• Thriller

Hodiny (2023)

Totálna šialenosť, ktorá mi nesmierne ulahodila a koniec je famózny.

Venuše (2022)

Veľké prekvapenie. Po dlhom čase nesmierne prekrásna herečka v hlavnej úlohe s priam éterickým zjavom, od ktorej som hltala každý jeden krvavý výkon. Akčná linka sa tu zmotáva spolu s okultne mysterióznou, ktorá v závere vyexceluje do čiernej korunovácie. Dala by som ďalšiu jazdu...

Jeepers Creepers: Reborn (2022)

Absolútne nechápem nedocenenie tejto priam hororovej klasiky. Na toto pokračovanie som sa tešila už niekoľko rokov... a vôbec som neostala po jeho zhliadnutí sklamaná. Záver bol viac než dokonalý a musím vyzdvihnúť atmosféru, ktorá v tejto časti vystúpila do popredia. Scéna, pri ktorej si Creeper pochutnáva na mozočku je epická.

Hellraiser (2022)

Veľkofilm tohto roka, lahôdka pre každého hororového fanúšika a Cenobites. Hltala som každú sekundu tejto blaženosti a poslednú polhodinu som sa unášala na vlne extatického blaha. Ďalším bonusom je viac než dokonalý soundtrack, ktorý celú atmosféru preniesol do totálne inej dimenzie...

Monstrum (2022) (seriál)

Ak si niekedy poviem, že herecká genialita Evana Petersa sa nedá ešte niekam ďalej posunúť, po tomto seriáli zisťujem, že aj nemožné je možné. Tento počin je jedným z najlepších za poslednú dekádu a každý jeden diel mi spôsobil nepríjemné pocity, pričom ma nenechal chladnou a neustále som sa zamýšľala nad psychickými pohnútkami a spôsobom premýšľania Dahmera. Jednoducho geniálne.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Pochmúrne, znepokojivé a zároveň také fascinujúce. Tisíckrát by som zdupkala z toho príšerného domu! Vyskytuje sa tu toľko iritujúcich situácií, až sa musím sama seba pýtať, kam dokáže siahať ľudská hlúposť... Najlepšie však na tom všetkom ostávajú metaforickosť ľudského konania a apatie, dualita slobody a otroctva a v neposlednom rade symbol jazyka ako niečoho diabolského už odpradávna. Skvelá záležitosť.

Ono (2022)

Skvelá záležitosť. Takéto "vtáčie" prekvapenia mám veľmi rada. Kde zoženiem podobné domáce zvieratko? Alegória v dokonalom prevedení.

Někde mezi (2022)

Ak by sa takýmto smerom uberala moderná kinematografia a scenáristika či herectvo vo všeobecnosti, zrejme by svet nebol až tak úplne stratený. Jednoducho skvelé! Už dlho som nevidela v nových počinoch taký úžasný herecký výkon,z ktorého sa na mňa preniesli aspoň nejaké emócie. Keby tu boli ešte vygradovanejšie dialógy, nebolo by čo vytknúť.

Watcher (2022)

Téma stalkingu pre mňa zrejme nikdy nenadobudne status klišé či frašky. Tento film je od začiatku vystavaný na napätí, na ktoré ak niekto hneď nenabehne, vlak mu ujde a o zážitok sa ani len neobtrie... Skvele predstavená téma creepy slizkého stalkera, hra ilúzie a zastrašovania.