Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

Filmy by se asi neměly vidět ve vysokých horečkách a hodnotit zpětně po několika letech, protože Marabuntu si pamatuju jako celkem fajn film, který nenudí a ani moc neotravuje. Snad už to nikdy znovu neuvidím a tak mé vysoké hodnocení (v rámci ostatních zdejších známek) zůstane. Mravenci, buďte vděční a vypadněte z mé kuchyně, svině mrňavý!!!

Hlas smrti 2: Světlo (2007)

Tenhle film se od urcite realnosti jednicky obraci vice do beckovych vod, pribyly pletky se satanem a je to jednoznacne ke skode. Vsechny ty mysticke blaboly delaji z atmosfericke podivane rozblemcanou kasi. Na druhou stranu sympatak Fillon film dokaze utahnout a Lussier umi predlozit hromadu sice zcela ocekavatelnych, ale presto vyborne fungujicich lekacek. I kdyz mi bylo jasne, ze na hlavniho hrdinu ted neco vyskoci, ve vysledku jsem to vzdy odnesl silnym trhnutim (a jednou dokonce kratkodobou zastavou srdce). Ale s lekackami se vaze jedno minus - ktereho sibala (od vyrazu "sibat nekomu") napadlo pouzivat je jako vyplneni strihu (scena - zcela zbytecna lekacka - jina scena)?! Byl takovy exces skutecne nutny? Odpovim si sam - nebyl. Kdyby se vychytaly podobne chyby, mozna bych dal za ty infarktove momenty o hvezdicku navic.

Uvnitř (2007)

Neuvěřitelná atmosferická řezničina, které by ale prospělo méně chyb ve scénáři. Jakožto slabší jedinec jsem dokonce jednou zavřel na pár vteřin oči! Tenhle film asi své přítelkyni raději pouštět nebudu :)

Poppy Shakespeare (2008) (TV film)

Velice chytry film z blazince, hodne pripominajici Prelet nad kukaccim hnizdem. Nejsou blazni nahodou nejvice normalni lide?

Ranní ptáče dál doskáče (2008)

Marco Baldini je blbec, který pomalu propadá své hráčské vášni a kupí se mu dluhy. Milióny a milióny lir (ještě té původní hodnoty, kdy jste jich za pár korun měli tisíc). A Marco Baldini je také klikař, kterému se neustále daří ukecávat své věřitele. Ať už jde o drobného podvodníka ze sázkové kanceláře nebo "strýce" Lina , jehož pochopové vám za den prodlevy v placení zlomí nohy. Nebo vás nechají vykopat si vlastní hrob... Film o Marcu Baldinim je podobný jako on sám - neustále se opakují stejné situace, prohraje, vykecá se, nějak to splatní, prohraje... Ale stejně se divák prokouše až na konec a ani ho ty ztracené dvě hodiny neštvou. Jenomže to je na soutěžní sekci dost málo...

Čas umírat (2007)

Tak trochu něco jako Babí léto, jenomže místo Brodského, Zindulky a Zázvorkové je tu Danuta Szaflarska a pes. A vystačí si. Sice mne sentimentální osudy starých lidí většinou nechávají chladným, ale tenhle film zahrál na tu správnou notu.

Noc a den (2008)

Jeden z těch žvýkačkových filmů, kdy si první hodinu říkáte, že to není špatné, ale ono se to natahuje a natahuje...

Ať vejde ten pravý (2008)

Obitusi, raději na to nekoukej, mohl bys zvracet... ale pro ty ostatni - je to super :)

Roming (2007)

Mnohem lepší, než jsem čekal. Akorát mi sledování neustále rušili nějací retardi, co se při každé Polívkově "píče" začaly histericky chechtat.

Xin long men ke zhan (1992)

Na přebalu DVDčka je napsáno "Fanoušci Swordsman 2 s Jetem Li budou tenhle film milovat". Pravděpodobně to funguje i obráceně. Stejně jako S2 mne i tenhle film většinu stopáže štval. Čekal jsem mnohem víc.