Antikrist (2009)

První půlka filmy byla nehorázná nuda, nic se nedělo, kromě dlouhých psychologických her. V druhé půlce už to bylo lepší, kdy byly některé scény zajímavé, někdy až moc syrové. Film od jednoho extrému (unudění diváka) k druhému (fyzické trápení postav).

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Ještě horší než dvojka. Herci se stále ještě nenaučili hrát, ačkoliv je to už třetí díl. A to tam ani nebyla celá sestava. Postavy jsou absolutně umělé a vymyšlené, namísto abyste doopravdy uvěřili, že jsou v reálné Narnii. Jestli má být další díl, tak doufám, že se změní herci a že vymyslí dialogy, které nebudou tak jednoduché a bezduché. Jinak je film po vizuální stránce velmi zdařilý, ale celkový dojem to nezachrání.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pro fanoušky drsných hlášek a skvělých bojových choreografií. Příběh o boji za svobodu, pro kterou hrdinové obětují vše.

Bratři (2009)

Válečné filmy nemám moc rád, ale tenhle není přímo o válce samotné, jako spíš o návratu z války a začlenění se do normálního života. Někoho to může bavit, mě moc ne. Jake Gylenhaal opět nezklamal coby výborný herec.

Solomon Kane (2009)

Film pro mě. Žádný velký přemýšlení, drsný a chladný svět, kterému se musí někdo postavit. A Solomon Kane je ten pravý. Napravené zlo proti nelítosnému zlu. Jen samotný ďábel mi tady chyběl a závěr trochu uspěchaný. Celkově pěkný.

Tron (1982)

Ve své době určitě převratné filmové triky, ale v dnešní době se vizuální stránka filmu nedá porovnávat. Dějově film nebyl špatný, celkem zajímavá myšlenka přenést lidské bytí do digitálního světa. Celkem doporučuji se předem podívat (pro někoho asi i přetrpět) na tento film, než se pustí do TRON Legacy.

TRON: Legacy 3D (2010)

Vizuálně velmi povedený film. Pokud se nejdřív podívate na "starého" TRONa, tak budete celý děj chápat mnohem lépe a rychleji.

Bruno (2009) odpad!

Popravdě řečeno, mě tenhle film ničím nezaujal a ani nepobavil. Stejný to bylo i s Boratem. Celkově film o ničem a bez dobrého vtipu. Nějak jsem nepochopil, co mělo být cílem nebo pointou filmu. Pro mě to je zcela zbytečný film, který mě ničím neobohatí.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Nenáročný, oddychový film. Jen si sednout, dívat se, občas se smát a tím to končí. Skvělých originálních vtipů je jen málo a děj také není uchvacující. Ale už jsem viděl mnohem horší animáky. Na zabití nudy to účel splní.

Dračí past (2009)

Název filmu je krásný, ale zpracování pokulhává. Scenář filmu nepřináší nic nového, už od začátku je jasné, co se bude dít a jak film skončí. Žádná překvapení. Film, který nemá peníze na skvělé vizuální efekty, by se měl aspoň vyhrát se scenářem. Co mě ale hrozně vadilo, byla práce s kamerou při soubojích. Neustále těkala ze strany na stranu až jsem si připadal jak na rozhoupané lodi. A závěrečný soubou s drakem? Než vůbec začal, tak skončil. Ale i tak se ve filmu našlo pár pěkných momentů, které ale celý film nespasí.