabaviť ;-))

Bohem zapomenuté děti (1986)

Keď som to videl kedysi zakladke, myslel som si aká pecka...komplikovaná love story, ťažký prechod zo sveta hluku, do sveta ticha a naopak. Ale teraz, mi nedá nepodotknúť, že i keď som ťažkosť Sárinej situácie nezažil (a dúfam, že ju ani nezažijem).....správala sa ako totálna pizda (Vy ostatní to možno nazvete komplikovanosťou, hrdosťou....whatever, ja nie, ja tomu dám pravé meno!) Jej hendikep tú prijebanosť neospravedlňuje! Ale inak dobre zahrané...ona i on.

Útěk z New Yorku (1981)

Antiutópia o budúcich väzenských štátoch...oldschoolové "sci-fi" vybavenie, drsňácky a poriadne afektovaný hlas Kurta Russella (a nie len jeho, aj zvyšok ansáblu mu otrasnými hlasmi výrazne konkuroval)....a možnosť pristáť na streche World Trade Centra :))..........v budúcnosti roku 1997 --- tak na rok ´81, to mohla byť fakt dobré scifi ! Teraz (v roku 2010) mi to príde ešte slabšie ako 1984 (1984).

Unplugged: Alice in Chains (1996) (koncert)

Podľa mňa 3.najlepší Unplugged by MTV....Prvý pre mňa božský The Cranberries, a druhý samozrejme Nirvana.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Jeden z troch najzásadnejších MTV Unplugged...no u mňa to nie je číslo 1. ale až číslo 2. (Prvým je ten od The Cranberries, a tretím od Alice in Chains). "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" pre mňa najlepšie zahratá pesnička celého vystúpenia...

U2 Go Home: Live from Slane Castle (2002) (koncert)

Moje najobľúbenejšie koncertné DVD...a teda aj najobľúbenejší koncert, na ktorom som nebol (such a shame). Naj moment: Sunday Bloody Sunday....a Bonové menovanie obetí onej nedele! Slzy, slzy...slzy! Naj pesnička: Where the Streets Have No Name: nič lepšie zahraté naživo, som doteraz nevidel (a to som už videl kopec DVD koncíkov! Naj-zábavnejší moment, myslím že v: Angel of Harlem, keď týpci hodia z publika čapicu, a tá pristane na hlave Edgeovi, ako "riť na šerbeľ" :) /////////////////////////////////////////////////////// I can't believe the news today, I can't close my eyes and make it go away. How long, how long must we sing this song? How long? Tonight we can be as one. Broken bottles under children's feet, Bodies strewn across a dead end street, But I won't heed the battle call, It puts my back up, puts my back up against the wall. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. And the battle's just begun, There's many lost, but tell me who has won? The trenches dug within our hearts, And mothers, children, brothers, sisters torn apart. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. How long, how long must we sing this song? How long, Tonight we can be as one. Tonight, tonight. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. Wipe the tears from your eyes, Wipe your tears away, Wipe your blood shot eyes. Sunday, bloody Sunday. Sunday, bloody Sunday. And it's true we are immune. When fact is fiction and T.V. is reality, And today the millions cry, We eat and drink while tomorrow they die. The real battle just begun. To claim the victory Jesus won, On a Sunday bloody Sunday, Sunday bloody Sunday.///////////////////////////////////////////////////// Videné najmenej 20x a bude pozerané donekonečna, a ešte ďalej. NAJ KOMENTAR-Gilmour93, úplne vystihol, ako som sa po prvom dopozeraní cítil....chcel som cestu späť TAM v stroji času!!!

Cesta do země snů (2008)

Paradise Awaits (Sunshine Rum :) Viac ako len drsný road trip z Kolumbie do Veľkého jablka, s vidinou amerického sna. Po vytúženom dosiahnutí New Yorku, dej pretkaný retrospektívami z putovania našich hrdinov, ktoré spolu s temnou stránkou amerického sna dotvárajú obraz pojmu ILEGALNY PRISŤAHOVALEC. Tak či onak, obaja naši hrdinovia nájdu to, čo nájsť majú. Ona (Reina) matku (čo bol vlastne dôvod jej snahy dostať sa do USA, o ktorom náš mladý nevedel) a on (Marlon)? Ťažko povedať, v prvom rade dospelosť,..... svoju skutočnú lásku (v podobe speváčky Milagros) síce spozná, ale koniec pre mňa osobne, ostal otvorený...takže to, či naša speváčka prijme nášho mladého (už muža) späť, záleží myslím, na každom divákovi.

