RFK (2002) (TV film)

To je zaujímavé, že viacerí inak vidia rodinu Kennedyovcov a v nej Roberta Francisa Kennedyho. Preto je aj zaujímavé a hlavne Bobby, lebo ich otec sa spolčil s mafiou a s organizovaným zločinom, aby John (Jack) vyhral voľby a predsa Bobby ako minister spravodlivosti bojoval proti maffií (Hoffa, Giancana). V atentáte proti JFK a aj v jeho antentáte PODĽA MŇA (subjektívny názor) mala prsty aj mafia OKREM INÉHO aj kvôli nevďačnosti. Zaujímavé že mne filmy o Robertovi Kennedym že koľko tvárí ukazujú o ňom pozrime si zopár filmov a seriálov ešte... KENNEDYOVCI (THE KENNEDYS) - Príliž horlivý malý braček Johna, ktorý uhladí veci. Nechce byť politikom a chráni Jackie, začne vzťah s Marilyn Monroe ale jeho všetko je rodina. MARILYN A BOBBY - POSLEDNÁ MILOSTNÁ AFÉRA (MARILYN & BOBBY: HER FINAL AFFAIR - Bobbyho tak zobrazuje ako teenagera ktorý bude zaľúbený, ale zároveň aj jeho neveru zobrazuje film a ukazujú ho ako zbabelca. Tá časť keď Marilyn umrie on si myje ruky, aby si zachránil svoju politickú kariéru. 13 DNÍ (THIRTEEN DAYS) - Môžeme ho vidieť odvážneho, ktorý sa nebojí ani kubánskej situácie z roku 1962, stojí vedľa prezidenta nech ten sa rozhodne akokoľvek. Vyjednáva so sovietskym veľvyslancom, čiže vo filme ho môžeme tak vidieť ako človeka, ktorý vo veľkom prispel k tomu aby nevypukla tretia svetová vojna. HOFFA (HOFFA) - Tento gangsterský film o Hoffovi ktorý stojí sedí pred súdom, pričom Bobby ho obviní že je v organizovanom zločine. Tento film Bobbyho tak zobrazuje ako malého chlapca, s ktorým Hoffa vie tak zakrútiť ako chce a môže ho aj kľudne urážať. Hoffa tak odpovedá na otázky pričom ide do protiútoku že Bobby Kennedy ostane zazerať s otvorenými ústami ako malý chlapec. RFK (ROBERT KENNEDY)- Film ukazuje udalosti po 1963 nov. 22 ako buduje po smrti svojho brata vlastnú kariéru a kandiduje vo voľbách. Ide proti prezidentovi Johnsonovi, a chce vystúpiť z tiene svojho brata, aby aj naňho si spomínali ľudia ako na RFK a nie tak ako mladšieho brata JFK (oproti seriálu Kennedyovci, tak povedal aj John/Jack aby som šiel ďalej takisto aj oproti filmu Hoffa je múdry, citlivý politik a ako aj človek). Taký človek ktorý sa nebojí nikoho a ničoho a predsa hrá postavu, ktorého si človek obľúbi. Nie je teda čudné že toľko filmov a každý z nich inak predstavuje Roberta Francisa Kennedyho? Ale že tak inak každý??? A možno druhá čudná vec je okrem mafie aj vojna vo Vietname. Zaujímavá a čudná politika to bola ako aj Kuba... klan Kennedyovcov začalo inváziu v zátoke svíň v Kube aby zvrhlo Castra s čím skoro urobili svetový problém, predsa neskôr obaja Kennedyovci John aj Bobby veľa urobili preto aby nevypukla tretia svetová vojna. Čudná bola aj vietnamská situácia, kde tiež za vládnutia Johna a Bobbyho začalo niečo vo Vietname čo sa týka USA, druhá otázka je že nešťastník prezident Johnson ešte viac vojakov posielal do oblasti, aj po smrti Johna Kennedyho a najčudnejšie bolo že Robert začal protivojnovú kampaň. Čiže hneď tri zaujímavé veci: 1. Kampaň proti Kube, ale neskôr predsa chceli a boli ochotný vyjednávať s Castrom. 2. Podpora Mafie v Kennedyovských voľbách, neskôr predsa boj proti mafií. 3. Začiatok vojnového konfliktu vo Vietname, neskôr predsa protivojnová kampaň Roberta Francisa Kennedyho.

