Star Trek: Picard - Disengage (2023) (epizoda)

Odstraňte linku s Rafi... Zlepšete to CGI, jelikož to vypadá jak PNG koláž udělaná v malování. Doslova Star Trek Enterprise mělo lepší CGI. A nechte nás si jen užívat hlavní linku. Ta vedlejší mohla úplně vyškrtnout Rafi, a nechat tam jen worfa, ničemu by to neuškodilo. Takhle to je jen vždy zbytečně natahované kdykoliv se přepne na její linku. A co to bylo sakra za hudbu, když ji Worf zachránil. To bylo jak z akčního, hodně špatného animáku, jsem se fakt zasmál. Nicméně je vidět, že s třetí sérií jedou fakt na nostalgii, a aspoň se snažím nám dát něco pořádného oproti těm dvěma předchozím blitkám (pardon... sériím). Zatím je to celkem vykrádačka WRATH OF KHAN, s tím synem atd. nicméně nestěžuju si, je to fresh a líbí se mi to (zatím). Takže uvidíme jak to dál půjde... snad nebudeme do třetice zklamaní.

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak jsem viděl Avatar: The way of water bro. Bylo to asi na stejném principu to, co udělala Star Wars epizoda VII epizodě IV bro. Takže to hodně (dost) připomíná první díl bro. Vizuálně to vypadá celkem dobře, až na pár scén které neměly efekty zas tak dobré bro. Abych řekl pravdu, tak jsem se fakt těšil hlavně na to 3D, které jsem doufal, že prostě bude stát fakt za to, no... jakoby mohu říct, že nakonec to byla věc, co mě na tom srala fakt asi nejvíc, jelikož už po 2 hodinách mě z toho bolela hlava a ty 3D efekty za to fakt nestály bro. Jak už jsem nastínil v přirovnání tohoto dílu ke Star Wars epizodě VII, tak tento díl opravdu dost kopíruje ten první a scénář se to ani nesnaží skrývat o to hůř bro. Myslím, že vodní svět NaVi měl opravdu větší potenciál, který nebyl ani zdaleka tak využit a místo toho byl příběh tohoto filmu plný klišé a to jednoho za druhým bro. Nevím, jestli jsem už Boomer, nebo jestli to bylo tím 3Déčkem, ale v závěrečných scénách jsem byl fakt zmatený, co se vlastně děje a tím myslím fight scény, kdy jsem fakt nevěděl, kdo koho kurva mlátí bro. Fighty samotné nebyly zas až tak špatné, nicméně byly tam i takové, které mi připadaly jak kdyby chvílemi měly tak 5 FPS a jiné jak ze Street fightera, a čekal jsem jen na to, kdy se na obrazovce objeví button s nápisem "push X" bro. Byl jsem zklamán bro

Andor - Teď jdem ven (2022) (epizoda)

10 fokin hvězd bych tomu dal. Call of duty black ops 1, prison escape vibes. Čekal jsem jen, kdy začnou řvát URRAAAAA, ale ONE WAY OUT bylo taky neskutečně dobré.

Monstrum - První díl (2022) (epizoda)

Kola s mýdlem? WAU, jasně, že si dám :))))))))) Solidní začátek seriálu s perfektní atmosférou, snad to bude stejně pokračovat i nadále.

Spiderhead (2022)

Kdyby toto byla epizoda Blackmirroru, nestěžoval bych si asi tolik. Ale tohle? Nechápu jak s takovým týmem jako Chris Hemsworth a Miles Teller a doslova s jedním z nejlepších režisérů naší doby jako je Joseph Kosinski dokáže film dopadnout takto špatně. Nebo ani ne špatně, ale je to BLAND AF. Víme, jak umí tito dva herci skvěle hrát, víme jak umí tento režisér točit skvělé filmy, ale tohle bylo prostě bland... Svádím to na Netflix, jiná možnost zde není. Doufám, že tento film jednoho dne natočí znovu s pořádným, propracovaným scénářem. Film hlavně neví ani co vlastně je. Na jednu stranu se tváří že půjde o detailní průzkum toho co jako člověk jsme, o našich pocitech, a problémech, v další scéně se ale ze sebe snaží dělat komedii a shazuje tím celou svou podstatu. Tento film mohl být další 1984, avšak nešlape mu ani na paty.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

Nesnáším ji.  Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, :)

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 7: Ve jménu cti (2022) (epizoda)

Tak na tomhle dílu jsem opravdu dost rozpolcen. Čekal jsem nějaké větší odds. Čekal jsem Crimson Dawn. Čekal jsem, že to bude o Bobovi a ne, že končíme scénou jak Mando odlétá. To mi připadalo jakoby nám doslova chtěli říct, že tohle je prostě pořád show Mandaloriana, a oni nám dali jen pár dílů s jinými charaktery navíc. Neříkám, že tam nebyly dobré scény, to rozhodně byly. Scéna kdy Boba a Din společně vyletí a začnou blastovat všechny okolo sebe byla úžasná, nebo když Boba přijel na Rancorovi. Nicméně tohle by mohla být jakákoliv epizoda, ale na Finální jsem si tohle nepředstavoval a zůstal jsem jen s pohledem jakože "This is it?" EHM. Očekával jsem víc. Nevím jestli 3 nebo 4 hvězdy. Asi se budu muset podívat znova, nicméně zatím to jsou za mne 3 hvězdy.