Bratři (2009)

(Post) vojenský sendvič Jakea, Natálky a Tobeyho :D fuj, ale som sprostý. Nič nebolo, samozrejme...iba pusa, i keď tá malá aká zlatá, s tým klamstvom na plné gule, myslím že v 87.minúte. Nuž, a teraz budem za slušného a vážneho. Post-afganistanská trauma ako sa patrí, verím že časom pribudnú aj ďalšie (a možno lepšie) kúsky do tejto filmovej poličky (Post-afganistanská či post-iracká trauma-myslím, že bude stači jedna polička-a postupne budú pribúdať pred slovíčko POST ďalšie krajiny, kde "svetová polícia zo štátov" príde pomáhať :) Ale inak...ambiciózne rozohraté partie, ktoré by si zaslúžili viac, rátajte so mnou: otec VS synovia, brat (vojak) VS brat (badass), brat (badass) VS manželka brata (vojaka), otec VS brat (badass), otec VS rehab jeho post-vietnam traumy, brat (vojak) VS jeho post-afganistan trauma....do tohto nabitého ovzdušia sa pridá pomalý prerod nášho brata (badass) na goodass, ale tiež prerod nášho brata (vojaka) na človeka, ktorý svojej (post afganistan) traume podľahol.....podľa mojej kalkulačky, 105 minút je zúfalo málo!!! A čo hovoria Vaše kalkulačky? /////////////////////////////////////////////Who was that said only the dead have seen the end of war? I have seen the end of war. The question is, how do I go on living? ////////////////////////////////////////////////////// (Dánsky originál z 2004 som nevidel)

Sex ve městě (2008)

Snaha uzavrieť seriál - na nezaplatenie (Zdravím MasterCard, a použijem ich notoricky známu reklamu ako alegóriu :). NEUSPECH SNAHY O UZAVRETIE SERIALU, S PONECHANIM OTVORENYCH DVERI K MOŽNEMU POKRAČOVANIU SNAHY (ktorá bohužiaľ viedla k ďalšiemu neúspechu) - NA FACKU! Pomaly ale isto sa nám tu pred očami rozpadá drsný imidž "nikdy sa nevydajúcich" dievčat, a také typické-povedzme vzťahové slovné spojenia ako-move on, moving together a pod. tu pribúdajú ako počet obyvateľov na kilometer štvorcový v čínskom Pekingu :) je to dobré? alebo naopak zlé? Pre mňa zlé....baby stratili svoje chladné mužské sosácke čaro, ktoré u mňa mali :P

Sex ve městě (1998) (seriál)

Ako chlapec (15-18) som na SvM ulietaval (5*), ale....už pomaly dostávam rozum - výsledkom je odseknutie 1* (v 24 by sa už patrilo, že :)) zapínam "VATO víziu" a som zhrozený. Veľké jablko plné vaty....to je sex v meste a mesto v sexe. I když-naša štvorica (podobne ako tá v Zúfalých manželkách) pre mňa zrejme navždy ostane tým oným prototypom - uvedomelých dračíc 30 až 50 mladých, ktoré si sex konečne začnú užívať naplno (po rokoch prúdernosti, hanbenia sa za svoje zvyčajne nepostrehnuteľné nedostatky, a uvedomení si-koľko toho zameškali nezmyselnými predpojatými názormi etc.) --- (zdravím Vás, moje Femme Fatalky, moje telefónne číslo je....v zozname...ráčte googliť-kto googli, zvyčajne nájde :) Ku koncu, sa to stále viac a viac zvrhávalo iba na defilé módnych značiek a im prislúchajúceho životného štýlu....blee (a škoda :)