Šerifové (1998)

Začátek vypadá velice slibně na akční pecku první kategorie, letecká havárka špička svého druhu... Pak se do toho ovšem začnou motat agenťácké fantasmagorie, CIA, FBI, KFC a bůhví kdo další a film jde do kopru. Snipes je dobrej do akčních rolí, ovšem to co tu má představovat jsme v něm bohužel fakt neviděl. A film ve druhé polovině začal tak nudit, že mi začalo být pomalu jedno jak to dopadne - nebo jestli vůbec nějak. Takže za 2.

Nebeská brána (1980)

Hm...to muselo dát práce...a přitom taková blbost. Taková plejáda výborných herců, krásné záběry rozpočet jako na olympiádu a výsledek? Slabý příběh, nepřehledné a zmatené vztahy i chování postav, které často nedává moc smysl.A přílišnou délku už ani netřeba rozebírat. A Walken, který má působit jako drsňák, vypadá s těma namalovanýma očima a řasama jako panenka - divné. Film, který je dobré vidět. Jednou.

M*A*S*H - Koukni na mě (1982) (epizoda)

Nu, tímto seriálem myslím prošlo spousta krásných a sympatických sestřiček (a často zároveň vůbec né špatných hereček) z nichž minimum dostalo celý vlastní díl, natož aby vydržely v MEŠI dýl jak dvě série. Naopak spousta z nich se objevila v jednom, nebo dvou třech dílech a pak už nikdy víc. A tak se vkrádá otázka, kolik asi vlivných chlebodárců musela tahle tlustá a nesympatická  mužatka s naprosto idiotským účesem přeblafnout aby nejen že vydržela skoro celý seriál (bohužel), aby nejen dostala vlastní díl, ale ještě aby ten díl otevíral zrovna poslední sérii??? A ještě se diví, že ju nikdo nebalí!

M*A*S*H - Jak jde čas (1983) (epizoda)

Když dává Margaret na konci věci do shránky, řekne, že boty jsou od poručíka Naharové (alespoň v českém dabingu), přitom měla říct Kellyové. Naharová by mohlo být hereččino pravé jméno, ale i to je špatně, protože ta se jmenuje Kellye Nakahara. Přijímení její postavy je tedy zjevně odvozeno od jejího skutečného křestního, možná proto tahle chybka.

M*A*S*H - Předpovězená sága (1981) (epizoda)

Margaret musíš vyřešit sázku mezi mnou a BJem. On říká, že se nic neděje mezi tebou a Budem, na druhou stranu já říkám, že se nic neděje mezi tebou a Budem... No tak, který z nás má pravdu?  :-))  Aneb jak se kulantně zeptat na nezeptatelné ha ha "Jaký je čas v Iowě? Charles: 1882...

M*A*S*H - Cena války (1980) (epizoda)

"To jo voodoo"  :-))  Winchester je ve chvílích kdy něčím trpí nejvíc okouzlující ha ha. A pan Molčík mu v tom svým hlasem naprosto geniálně vypomáhá... A seržant Rizzo se pomalu představuje. Krom Klingera, který se z vedlejší postavy časem propracoval na jednu z hlavních postav, se také Rizzo "vypracovává" na jednu z nejlepších vedlejších postav. Když se na scéně objeví, je o zábavu postaráno.  "Vymlátil to ze mě, kapitáne"

M*A*S*H - Bitva o kapitána (1979) (epizoda)

Tahle poslední verze Rosie je teda pěkně na ranu - stejně jako mešní flanďák, kterého bohužel neposlali domů s Radarem.

M*A*S*H - Pan a paní Kdo? (1979) (epizoda)

Mám pocit, čeští herci namluvili seriál líp než v originále :-) Trávníček, Brabec, Potměšil, Krbová a hlavně Molčík jako Winchester kralují. Molčík je opravdu excelentní. Nikdo neumí tak dokonale syknout "mrcho!" jako on. Mimochodem patrně jediný český dabér starší nežli herec hrající jeho postavu - konkrétně o 3 roky, bohužel zřejmě i jediný který nás taky dřív opustil - tedy v roce 2014, zatímco Ogden Stiers ho přežil o čtyři roky. Vlastně ne - Ladislav Potměšil nás opustil v roce 2021, zatímco o deset let starší Jamie Farr (Klinger) stále žije.  PS: škoda, že paní Winchesterová lll. se už v seriálu dále neobjevila.

M*A*S*H - Cesta ke žlutému mostu (1979) (epizoda)

Konečně Rizzo! Jen tady ho ještě mluví někdo jiný, nebo jen dabér ještě nevychytal ten správný hlas?

M*A*S*H - Sbohem Radare (2) (1979) (epizoda)

Scénaristicky geniální rozlučka za pochodu, je víc než symbolická a výmluvná. Tak jak se tu děje všechno za pochodu, děje se stejně i loučení. Radar procházející prázdnou vyzdobenou jídelnou je víc než dojemný a při loučení s Hawkeym skrz dveře operačního sálu těžko nezaslzet... A tak i když se Radar stal v posledních sériích postavou lehce otravnou a vlastně nadbytečnou a je dobře, že odchází, tenhle díl je prostě doják, to nelze popřít...