Mzda strachu (1953)

Viděl jsem film po dlouhých letech znovu a musím říct, že je opravdu kouzelný. Kromě výborné režie a hereckých výkonů mi však vrtá hlavou několik nelogičností zaviněných patrně neznalostí chování nitroglycerinu nebo nedoslovným překladem. V každém případě zkuste to.

Nonstop párty (2002)

Pro toho kdo na této vlně objevoval život to může být kultovní záležitost. Vynikající stvárnění prostředí, skvělá hudba, britský humor. Jen pro fanoušky znalé souvislosti !!!

Cukr, káva, limonáda (1993)

Tak to jsou filmařské, herecké, dialogové orgie. A to tam ve Francii nežiji, neznám "projekty", takže v podstatě polovinu filmu nemůžu reálně pochopit, ale ta druhá stačí. Marcello stále ve formě, Anouk kde ti je konec ?

Kurz negativního myšlení (2006)

Jako vždy severský pohled na věc, dobré herecké výkony, trochu čitelné dějové zápletky.

Disturbia (2007)

Mě se to líbilo, ale moc od toho neočekávejte. Klasické postupy, ale napětí nechybí.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Nevím jak jsem mohl zapomenout hodnotit již dříve. Až teď v televizním podání jsem zavzpomínal jak jsem v 89 byl poprvé třikrát za sebou na jednom filmě, jak jsem kamarády tahal do kina, že to musí vidět.

Alexander Veliký (2004)

Pane Stone, co to má znamenat ? Chození okolo horké kaše v podobě Oidipovského komplexu a homosexuality hlavního hrdiny. Klišé dialogy, sladká pompézní hudba, nulové výkony herců (bohužel vše umocněné TVNOVA, reklamy, dabing, synchronizace..takže vlastně možná není kompetentní vás hodnodit ? Ale dobrý film by měl obstát i v této degradující kombinaci, zbytečně zavádějící flashbacky, zrychlené pasáže, málo prostoru pro neméně důležitý konec výpravy a smrt AV. A tak alespoň trochu pozitivně mohu hodnotit poslední bitvu zobrazenou barevnými filtry s trochou dynamické hudby a zajímavé národnostně rasistické polemiky.