• Western

Dial 1119 (1950)

Nevěřím vlastním očím... využití televize v thrilleru v roce 50. Včetně live tv z přenosového vozu do projekční televize v hospodě. Vrah vidí psychiatra v televizi, jak jde k němu. Tohle bych čekal na konci 60. let nebo později, ale v roce 50? To fakt nemá chybu. Poznámka: zařazení filmu mezi noir mi nesedí (chybí femme fatale atd.), thriller to ale je.

Moje nejmilejší žena (1940)

...no... tak už to Cary řekni novomanželce, že máš živou původní manželku. Kdyby tohle netrvalo skoro hodinu a půl, tak to mohlo být lepší. Naopak ten konec, když už to věděly obě, byl moc krátký. Ale jinak jsi dobrej jako vždycky a scéna na půdě se Ti moc povedla:-)

Copper Canyon (1950)

Během první půlhodiny nuda a nulové napětí (když nepočítám, že tam střílejí do vzduchu z radosti jako Arabové a občas si dají pěstí do zubů), takže jsem nedokoukal a Hedy Lamarr mi tady připadala jako dřevo.

Diktátor (2012)

Místy vtipné, místy trapné.

Nightfall (1956)

Na podruhé zvyšuju ze tří na čtyři... úžasný Aldo Ray, kouzelná Anne Bancroft a hlavně sněhová fréza, co sama jezdí:-) si to zaslouží.

Night Editor (1946)

Úžasné zhodnocení prohnilosti potvory: "You're rotten. Pure, no-good, first-rate, high-grade, A-number-one rotten." ... "A female spider"

Na plechárně (1982)

Úžasný postavičky, strašně lidský. Mám rád ty knížky a řekl bych, že je film výborně vystihuje.