Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Docela paradox - vidět "George Bushe" v roli inteligentního a chytrého detektiva. Ne?

Sběratel polibků (1997)

Dokážu si představit situaci, kdy bych nad tímto filmem chrochtal blahem a leckomu jej doporučoval. To by ovšem nastalo, kdyby ... takových již před ním nebylo natočených několik podobných. Holt - po všech Jehňátkách apod. zde působí efekt "již něčeho takového viděného". A v neposlední řadě, je tu několik zásadních slabin - výběr obětí není vůbec dostatečně objasněn (jen jakési neurčité naťuknutí) a také jsem na můj vkus příliš brzy odhalil pachatele.

Zvětšenina (1966)

Tento způsob filmu zdá se mi poněkud podivný... Aneb - nebýt "detektivní zápletky" (což je pouze prohlížení fotek) umřel bych nudou.

Faunův labyrint (2006)

Je to pohádka? Je to válečné drama? Příběh o dvou realitách či útěk jedné holčičky do světa vlastní fantazie? Na tom vlastně ani moc nezáleží. Faunův labyrint nabízí poutavou podívanou, která skrze šikovné ruce režiséra (Mexiko zase válí!) dávkuje tu či onu přísadu s neochvějnou jistotou a citem opravdu dobrého vypravěče. Když se příběh rozjede, už na svém tempu neztratí.

Dave (1993)

Jednou se to zkouknout dá - a vcelku příjemně. Ale není to zrovna film, který byste potřebovali vidět i podruhé.

Cripple Creek Bar-Room Scene (1899)

Vcelku nic moc - ale ta hospodská... vypadá, že by pomoc s vyhazováním ani nepotřebovala.

Le Voyage sur Jupiter (1909)

Výprava opravdu velkolepá, avšak jinak mi to přijde tak nějak dost o ničem.

The Hangnail (1999)

Pane jo, takovéto večerníčky bych fakt bral...

9 (2005)

To prostě nemá chybu. Má to příběh, atmosféru, napětí, spád. Škoda té neproměněné Oscarové nominace.

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Naprosto nevtipná "komedie", na kterou jsem se podíval jen pro doporučení, že "prý se jedná o něco podobného jako DRŽ HUBU!". Kdyby to nebylo tak trapný, aspoň bych se pousmál tomuto nepovedenému srovnání. - Ostatně ubohost tohoto filmu jakoby odhadli už sami tvůrci, když lákají diváky na osobu G. Depardieu, který zde zahraje míň než vedlejší roli. Konkrétně u něj je ale pro mě totálně nepochopitelné, z jakého důvodu se do takovéhoto odpadu nechal zatáhnout. Věčná ostuda v jeho filmogfrafii.