Sexmise (1983)

Film, který ve své době zapůsobil jako zjevení. Přestože hodně lidí přitáhl název, vůbec se pak nezlobili, když byl odvážný úplně jinak, než si představovali. Pěkně nastavoval zrcadlo nejen tomu, coby kdyby, ale i tomu co se v té době dělo. Jerzy Stuhr je v Polsku bůh, zaslouženě všemi milovaný.

Divá Bára (1949)

Ale že ta Vlasta Fialová byla nádherná?!

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (TV film)

Za Trepifajksla jsem panu Moučkovi odpustila všechny údernické role:-) Já jsem Ma ma ma mates plaplaplajznerčinej! Nebo: Nejlepší je tatakovej úplně če černej bělouš! Jako dítě jsem Dalskabáty viděla v Janáčkově divadle v Brně s Vlastou Fialovou a byla jsem nadšená.

Hoši z Brazílie (1978)

Gregory Peck jako padouch z nejhorších! To se musí vidět. Vynikající film, z kterého běhá mráz po zádech. Nejlepší je, že jsem tohle viděla skoro současně s Maratóncem, kde Laurence Olivier hrál pro změnu nacistického padoucha, a to stejně dobře, jako tady lovce nacistů.

Lakomec (1980)

Připadalo mi to jako dva filmy. Pasáže s mládeží dost slabé, ovšem v momentě, kdy se objevili "Funěs", Galabru a paní Gensac, to mělo úplně jiné grády. Na druhé straně jsme pasáže s Funésem museli sledovat s titulky, protože je nadabován fakt strašně! Jinak výborný způsob, jak dítkám zprostředkovat Moliéra!

Vůně ženy (1992)

Kdybych neviděla Vůni ženy od Dina Risiho s Vittorio Gassmanem, dala bych pět. Ale Gassman je přesně ta jedna hvězda navíc, aspoň pro mě. I tohle je ale vysoký nadprůměr a důstojný remake.

Baba na zabití (2003)

Spíš film na zabití. Baba na zabití je tu jednoznačně Drew Barrymore!

Neslušný návrh (1993)

Tak tohle fakt nemusím, ani jsem se nedodívala do konce. Nezachránil to ani Redford, spíš jsem se divila, že se k takové hovadině vůbec propůjčil. Připadá mi to stejný blábol jako Pretty Woman, jenže tam byli hlavní představitelé daleko horší. I když Moorová si teda s Robertsovou moc nezadá, obě jsou mi nesympatické, jak vzhledově, tak stylem hraní (Robertsová víc).

Vzpomínky na Afriku (1985)

Ano, ano, takto má vypadat oscarový film. A takto má vypadat podařená adaptace knihy. Můžu vidět kdykoli znovu!

Plukovník Redl (1985)

István Szabó plus Brandauer rovná se pět hvězdiček. Kdyby se jich dalo dát víc, tak Mefisto by je dostal, protože je lepší, ale i tak Szabóovy filmy patří k tomu nejlepšímu z evropské a myslím i světové kinematografie. Silné téma, precizní provedení a výborné herecké výkony na všech úrovních.