Zrození Beatles (1979)

No podobne ako vo filme Nowhere Man a Backbeat, ani v tomto filme sa mi nepáči ako zobrazujú Johna Lennona, ako namysleného týpka, ktorý je vodcom. Podľa mňa ako vedel že Epstein je manager skupiny nesprával sa k nemu takto, bol zdvorilejší, a nebol až taký protivný aspoň voči Brianovi nie. Film podľa mňa dobre dalo späť roky 60te nato že to bolo natočené v roku 1979. Inak nie je to zlý film, ale nejak Backbeat (okrem viac scén o Stuartovi) sa mi páčil viac. Preto dávam 3 ***

Životní zápas (2005)

Mám zmiešané pocity hoci film sa zakladá na skutočných udalostiach a celkom v pohode to zvládli tvorcovia, ale za prvé je tam dosť chýb vo filme * Nie Walter Bahr bol kapitánom amerického tímu ale Ed McIlvenny. * Futbalisti sa nespoznali vtedy keď hrali proti sebe západ a východ ako je vo filme, ale už hrali spolu aj na kvalifikácií v roku 1949. * V skutočnosti proti Anglicku hrali svoj druhý zápas, prvý prehrali proti Španielsku 3:1. * Joe Gaetjens nebol úplný afroameričan, nakoľko mal z polovice aj nemeckých predkov, taktiež nepraktizoval Voodoo, nakokoľko v tej dobe vačšina obyvateľov Haiti boli pôvodne katolíkmi. * Joe Gaetjens nebol jediným hráčom, ktorý nemal americký pas, nakoľko Joseph Maca a Ed Mc Ilvenny bol belgičan a škót. Maca o pár rokov získal občianstvo Spojených štátov. * V skutočnosti sa dalo vsadiť na to že USA vyhrá majstrovstvá sveta kurz nato bolo 500:1. * Na zápase Anglicko-USA bolo o niečo viac ako 10 000 divákov, nie 30 000. Pričom aj toto bol väčší dav, načo boli americkí hráči zvyknutí, avšak z nich viacerí (konkrétne Bahr, Borghi, Colombo, Keough, John Souza a Wallace) hrali v roku 1949 na majstrovstvách NAFC pred publikom v Mexiku kde bolo  60 000 divákov, čiže nebol to najväčší dav proti Anglicku ako sa to uvádza vo filme. * Frank Borghi vo filme vykonáva viac výkopov, avšak uviedol že v skutočnosti ich nerobil, buď vždy hodil loptu hráčovi, alebo nechal aby výkop uskutočnil iný hráč týmu. * Vidieť starého novinára Dent McSkimming-a na začiatku film v roku 2004 na MLS All Star Game, pričom McSkimmming už v roku 1976 umrel.  * V skutočnosti Stanley Matthews a nie Stanley Mortensen bol členom toho týmu Anglicka, ktorá pricestovala do Spojených štátov pred majstrovstvami sveta, avšak kvoli zraneniu nehral proti USA v New Yorku, taktiež Anglicko vtedy na prípravnom zápase vyhralo 1-0 nie ako sa to uvádza vo filme.  * Stanleyho Matthewsa preto vynechali na majstrvstvách sveta z Anglickej reprezentácie, lebo Arthur Drewry, vedúci Anglickej futbalovej ligy sa tak rozhodol, že nechá ten istý tým, ktorýý nastúpil proti Chile a vyhral, nie pretože "Je v Riu na dovolenke". Matthews v skutočnosti bol na štadióne v Belo Horizonte počas zápasu. Teraz konkrétne k filmu bol to pátos, sirupové, veď keď vyhrá USA v hocičom treba o tom nakrútiť film, ale zas na druhej strane viackrát je uvedené vo filme že my budeme tých na ktorých sa bude hrať svet. Je pravdou že zázrační maďari tak vyhrali v roku 1953 nad Anglickom že boli lepší. Tu USA vyhralo tak že mali obrovské šťastie. Medzi tými dvoma zápasmi sú 3 roky. Nepovedal by som že film bol zlý, ale ani že dobrý..***

Zodiac (2007)

Zaujímavý film precízna robota, možno trocha dlhé, ale dobre spracované, podľa mňa Allen mohol byť vrah, ale nie on bol jediný...alebo boli dvaja alebo ktorí spolupracovali... Teraz som dopozeral 5 dielny dokumentárny film z roku 2017 kde dvaja vyšetrovatelia Sal Labarbera a Kenneth Mains pátrajú spolu s najlepšími rozuzlovačmi kódov na svete a so superpočítačom. dokumentárny film má dve názvy v angličtine Zodiac Killer: Case closed alebo Hunt for the Zodiac Killer. Čo je zaujímavé že oni Leigha skoro alebo až úplne vylúčia a podozrievajú hlavne ľudí ako Ross Sullivan és Lawrence Kane. jeden link https://www.imdb.com/title/tt7784996/?ref_=nv_sr_srsg_0 Inak 8 najväčších podozrivých 1. Arthur Leigh Allen - Muž s hodinkami zodiac 2. Lawrence Kane - Mozgovo chorý obťažujúci 3. Ross Sullivan - Narýchlo zmiznutý knihovník 4. Richard Marshall - Čo môže vzrušiť kinopremietača? 5. Richard Gaikowski - Hlas protikultúry 6. Earl van Best - Vrah otec 7. Jack Terrence - Otčin s kostýmom 8. Donald Lee Bujok - Uniklý väzeň z Montany Ostatní ktorých berú ako možných podozrivých 9. Ted Kaczynski - bombový atentátnik 10. Bruce Davis - člen Mansonovej "famílie" 11. Edward Edwards - sériový vrah 12. Robert Tarbox - právnik 13. George Hodel - jeden z podozrivých vo vražde Black Dahlia 14. George Russell Tucker 15. Louis Joseph Myers 16. Robert Ivan Nichols https://www.cas.sk/clanok/1062950/trojica-nadsencov-rozlustila-sifru-zodiaca-killera-strasidelny-odkaz-serioveho-vraha/

Důstojník a gentleman (1982)

Ako je možné že vo filme s českým dabingom na konci keď Zach príde pre Paulu je iná hudba? Love theme od Lee Ritenoura, pričom v anglickej verzii je Theme from Officer and Gentleman??

