• Western

Shalako (1968)

Srandovní Bardotka, jak má v poušti pořád podmalované oči, jak se to v šedesátkách dělalo. Connery dělal co mohl, ale z průměru tohle vytáhnout nešlo.

Nebraska (2013)

Víc hvězdiček by mohlo být, kdybych tak často dopředu neuhodnul, co bude dál. Plusové body za kecy maminky. Ale Straight Story bylo lepší.

Místo u moře (2016)

Asi nejsem správná cílová skupina pro tohle slzavý údolí. Co je moc, to je moc. Jen zvědavost, jestli to bude ubrečený až do konce mě přiměla to dokoukat. Nevermore.

Plunder Road (1957)

Bohužel jsem závěr s nárazníkem odhadl dopředu:-( a celkově to pro mě mělo minimální napětí.

The Conspirators (1944)

Variace na Casablancu... ale co v Casablance fungovalo, tady nějak ne. Hedy krásná, ale celou dobu úplně tuhá, jako kdyby úplně ztratila mimiku. Paul Hendreid jako hlavní postava naprosto nezajímavý... no jak pak má mezi těmi dvěmi vzniknout uvěřitelný milostný vztah:-)

Úhoři mají nabito (2019)

Já bych ten film tak příkře nesoudil... je to prostě o lidské blbosti a o tom, jak to dopadá, když se sejde víc pitomců pohromadě.

Souboj na slunci (1946)

Emoce od zdi ke zdi... nenávidím, miluji, nenávidím, miluji... až do konce. Ke konci právě až trochu moc, i když finále opravdu pěkné.

Zelig (1983)

Nápad jistě zajímavý, ale po půlhodině už pro mě stereotypní s několika dobrými chvilkami - třeba ta s Hitlerem pobavila. Nadšení ostatních tady bohužel úplně nesdílím.

Přejezd Cassandra (1976)

Že se nám ty slušivé oblečky s respirátory po letech hezky vrací a to ani ne ve filmu... Musel jsem si to zase po letech v době koronavirové pustit. Ty nelogičnosti sedmdesátek nutno zřejmě odpustit, jinak ale dost dobré.

Lured (1947)

Film typu noir si představuji docela jinak a když už krimi, tak napínavé asi jako vytahané tepláky. Uprostřed mě zmohla dřímota a o nic jsem nepřišel...