Brooklyn 99 - Ti dobří (2021) (epizoda)

Epizoda o rasismu už tady byla, když strážníci napadli Terryho. A ta epizoda byla udělaná teda mnohem lépe, než tato. Chápu, že chtěli nějakým způsobem začlenit BLM, zvlášť když se jedná o seriál z policejního prostředí, ale tohle bylo bez jakékoliv špetky nápadu. První tři epizody dokonce natočili znova kvůli těmto věcem a covidu. A asi bych raději viděl ty originální díly, než tuto slátaninu.

Říše slunce (1987)

Mladý Christian Bale jakožto ještě dítě (13 let), milující vojenská letadla je zanechán na pospas v Šanghaji poté co je oddělen od svých rodičů. Musí se naučit přežít sám v zemi, kde Angličany a Američany nenávidí a pohrdají jimi. Christian Bale a John Malkovich v tomto filmu excelují, Bale ho možná i zastiňuje svým hereckým talentem. Před tím, než jsem viděl tento film, jsem byl vcelku skeptický ohledně hereckých schopností malého Christiana Balea, avšak tento film mne vyvedl v omyl a ukázal, že už jakožto malý kluk byl skvělý herec. Opravdu mě unesl natolik, že jsem si chvílemi říkal, zda nekoukám na nějaký dokument. Vlastně až na konci jsem zjistil, že byl režírován Stevenem Spielbergem a myslím, že je to dobře, jelikož jsem na tento film neměl zas tak velké očekávání. Film má opravdu duši, skvělé obsazení a srdceryvný děj.

Equilibrium (2002)

Začátek filmu mi dost připomínal film 1984, příběh byl poutavý do té doby, než se z toho stal Matrix. Osobně nic proti matrixu nemám, avšak ta hudba a až přehnaný souboj na konci se mi do tohoto prostě nehodil. Myslím, že ze samotného konce toho mohli vytěžit více, mohl být dramatičtější a hlavně poutavější. Takhle náš hlavní hrdina prostě jen šel a zabil vše, co se kolem něj jen pohlo, téměř bez sebemenšího škrábance. Závěrem už jen chci říct, že kdyby hlavní postavu nehrál Christian Bale, tak by tento film byl o dost, dost horší.

Aquaman (2018)

Film mne opravdu překvapil, čekal jsem klasickou komiksovku, jaké teď vychází. Se skoro až banálním příběhem. Namísto toho nám král hororů James Wan naservíroval slušnou komiksovou zábavu, která neurazí, ale zároveň úplně nenadchne. A to je ten největší problém, cgi na druhou stranu bylo opravdu na vysoké úrovni. Podvodní bitvy byly skoro až realistické, opravdu nemám co vytknout v tomto směru. Co můžu ale vytknout je občasná nepřehlednost bitev, bylo zde až moc elementů, které všechny zářily a skončily jako nějaký mišmaš světýlek. Příběh mne sice překvapil, avšak občas byl až moc zjednodušený, což nechápu, když film měl přes 2 hodiny. Obsazení bylo překvapivě hvězdné, Nicole Kidman, Willem Dafoe, a hlavně Dolph Lundgren jakožto král mne opravdu překvapil (ze začátku jsem jej ani s těmi zrzavými vlasy nepoznal). Jason Momoa ukázal, že jeho Aquaman dokáže být i lidský a zábavný, Amber Heard a Patrick Wilson ve vedlejších rolích působili dost dobře. Celkově obsazení bylo podle mého úsudku na jedničku. Uvažoval jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a to hlavně kvůli tomu příběhu, který se občas zdál až moc rushed. Nakonec jsem se rozhodl pro 4* jelikož tento film je opravdu taková jiná, svěží komiksovka, která dokáže překvapit a má co nabídnout.

Dark Matter - Season 3 (2017) (série)

První dvě série byly opravdu o poznávání postav, jejich motivů a hlavně minulosti. Všechny události, všechny plot-lines vedly k této sérii, která začala vše dávat pomalu dohromady. Třetí série je opravdu jedinečná, dokázala seriál vyšvihnout úplně na jinou příčku, než první dvě série. Příběh najednou dostal opravdu grády a bylo vidět, že po dvou sériích buildování postav a příběhu jsou konečně připraveni se pustit do nějakých šílených věcí. Škoda, že SYFY seriál zrušilo, mělo to opravdu potenciál. V nynějších měsících se mluví o mini sérii, která by seriál zakončila, ale nic není jisté. Nezbývá nám nic, než jen doufat.

Muzzikanti (2017) odpad!