Matrix Resurrections (2021)

The Matrix Resurrections, film o který se nikdo neprosil. Přesto, jsem byl vcelku příjemně překvapen prvním trailerem, který vypadal dosti mysteriózně, avšak nebylo to nic co by mne jakkoliv ohromilo. Když pak přišly zprávy, že z původních herců se objeví jen Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss a Jada Pinket Smith, byl jsem trochu zaskočený, ale tak říkal jsem si, že třeba se snaží vymyslet něco originálního. Režie se tentokrát ujala jen jedna ze sester/bratrů Wachovských, s tím, že bych jen rád dodal, že od Matrixu ani jedna z nich už nic prakticky tak "dobrého" či kulturně ovlivňujícího nenatočila. Na film jsem v kině nebyl, podíval jsem se online a mohu říct, že jsem udělal dobře... za tohle bych peníze fakt nedal. Mimo jiné mě dost pobavila Lana Wachowski, která už se dlouhá léta vysmívá Hollywoodu a jeho potřebě produkovat sequely všem různým filmům bez jakékoliv přidané hodnoty, kde jde jen o to ze všech franšíz vybrat co nejvíc peněz a vyždímat vše možné co z nich jde. I přesto se však vrátila po osmnácti letech, aby natočila tento film, tento bezduchý cash-grab  a plivla tak do tváře sama sobě. Ve filmu je pak scéna, kdy tvrdí že pokračování matrixu udělají i bez původních tvůrců, jestli se však jedná o to, co se dělo v realitě netušíme, avšak i přesto si myslím, že tímto snímkem režisérka pošlapala sama sebe, popřípadě se mohla aspoň trochu snažit. Film je neskutečnou patlaninou snažící se o něco grandiózního a zároveň si dělá srandu sám ze sebe, svých fanoušků a Hollywoodského filmového průmyslu. Snaží se být strašně meta ale vlastně na konec vyjde jako vcelku hloupý. První film v této již tetraologii byl revoluční a dodnes ovlivnil naši kulturu a film ve velkém. Další dva filmy již nebyly zdaleka tak dobré, avšak pořád se držely a měly skvělé efekty. Avšak tento film nemá nic, i kouzlo původních filmů se mu totálně vyhlo obloukem. Když se Neo poprvé dostal v původních filmech do reality, byla hnusná, špinavá, zrezlá. Nový film se pokusil tuto atmosféru a celkově kulisy udělat tak ať to vypadá stejně avšak všechno to vypadá strašně moc uměle a bohužel to ztrácí ten správný pocit. Na druhou stranu tohle je ta nejmenší věc co mi na tom asi vadila. Co se týče scénáře tak ten je na bodu mrazu. Příběh se snaží vytřískat vše tím, že vám připomíná staré díly a jejich známé momenty, což by nebylo nic špatného kdyby tyto scény netvořily snad více než polovinu tohoto nového filmu. Keanu Reeves se snaží, ale nemá s čím pracovat, stejně jako Carrie-Ann Moss... Avšak Jessica Henwick tady dostává Xkrát více prostoru a jde to vidět, jelikož její postava je jediná, která stojí za to a vlastně i jediná o kterou jsem se zajímal. Efekty byly fajn, tam bych to asi nechal... Nepřekvapily ani neurazily, prostě takové ty klasické efekty, které již má dnes každý druhý film. Konec filmu byl také dost neuspokojivý, jelikož vlastně první hodinu a půl se nic neděje, pak přijde na řadu zvláštní, neuspokojivá akce a konec.  Doufám fakt, že další díl už nenatočí, na tohle se dívat opravdu nedalo a ještě víc doufám, že za týden na toto zapomenu.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Zdá se to skoro až neskutečné, ale v roce 2016 jsem dokončil druhou sérii a přestal sledovat. Před pár týdny jsem se rozhodl po téměř přesně pěti letech vrátit a dokončit tento seriál. Nevěděl jsem jestli mne to znova chytne po všech těch letech, ale jakmile jsem si pustil první díl, byl jsem zpět vtáhnut do šíleného světa Elliota Aldersona, ve kterém nemůžete věřit ničemu co vidíte ani slyšíte.  S poznatky, které se mi ještě uchovaly v paměti jsem si dokázal spojit některé odhalení dřív než přišly, a dávalo to i větší smysl než při prvním sledování. To co ze začátku vypadá jako dvojí život jednoho člověka, jenž je ve dne normálním zaměstnancem firmy s repetitivním způsobem života a večer hacker, který se snaží ochránit sebe i lidstvo před obřími firmami, které vše kontrolují, se nakonec ukáže jako něco o mnoho více. Za nejlepší sérii bych definitivně označil tu poslední, čtvrtou. Měla nejlepší díly, jak už ze scénáristického hlediska, tak i režijního a hudebního. Sedmý díl byl sám o sobě vyloženě masterpiece.  Co se týče seriálu jako celku, mohu jedině doporučit. Zvlášť jeho opětovné sledování, jelikož si opravdu začnete všímat všech těch věcí, které vedly k jeho úžasnému konci, kdy vlastně zjistíte, že hlavní podstatou je hledání sama sebe a bojování se svými vlastními, vnitřními démony. Jsem opravdu rád, že jsem se po těch letech vrátil a dokončil to, co jsem začal.