Počátek (2010)

Audio: 100% Vizuál: 90% Scenár: 80% Ako to už pri Nolanových filmoch býva, audiovizuálny zážitok. Tento krát podporený dobrým scenárom. Dokonca aj Leopardo DiMarzio sa mi páčil ako hlavná postava. Myslím, že film sa zaoberá celkom zložitou fiktívnou premisou, ktorá je rozprávaná mainstreamovo. Ikonická, toľko krát napodobňovaná hudba, uceľuje zážitok. Pre mňa najzaujímavejší Nolan. Celkové hodnotenie Počiatku: 90%

Sedm životů (2008)

Audio: 10% Vizuál: 10% Scenár: 30% Ak chcete vidieť hodinu a pol debilných ksichtov Willa Smitha, ktorý sa tvári ako by mal pod nosom neustále kus hovna, odporúčam vám tento emocionálne plochý film. Veľmi pekná myšlienka, ktorá zlyhala v produkcii. Stačil by mi iný strih filmu, nejaká zaujímavá hudba a asi aj iný herec v hlavnej úlohe a bol by to naozaj zásah do čierneho na poli emocionálne ťažkých filmov. V tomto prevedení škoda času. Celkové hodnotenie Siedmych životov: 20%

Avatar (2009)

Audio: nehodnotím Vizuál: 30% Scenár: 1% Dlhoočakávaný, technicky dokonalý film sa po vzhliadnutí zmení na dlhoočakávanú, technicky nijak zaujímavú, kreslenú rozprávku pre 10 ročných chlapcov, ktorí nepotrebujú príbeh, ale farby a niekoľko desiatok výbuchov. Tento film sa mi vôbec nepáčil, hlavne kôli absencii zaujímavého príbehu. Stále to ale nie je také zlé ako Transformers. Celkové hodnotenie Avatar: 10%

Atlas mraků (2012)

Audio: 90% Vizuál: 90% Scenár: 90% Veľmi vydarená adaptácia románu, rozprávaná zaujímavým spôsobom. Celou trojhodinovkou sa nesie krásna téma od (pre mňa) nie veľmi známych autorov. Jednoznačne som necítil dĺžku tohto filmu a momentálne ho radím medzi mojich 5 naj. Celkové hodnotenie Atlasu Mrakov: 95%

Memento (2000)

Audio: nehodnotím Vizuál: 80% Scenár: 90% Pri spiatočnom ohliadnutí, jeden z mála Nolanových filmov, ktoré sú naozaj dobré. Pekný dej, ktorý sa kaskádovito odhaľuje s postupom času. Od kriminálky naozaj nečakaná nápaditosť. Celkové hodnotenie Mementa: 90%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Audio: 100% Vizuál: 100% Scenár: 90% Ako prípravu na tohtoročný (2014) Interstellar som si pozrel tento skvost. Musím povedať že prvá a poslená pol hodina boli naozaj výnimočné, nie že by ostatok nebol. Skvelý hudobný výber a efekty, ktoré vyzerajú lepšie ako tie CGI dnešných dní. Mierne priehladný scenár mi vôbec neprekážal, zaujímavý koniec na zamyslenie. Celkový dojem z filmu 2001: 90%

Interstellar (2014)

Audio: 90%, Vizuál: 100%, Scenár: 50%. Krásna hudba Hansa Zimmera doprevádzaná krásnou kamerou Hoyte Van Hoytemu. Príbeh by som popísal ako dom z papieru postavený na titanových základoch. Pekné efekty, doržanie vedeckých premís. NAJHORŠÍ KONIEC AKÝ SA DAL K TOMUTO MATERIÁLU NAPÍSAŤ. !!! SPOILER: V príbehu mi vadilo niekoľko "drobností": 1.) scéna v NASA zasadačke, kde M.Caine stlačí gombík a za stenou uviídme raketu a kopu ľudí, 2.) nasledujúca scéna a "Ideš nám šoférovať vesmírnu loď?", 3.) robot, ktorý chodí ako gorila/kôň a ovláda vesmírnu loď robotickou rukou, 4.) M.Damon má na vesmírnej lodi obyčajný notebook prilepený k stene, 5.) Ako sa tá jeho dcéra dovtípila že STAY poslal jej otec? KONIEC SPOILEROV !!! Celkovo Interstellar hodnotím na: 65%