Papírový dům (Netflix verze) - Teorie elegance (2021) (epizoda)

Ze začátku (vlastně skoro celou epizodu) jsem si říkala, že se to nějakým zázrakem zlepšilo a už to není tak děsný, dokonce se mi to i začínalo líbit. Arteche je pěkně badass, i když teda těch pár stehů, co si na tom břiše udělala, jí asi moc nepomůže, ale lepší než nic. ¯\_(ツ)_/¯ Ta oslava a Bella Ciao se mi líbila. Výtahovej rozhovor Raquel s tím chlápkem, jehož jméno si nepamatuju, bylo celkem pěkný odlehčení, konečně bez trapnejch penis vtipů. Party Stockholm s Denverem byla ale trochu moc přes čáru, nejdřív má vidiny, pak dělá striptýz Denverovi... A všechno vyřeší jedno šukando. Co víc k tomu dodat... Policejní zásah byl i docela napínák, což cením. Ale neříkejte mi, že Profesor, kterej naplánujte východ z každý situace, která by se mohla posrat, nepočítal s tím, že by na ně policajti přišli?? Jako prosím?? Ale i tak to nebylo špatný... Ale potom přišel konec. Ach bože... Co to do prdele zase je?? Jak se tam dostali tyhle dva? Prostě jak? Proč? Cože? Co se to děje zase? Hodnocení: nesuď epizody podle začátku/10

Papírový dům (Netflix verze) - Zbožné přání (2021) (epizoda)

Ani jsem nedoufala, že by mě nějakej díl mile překvapil, ale opravdu, stalo se něco neskutečnýho. Opovážím se říct, že tenhle díl nebyl špatnej. Což neznamená, že byl skvělej, ale po miliónech let jsem z něj cejtila starý dobrý La Casa de Papel a to fakt cením. Ach jo, jak moc bych si přála, aby to takhle vypadalo celou sezónu. Scéna, kdy začnou pouštět zlato trubkama a všichni čekají na zlatou spršku. Útěk Sierry a Profesora byl taky zmáklej dobře, všechno se jim sice daří hrozně rychle, což úplně reálný není, ale víte co, bylo to udělaný fakt dobře. Ale mohli do toho dát jinou hudbu, ta veselá se tam vůbec nehodila. Koho sakra napadlo dát tam tohle? Taky jsem si říkala, jestli se Sierra nezbláznila, když v tom bytě zapla telku.. Co kdyby je někdo slyšel? Však ví, že jsou majitelé na dovolený, to by mi bylo asi trochu podezřelý, kdybych od sousedů, co jsou na Kanárech, slyšela hrát televizi. A proč do prdele Julia řekla Monice, že políbila Denvera? Co je to za nápad? Uprostřed heistu, proboha, řešte si ty vztahový problémy jindy! A co mě teda fakt dost zarazilo bylo, když profesor přirovnal policejní zátah k Varšavskýmu ghettu? Jako vážně tady přirovnávají druhou světovou k bankovní loupeži?? No mě fakt omejou... Ale abych to zakončila nějak hezky, tak ta závěrečná scéna byla taky dobrá. Hodnocení: bohužel se mi tenhle seriál už dost znechutil, ale stejně jsem ráda za jednu nepříšernou epizodu/10

Papírový dům (Netflix verze) - Tlak stoupá (2021) (epizoda)

