• Krátkometrážní

Cid (1961)

Po vizuální stránce je film naprosto dokonalý - úžasná výprava a kostýmy, na jakýkoliv obraz je radost pohledět. Bohužel na dějové stránce film kolísá - děj je zbytečně natáhnut na tři hodiny a místy opravdu nudí. Ve filmu se dokonce uvidí neskutečně natočená bitva, kdy rytíři bezhlavě kolem sebe mávají řemdihy a tolčokují se po hlavách a skáčou na sebe z koní a pleskají sebou o zem. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že je Cid kvalitní film, ale vždycky budu preferovat Spartaka.

Misery nechce zemřít (1990)

Hlavní a dost podstatná nevýhoda tohoto filmu je taková, že Kingova kniha je daleko strašlivější. Moje "výhoda" je taková, že jsem měl možnost vidět film nejprve a Reinerem navozená atmosféra se stupňujícím napětím mi přišla téměř k zešílení. Byl bych poměrně zklamán, kdybych se připravil "o to nejlepší" co bych se nejprve dočetl v knize.

Darebák (1985)

Americké komedie odehrávající se v 50. letech prostě žeru :-)

Mazací hlava (1977)

Už z Lynchových krátkometrážních snímků bylo nad slunce jasné, že ten člověk bude buď šílenec nebo génius. Zajímalo by mne ovšem, co si tehdy lidé mysleli, když viděli Mazací hlavu. Jestli zvraceli nechutí, nebo Lynche milovali za to, že jeho pomatená mysl dokázala mistrně přenést na filmové plátno ty nejhorší noční můry.

Waterloo po česku (2002) odpad!

Než bych tenhle příšerný film, odpad odpadů, viděl znova, radši bych si prostřelil hlavu pistolí. Krampol, doplň si základní vzdělání A VOHŘEJ SI RIZOTO!