• Rodinný

Velikonoce v Lužici a pod Lužickými horami (2010) (TV film)

Jen malá chyba převzatá asi z webu ČT : bylo to natočeno v r.2011, ne 2010... . jinak souhlasím s komentářem " Mariin" . P.S. : tento dvoudílný dokument reprízovala ČT o letošních velikonocích - 19. a 20.dubna 2019 a v jednom z těchto dní také dokument Velikonoce v Lužici (z r. 2008) .

Vracenky (1990)

Jeden bohužel pozapomenutý film z doby čerstvě porevoluční : 5 * a 84 % . Viděl jsem ho v TV před pár lety .

Města zločinu (2017) (seriál)

Viděl jsem jen 2.díl o Oaklandu a 5.díl o Kapském Městě : 5 * a 80 % .

Vodník (2019) (seriál)

V.Tauš opět boduje, je to vynikající stejně jako Modré stíny. Vodník : 5 * a 82% .

Vodník - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Děsivý příběh z létem prosluněné vesnice na sklonku komunistické éry. Osvěžující byl vtípek mrzoutského ex-šéfa Viktora Vitouše(M.Krobot) s papouškem ara jménem Ara. J.Plesl a L.Krobotová jsou výborní. Stejně jako A.Doláková hrající nešťastnou matku Drahu Třebovickou, která spáchala sebevraždu. Těším se na 2.díl. Famózní je práce se světlem+způsob snímání obrazu kamerou. V.Tauš tímto nadchnul diváky už ve své předchozí minisérii Modré stíny (taky z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice). Fantastická hudba Blues Shadows(P.Ostrouchov), zpěv : herečka a zpěvačka Magdaléna Borová. Výborně namaskovaný J.Plesl-po 30 letech(maskéři: L.Dýcková, M.Marková, M.Kristová, R.Stejskal). Odborným poradcem byl Josef Mareš(jako u sérií Případy 1.oddělení+seriál Devadesátky).5* a 86 % .

Zkáza Dejvického divadla - Vládci loutek (2019) (epizoda)

Moc pěknej byl vtípek s homo-párem Čermák/Novotný . Nejen v USA nebo ve Švédsku by kvůli ní šel celý seriál do "trezoru" ... . P.S. : Hidejaki Jašida je přepis=transkripce do češtiny .... .

Zkáza Dejvického divadla - Smrad (2019) (epizoda)

Závěrečná pointa s "deratizačním" úklidem rozkládající se mrtvoly divadelního kritika : mňam - 5 * a 85 % .

Zkáza Dejvického divadla - Šmejdi (2019) (epizoda)

Prodej nenadálého daru/dědictví po náhle zemřelém Hidejaki Jašidovi(používám českou transkripci) : famózní je I.Trojan - 5 * a 86 % .

Rapl - Útulek doktora Knechta (2019) (epizoda)

C.Drozda (alias M.Černoušek) je vynikající herec malých rolí / Dědictví od V.Chytilové atd./ . Jako byl kdysi dávno pan Jiří Lír (např.Vesničko má středisková - hostinský) .