• Krátkometrážní
  • Rodinný

Deutschland 89 (2020) (seriál)

I tato série se povedla. Jen je škoda, že něco takového neuvádí nějaká naše TV a překladu se musí věnovat nadšenci.

Reckless (2013)

Myslím, že tento kraťas je tak 100x výchovnější než lecjaký dokument. Je to krátké, je to sexy, ale zároveň drsné s jasným poselstvím.

Moudrá sova (1988) (TV film)

Výborný Šimáček, skvělá komedie, ač teda trochu ujetá, neb v r. 1988 se na ZŠ angličtina neučila, co vím. Tehdejší význam byl ale zřejmý - vykořisťovatel, bezcitná dcera emigrant v Kanadě, tedy fuj Západ.

Hlava Medúzy (2021) (seriál)

Dvořák skvělý jako obvykle, stejně tak Švandová, Vlasák i Heřmánek a další herci. Potud fajn. Jenže pak je tam naprosto otřesná Čvančarová, která se na tu roli vůbec nehodila. Absolutně zbytečná dějová linka s psychicky narušeným bráchou a co předváděl kameraman v posledním díle, tak to vypadalo, že tím ústavem prošel taky. Doporučil bych netahat do kriminálek nějaké symboly, tajemno a podobné kraviny, vypadá to pak přinejmenším trapně.

Nowhere (2020)

Příklad toho, že láska nemusí stačit na to, aby spolu mohli dva lidi žít. Ne, že by to bylo nereálné, ale od filmu jsem nečekal, že to skončí na tom. Myslím, že filmy by měly nabízet řešení, ne jen končit na tom, že něco nejde.

My děti ze stanice Zoo (2021) (seriál)

Původní příběh je zasazený do 70. let, čemuž odpovídal i původní film z r. 1981. Tohle dílo z r. 2021 je takový nějaký koškopes.Reálie Západního Berlína 70. let, pak to vypadá jako v současnosti, pak spíš jako v 90. letech...čert, aby se v tom vyznal. V každým případě je to natočené dnešním opatrným stylem, takže srovnávat s původním filmem lze jen těžko, čekat nějakou autentičnost taktéž. Vtipné momenty (snad to nelze považovat za spoiler) - vlaky ČD v aktuálním nátěru na berlínským nádraží (asi teda) 70. let, výlet do Prahy, česky esenbák v Západním Berlíně.

Bagdád v mém stínu (2019)

Dost aktuální snímek, jehož poselství si k srdci asi vezme jen málokdo, určitě ne ti, jichž se to týká. Smutné koukání, ale takové filmy jsou potřeba.

Todos tenemos un muerto en el placard o un hijo en el clóset (2020)

Sebestředný gay, kterému nestačí, že rodiče jakžtakž berou to, jaký je, ale musí jim to furt vnucovat, chce o tom mluvit a tak nějak to leze na nervy ostatním i divákovi. Nesympatická hlavní postava, kamera, dialogy o ničem, ale občas i vtipný moment (ač bych to teda komedií nenazval). Tohle se moc nepovedlo.

Magic H8 Ball (2018)

Mladík získá kouzelnou kouli, která mu říká, co bude nebo co má udělat. V současnosti je to pohádka - úsměvná kravinka, v budoucnu nejspíš realita všedního dne.