Valter brani Sarajevo (1972)

V tomhle jugoslávském "partyzánském" filmu je prostě všechno- divoké přestřelky, honičky, rvačky, nezranitelní hrdinové, nemilosrdné likvidace zrádců, němečtí oficíři, kteří opravdu mluví německy, "důmyslné" převleky, patetické shlížení na Sarajevo, báječně explozivní finále s vlakem plným barelů s pohonnými hmotami, Ljubiša Samaradžič a hudba, která jako by vypadla z nějaké francouzské ,válečné" komedie.

Ghost Rider 2 (2011)

Marně přemýšlím, co je na tomhle filmu nejzábavnější- chlapík na motorce, kterému hoří lebka? Ten samý chlapík, který chčije oheň? Třináctiletý spratek, který tomu chlapíkovi nablije oheň do obličeje? To, kam se dá dojet rumunskou sanitkou? Nebo subtilní herectví N.Cage? Honem to spěchejte zjistit do kina...

Zima za války (2008)

Tohle absurdní "odbojářské" drama snad bylo stvořeno na lysohlávkách, stejně jako většina zdejších pochvalných komentářů. Nehodlám se unavovat vypisováním všech směšností (vrcholy byly pád na kole pod led, když měli autoři dojem, že se jim to začíná vléct, indianajonesovská lesní honička, "nečekané" odhalení a ručkování po mostě), snad jen tolik, že představitel hlavního hrdiny chvílemi připomínal patnáctiletého Standu Grosse, což celou podívanou činilo ještě o kapku zvrácenější.

Sviňky (2009)

Věděl jsem, že na Českého lva, který uvádí L.Bílá a Odcházení je "povinně" nominováno ve všech myslitelných kategoriích, se dívat nechci. Tak jsem si pustil tuhle dlouhou cestu dolů jednoho polského teenagera a uvrhlo mě to do stejné deprese, jako bych se na toho Lva díval. Za nejodvážnější nepovažuju vykreslení většiny Němců coby perverzních vepřů, ale paralelu mezi nesmyslným motáním se na parketu "kinderdiskotékového" klubu a emocionálním bičováním se katolíků na masovém náboženském shromáždění. (A v titulcích na ČT byla chyba v překladu toho songu: místo v Kanáanu mělo být v Káni, protože tam Ježíš proměnil vodu ve víno.)

Purpurové květy (2007)

Někdy se to přihodí, že koukáte na film (nebo čtete knížku) a říkáte si: "Sakra, tohle je přece o mně." (Podobně jako to na večírku vnucuje jedna ze čtenářek postavě Patti.) Jenže tentokrát jsem koukal na druhou, protože jsem donedávna prožíval vskutku vztah, v němž jsem "hrál" Briana, zatímco "Patti" řešila své rodinné záležitosti. Takže jsem tomu dokonale rozuměl a pátou hvězdičku strhávám za plážový happyend, který se v mém případě nekonal. A nejen proto, že nemám tak luxusní plážový domek...

Miloš Forman - americká léta (2011) (TV film)

Četl jsem Formanovy biografie, viděl několik dokumentů, člověk by už mohl za Mistra dokončovat věty...no a co? Čtvrtá hvězdička je za účast Treata Williamse, vida, jak nám Berger a doktor Andy Brown z Everwoodu epesně stárne. A samotném ústředním vypravěči nemluvě.

První četa (2009)

Po technické stránce výtečné, scénáristicky poněkud kulhající, ale hlavně na DVD, které mám z UK, je stopáž filmu pouhých 58 minut...

Total Balalaika Show (1994) (koncert)

Měl jsem opravdu špatnou náladu. Po letech jsem si pustil záznam tohoto vskutku bizarního koncertu...a na šedesát minut mi bylo úsměvně (když už ne úplně veselo).

Hatari! (1962)

Za čtyři kvůli sekvencím s odchyty divokých zvířat, herečky nepatří k typickým "hawksovským" hrdinkám, zlatá Rita Heyworthová (Only Angels Have Wings) nebo Lauren Bacallová (To Have and Have Not).

Anděl a bandita (1947)

Překvapivě dobrý western se sympatickými hrdiny (mým favoritem je "cynický" doktor) a opravdu vtipnými momenty, např. v okamžiku, kdy si Evansův kumpán poprvé v životě listuje v Bibli a náhodou narazí na starozákonní pasáž plnou zabíjení: "To je fakt dobrá knížka, možná jediná, kterou si v životě přečtu. Proč jsem na ni nenatrefil dřív?"