• Western

Svedená a opuštěná (1964)

Ke konci, jak sílilo tempo filmu, tak ve mě prvotní nadšení sláblo. Zkrátit o půl hodiny a mohlo to zůstat výborné, takhle mě to vlastně začalo nudit.

Don't Knock the Rock (1956)

Slaboduchý děj jsem vždycky převinul až k další rock & rollové pecce, tak jedině se to dalo.. takže nakonec příjemná půlhodinka, ale nic víc.

Christmas Holiday (1944)

Po pravdě jsem dlouho hádal, jestli je to romantika, komedie nebo noir... ono tedy nakonec asi ode všeho trochu, i když komedie asi trochu nechtěně a trochu noirové až ke konci. A Deana mi přišla úplně prkenná, jedině zřejmě dokázala slzet na povel skoro pokaždé, když byla v záběru.

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Ten film omlouvá snad jen to, že to ČT dala v pátek večer... jako totální výplach mozku po pracovním týdnu. Hlavně ten konec od scén s letadlem byl srovnatelný snad jen s elektrošoky.

Chicago Calling (1951)

Tak jsem pořád čekal, kdy z toho bude noir a nedočkal jsem se. Dobrosrdečnost telefoňáka a policajtů to přebila:-).

The Beat Generation (1959)

Tak asi do dvou třetin dobrý, ale ten konec - něco jako Mimikry. Scénárista zřejmě fungoval na společenskou objednávku nebo se zbláznil. Zase na druhou stranu, 007 v jedné bondovce taky podobně bojoval pod hladinou s harpunami a tohle bylo natočeno zjevně dříve.Ale na víc než dvě hvězdy to nejde, ani když tam byl Armstrong.

Kvarteto (2017)

Asi mi unikl smysl filmu, pokud tam tedy nějaký byl, o čemž pochybuji.

The Magnificent Dope (1942)

Firma na školení manažerů zveřejní soutěž na školení zdarma pro loosery, aby se o ní psalo.. A přihlásí se H. Fonda, který je nicméně poměrně rezistentní k manažerským kecům. A pak je tam pěkná slečna, takto snoubenka majitele, no a pak si to domyslíte. Žádný zázrak to není, nicméně je to vtipné a kdyby (možná se stalo, nevím) tomu někdo dnes udělal remake, mohlo by to mít taky sukces, protože manažerská školení frčí stále. Navíc mě pořád překvapuje, čím se bavili Američani v roce 42.