Tohle po mě opravdu nechtějte, na tohle fakt nemám abych to recenzoval. Česká kinematografie prostě potřebuje zažít nějaké obrození. Pokud to takto půjde dál, tak se z toho už asi naše kinematografie nikdy nedostane.

Válka zítřka (2021)

K filmu jsem byl zpočátku vcelku skeptický. Neviděl jsem nikde žádný marketing, tudíž ani trailer. Hned na začátek musím říct že ta práce s kamerou na začátku byla otřesná, nevím zda to byly separátně točené scény kvůli pandemii, ale měl jsem chuť to vypnout a vše kolem sebe rozmlátit. Scény dvou spolu mluvících lidí, a jediné co vidíme je vždy jen obličej jednoho, proč prostě jednoduše neudělat Wideshot? No... toto trvá přibližně asi první hodinku a pak to nějak vyšumí. Dále mě taky zaujala špatná color-korekce jedné ze scén v laboratoři, kdy má z ničeho každý obličej do zelena. Nicméně, příběh mě opravdu již překvapil, efekty popravdě také až jsem si chvílemi říkal hmm, to jsem opravdu od tohoto filmu nečekal. Asi třikrát během filmu jsem si říkal aha, už bude konec. A ono vlastně ne, a pokračovalo se v klidu dále. Takže příběh vcelku solidní a překvapil, co mě ale naštvalo bylo to, že celou první hodinu dostáváme ponaučení o tom jak je věda důležitá a pak udělají totální PARADOX, když v budoucnosti vyvinou sérum a pošlou jej do minulosti. Scéna kdy tahají Královnu z jejího úkrytu mi strašně připomněla scénu ze Starship Troopers, z jedničky když tahají Mozkobrouka prakticky z podobné jeskyně. Dokonce mají oba stejný účel a to získat z nich látku díky které vyhrají válku. Rozhodoval jsem se těžce mezi 3 a 4 hvězdami, jelikož mi přijde, že se film opravdu snaží být Áčkový, nebo možná snaží nebýt Béčkový? Hmmm, to už je asi na zamyšlení každého z nás avšak u mě spadl do takové mezi kategorie a nakonec jsem se rozhodl dát 4 hvězdy.

What Lies Below (2020)

Film mě v podstatě zklamal, přijde mi, že se celou dobu nemohli rozhodnout jestli z toho chtějí udělat film o tom, že nevlastní otec se zamiloval do své nevlastní dcery zatímco má sexuální vztah s její matkou, nebo film s prvky scifi. Jelikož ty Sci-fi prvky mi přišly strašně vynucené, jak kdyby je tam někdo na sílu cpal, jen aby to nebyl "normální film". A proto možná mě tento film ani tak moc nezaujal, měly se rozhodnout co z těch dvou věcí chtějí a jít s tím. Místo toho jsme se dočkali jakého si mišmaše obojího, a spolu to moc nedává smysl.

Loki - Větvení (2021) (epizoda)

Seriál se rozjel celkem solidně, ale řekl bych, že to byl až tento díl, který většinu fanoušků utvrdil v tom, že dostanou pořádnou nálož až absurdních story plotů. Závěrečná scéna toho byla příkladem. A myslím, že je to opravdu dobře. Jelikož je to něco co jsem doufal, že Marvel udělá už dávno. Nejblíže se tomu přiblížil Thor Ragnarok s jeho příběhem, který byl v jistých částech lehce absurdní a mnoho lidí si ho proto zalíbilo, jakoby převedl absurdnost a komičnost komiksů přímo do světa filmů. Samozřejmě se to asi nehodí vždy, ale je opravdu skvělé vidět, když tohle filmy udělají, a i když se řeší nějaký seriózní problém, tak dokáží sem tam přidat něco právě takového, co by se mohlo stát snad jen v komiksech.

Cestovatelé časem - Protocol Omega (2018) (epizoda)

Od začátku jsem si říkal, že přece to nemůže skončit takhle neukončeně. Nebo spíš, vždyť přece nemají už ani čas to všechno vyřešit a ukončit. A čím víc se konec blížil, začal jsem se smiřovat s tím, že prostě to zůstane asi neukončené. Opak byl však pravdou, posledních 10 minut dílu mě ujistilo v tom, že Brad Wright je prostě scénárista, který stále dokáže překvapit . Konec tohoto dílu i seriálu mě zaskočil nepřipraveného, a ještě 5 minut po konci jsem měl otevřenou hubu, jelikož jsem toto vůbec neočekával. Opravdu se to moc povedlo