• Pohádka

To byla svatba, strýčku! (1976) (TV film)

Trochu hodně nastavovaná kaše. Já nic proti feériím, ale ten děj tady nějak neodsejpá. Ty 2* jsou za pana Kopeckého

Copak je to za vojáka... (1987)

"Bojová slepice se nesmí bát ničeho. Když dostane rozkaz, tak se nemůže bát"

Honza málem králem (1977) odpad!

Nejhorší pohádka všech dob. Hrozné herecké výkony J .Korna, J.Kotrbové a dalších. Vše korunováno rolí dementky v podání Nadi Konvalinkové.

Mamma Mia! (2008)

Příjemně letní pokoukání jsou za 4* + 1* za písničky mého dětství.

Utopím si ho sám (1989) (TV film)

U téhle televizní inscenace stačilo málo a bylo by z toho mravokárné dílko, že člověk nemá být důvěřivý a že krást se nemá. Kdyby scénář napsal někdo jiný, než Z.Svěrák, nebo se režie ujal někdo jiný, než F.Filip a nebo kdyby hlavní role hrál někdo jiný, než dva mistři Kopecký a Brodský.

Velký šéf (1969)

Miloval jsem to už jako kluk a miluju dodnes. Hravě nekomplikovaná veselohra o tom, jak ukrást tajné fondy NATO. Belmondovi (na rozdil od Funése)to s Burvilem hraje báječně. Podívaná za 5*

Hudba Zdeněk Liška (2017) (TV film) odpad!

Právě jsem ten dokument dokoukal a zbytečnější dílo aby pohledal. Zdeňka Lišku obdivuji, ale tady jsem se nedozvěděl nic nového, natož zajímavého. Dozvíme se, že se s nim dobře pracovalo Juraji Herzovi, Janu Švankmajerovi a obdivují ho dva podobní bratři dvojčata z Anglie. Ztráta času.

O princezně ve věži (1970) (TV film)

Na to, jaká je to studiovka, tak je to docela půvabná pohádka. Zkrátka když výteční herci dostanou slušnou roli, tak z toho dovedou vykřesat hezkou podívanou. Jinak variace na O medvědu Ondřejovi. Překvapil mě, mile, V.Stach v roli krále.

Občané s erbem (1966) (studentský film)

Zdánlivě obyčejný a možná i podprůměrný dokument krátkého rozsahu bez větší hloubky. Než si však člověk uvědomí v jakém roce vznikl. Pro mě to bylo velké překvapení. A milé. Včetně toho, jak historik na začátku říká, že nevěří, že by tento film vznikl.