Vybíjená (2004)

Napriek tomu, že som sa nerehotal na filme (možno vo mne je chyba), lúbil sa mi film asi aj kvôli vybíjanej a bola to taká zlatá komédia pre mňa a boli tam dobré hlášky. Bena Stillera nemusím, ale tu mi vôbec neprekážal, max jeho negatívna rola, ale dobre hral. Ak by som mal film porovnať s inou komédiou z toho istého roku, myslím tu na Zahúlime uvidíme (Harold and Kumar Go to White Castle) toto sa mi ľúbilo ovela viac, aj keď ani tu som sa nerozrehnil, ale predsa sa mi to viac ľúbilo. U mňa o trocha lepšie ako priemer 3,5 ***

Zahulíme, uvidíme (2004)

Nie som ten typ, ktorý naschvál kydá na filmy, ale zas poviem si svoj názor aj keď možno pár ľudom sa to nebude ľúbiť, ale zas nechcem inému ani ublížiť...čiže v skratke, toto nie je moja šálka kávy, možno že niekomu hej, ale ja som sa nesmial....ani len nepousmial, veľmi slabé a úbohé sú "vtipy" pre mňa. Možno nejakí 15 roční chlapci sa na tom dobre zabavia ale ja nie, dávam dve ** za snahu a nápad.

Bernský zázrak (2003)

Ako slovenský maďar, mi môj dedko vždy rozprával o Aranycsapat (zlaté mužstvo maďarov). V ňom boli mená ako Puskás, Czibor, Hidegkúti, Grosics, Bozsik, Kocsis atd.. čiže som fandil vždy im aj preto že všetky dôležíté zápasy vyhrali, avšak nedokázali vyhrať ten najdôležitejší a to finále v MS 1954. Dodnes by som nebol proti ak by vyhrali oni, lebo ani predtým ani potom nevyhrali ani jediný šampionát ale to je iná story už. K filmu - film spojuje 3 príbehy dokopy minimálne však 2. Prvým je nemecké mužstvo kde (vo filme) je ústrednou postavou Rahn, ktorému tréner zo začiatku dáva málo priestoru, ako sa dozvedáme tento Rahn sa kamaráti s malým Mathiasom, ktorý sa s rodinou dozvedá že ich otec sa vráti z vojnového zajatia zo ZSSR a (ne)adaptuje sa do novej rodiny, všetko sa mení ako zbije Mathiasa a po vynadaní jeho manželky a po rozhovore s kňazom dôjde nato že deti nielen disciplínu potrebujú ale aj milujúceho otca. Tretí príbeh je príbehom mladého novinára, ktorý má ísť akurát s manželkou na medové týždne do Maroka, avšak od šéfa dostane úlohu že môže písať o MS vo futbale v centre diania čiže vo Švajčiarsku. Film je celkom dobre spracovaný a je zlatý avšak mi ostáva pár otázok a vecí nevysvetlených... 1. Keď príde domov hlava rodiny a pri spoločnom obede povie pozerajúc sa na Mathiasa a má meno po mojom otcovi..to mám chápať tak že to nie je jeho vlastný syn? 2. Nepáči sa mi ako nie je dopracovaný vzťah otca a dcéry, vynadá jej že nepraje si aby randila s vojakmi, avšak potom ako keby sa na toto celé zabudlo a potom sa to ani nerieši ďalej. 3. Keď sa Mathias spýta otca, či hral futbal lebo matka mu povedala že hrával...on to poprie, avšak poradí mu že nech Mathias hrá skôr ako obranca a rada otca vyjde, neskôr aj otca vidíme ako sa zahrá s loptou sám a potom vyzerá ako Pelé..čiže sa nedozvieme či synovi hovoril pravdu a či klamal ďalej sa s tým film nezaoberá. Celkovo ale dávam 4**** za celkom fajn pocit z filmu.

Cizinec po mém boku (2003) (TV film)

Čo sa príbehu týka sú tam nepresnosti, ale ako TV-film je docela slušný, ešte by som povedal že aj zaujímavý.

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Nesmierne na nervy idúci film, ledva som čakal aby sa skončil, že napriek tomu prečo som ho dopozeral? Kvôli dvom veciam, aby som si mohol povedať že aj toto som videl, a preto lebo nehodnotím film kým to nedopozerám dokonca. Sprosté vtipy, ktoré neboli vtipné, story nula, a ani herci mi nepasovali. Asi toľko o filme a ešte niečo neviem či som videl vôbec od tohto horšiu komédiu.