Jako štvaná zvěř (1995)

Nebudu tady polemizovat o filozofii scénáře a smyslu filmu, jelikož to prostě nemá smysl. Oproti tomu ale nemůžu snímku upřít celkem obstojně zvládnutý herecký výkon prostředního z bratrů Baldwinů. Tento á la drsňák/hezoun ochraňuje hodně sexy advokátku v podání tehdejší fakt sexy modelky/herečky? Cindy Crawford proti bývalým členům KGB trpícím dilematem z nepříliš přesvědčivého amerického přízvuku. Nechybí napětí ani akce téměř od začátku filmu. Nevím proč, ale nějak mi tahle oldschoolová sentimentální jednohubka na večer utkvěla v paměti (možná taky díky tomu štěku Salmy Hayek), a proto jí prostě ty tři hvězdičky dám.

Lidský terč (2010) (seriál)

I přes to, že je tomuto seriálu už více než pět let, stále mě nepřestává bavit. Je mi tak trochu líto, že se studio rozhodlo seriál zrušit. Dnes v té spleti stupidit a nezáživností nesoucích neustále to samé téma jen s obměnami postav či prostředí jen těžko najít něco podobného Human Target. Možná jde podle někoho a laciné klišé, ale dle mého názoru mu nelze odepřít akčně nabité tempo s kapkou humoru a dobrodružství, dobře zvládnuté a věrohodné bojové scény a uvěřitelné charaktery postav, kterým vévodí sympaťák Christopher Chance v podání Marka Valleyho. Dále je tu pak jeho věrný parťák Winston a nenápadný muž z podsvětí Guerrero. Druhá série je dle mého názoru o něco slabší než ta první, ale bohatě to vykompenzují zastánkyně opačného pohlaví, které se k týmu přidají. Rád bych, kdyby se takovéto počiny objevovaly přeci jen ve větší míře než ty dnešní rádoby seriály.

Temný případ (2014) (seriál)

Velmi povedená kriminální série, která má atmosféru, napětí a bravurně pracuje s charaktery postav. Nevím proč, ale v hlavě mi zůstal závěrečný dialog obou hlavních postav, který dle mého názoru vystihuje celý jeho nadčasový motiv. Závěrečný dialog: Marty: „…Koukat na hvězdy a vymýšlet si historky. Jaký třeba?“ Rust: „…Je jen jedna historka. Ta nejstarší.“ Marty: „Která to je?“ Rust: „Světlo proti tmě.“ Marty: „…Připadá mi, že tma si zabrala mnohem větší území.“ Rust: „Jo, to máš pravdu.“ … Rust: „Koukáš na to úplně špatně, s tou oblohou.“ Marty: „Jak to?“ Rust: „Protože kdysi byla jenom tma. Podle mýho světlo vyhrává.“

Muž z oceli (2013)

“...You will give the people of Earth an ideal to strive towards. They’ll race behind you. They will stumble. They will fall. But in time they will join you in the sun. In time, you will help them accomplish wonders...” I přes trochu možná přemrštěnou destrukci budov je to pro mě parádní film. Konečně se někomu podařilo restartovat nejikoničtější postavu všech známých i neznámých komiksů, tak jak se patří a jak si to Muž z oceli aneb Superman za těch několik desetiletí zaslouží.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

I přes tu nedokonalost v podobě laciného herectví, ještě lacinějšího scénáře a bojových scén, při kterých by po tolika kopancích a úderech asi nejeden ten padouch zůstal do konce života ochrnutý ne-li hůř, musím říct, že přeci jen se mi na tomto seriálovém počinu něco líbí. Oproti všem těm neduhům sebou nese dle mého názoru určité morální krédo (vymýcení drog, gangů, domácího násilí, apod.), které je sice prosazováno opět násilím, ale na druhou stránku tím ukazuje, že někdy to tak chodí a člověk se musí v životě prát neustále. Vzhledem k počtu dílů, které vznikly, byl seriál asi také oblíbený u mnoha diváků. Dokonce bych řekl, že jsem si oblíbil více i epizody s postavami Francise Gage (Judson Mills) a Sydney Cookeové (Nia Peeples) a seriál i přes tu scénáristickou plytkost rozhodně zpestřili stejně tak, jako nezapomenutelná znělka seriálu nazpívaná samotným Chuckem Norrisem. Ať už to je jen sentimentální vzpomínka na mládí nebo oblíbenost bojového umění, u mě jsou ty dvě hvězdičky přeci jen zasloužené.

Skyfall (2012)

Tvůrcům se opravdu povedlo zanechat ve filmu odkaz na starou klasiku, kterou inovovali a přenesli do současného světa. Vzdali tak hold padesátileté historii nejdelší běžící filmové série. Vítej, Bonde, Jamesi Bonde nového tisíciletí…

96 hodin (2008)

Výborný je slabé slovo. Na nízkorozpočtový snímek se jedná o jednu z nejlepších žánrovek vůbec. Prostě a jednoduše - realističnost, chytlavé akční scény, napínavý děj, správný člověk na režisérském křesle a to vše podtrhuje brilantní hlavní herecké obsazení v podání nezapomenutelného Liama Neesona. Opravdu vynikající zážitek v rámci žánru, který neurazí a rozhodně je do této doby stále nedostižný.