A je to tady zas! Co vám budu povídat, děs a hrůza jako minule, ve zlepšení už ani nedoufám. Oplakávání Tokyo by mě možná dostalo víc, kdybych si ji aspoň trochu oblíbila a neměla před smrtí tu příšernou scénu s Riem a dírou v podlaze. Profesor má zatím mentální zhroucení a všichni ho jdou podpořit, zatímco nikdo, opakuji, nikdo, nehlídá Sierru! Cože?? Oni ji tam prostě nechali samotnou?? Tak mají v hlavě želé nebo co? A pak ta naháněčka. Ta zatracená naháněčka. Profesor s nohou namaděru se rozhodne vyjet za Sierrou. To je teda skvělej nápad, proč tam neposlal toho druhýho chlápka? Vždyť on je ten, co to celý organizuje, má sedět doma na prdeli a dávat rozkazy! A Soerra ještě za jízdy, při odbočování, dokáže prostřelit Marseillovi gumu u auta. Já se z tohohle seriálu fakt poseru. A Profesor, kterej všechno kontroluje milionkrát, si najednou zapomněl zkontrolovat, jestli má v bouchačce náboje... Proboha! Rio zatím vidí ducha Tokyo... asi už mu taky trochu šplouchá na maják. Ani se mu nedivím, na konci tohohle seriálu už budu mít taky pěkně vyšploucháno. A Stockholm s Denverem mají sex. Potom co umřela Tokyo... Uprostřed heistu... Oba vyčerpaný a úplně v zadnici... A jediný, na co myslí, je prcání. (ง°ل͜°)ง Taky jsem úplně zapomněla na druhou dějovou linku, která to celý docela drží nad vodou (ty puberťácký penis vtipy by si ale mohli odpustit). Hodnocení: už jenom 4 díly, no tak, to zvládneš!/10

Mr. Robot - d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (epizoda)

Tak a do prdele to bylo naprosto skvělý. Ježiš tahle epizoda mě odpálila jako atomová bomba (ta věta nedává ani smysl, jak jsem z toho vedle). Přiměla mě mít ráda Angelu, která byla upřímně pěkná kráva, ale tuhle sezonu, no to je úplně něco jinýho. Sakra ta žena je fakt skvělá, konečně objevila svůj pravej potenciál a nezůstala kancelářskou krysou. Moc nechápu, jak se Elliot do tý budovy dostal, když mu zablokovali přístup doslova ke všemu, a údajně je E Corp dobře zabezpečenej, a snad mají i terminály(?) Takže nějak nerozumím, jaktože ho nevyhodili hnedka u vchodu, ale víte co? Tahle epizoda mě tak oslnila, že jim to tentokrát s lehkým srdcem odpustím. A začíná to bejt i docela děsivý - hlavně mi to hrozně připomíná rok 2020. Třeba vzpoury v Americe... Už jenom čekám, kdy přijde virus z Číny. Možná proto mě to tak dostalo, působilo to tak reálně, až jsem myslela, že zemřu z napětí. Hlavně scény v budově E Corpu, kdy se Angela snaží nainstalovat, bůh ví, co to vlastně je. A na konci, kdy už je všechno hotovo, potká ještě ke všemu Elliota. Holy mother of god. Hodnocení: jde se zamilovat do epizody seriálu?/10

Mr. Robot - d3.3_metadata.par2 (2017) (epizoda)

Nevím, jestli někdy odpustím Darlene, že takhle podvádí svýho bráchu, ale jako chápu to, nejspíš to myslí dobře. Navíc asi nemá moc na výběr. A sama z toho nemá zrovna radost, ani se jí nedivím upřímně. Jinak vidím tady formující se vztah Dom s Darlene i mimo FBI, což se mi líbí, a jsem fakt zvědavá, co se z toho vyvine. Obě jsou to sympaťačky. Ale pokud neuvidím, co vlastně dělá Stage 2 a vybouchnutí budovy E Corpu, budu celkem nasraná, protože vidět smrt tisíce lidí z obřího konglomerátu, který vlastně za nic nemůžou, protože tam doslova jenom pracujou, no kdo by se na to netěšil. (Tak teď mám pocit, že za tuhle větu mi za chvíli zavolá nějakej FBI agent a dnešek bude poslední den, co okouším svobodu.) Irvin (ten brejlatej) je prostě skvělej! Takovej flegmatickej žrout žebírek, hmm asi jsem našla svou spřízněnou duši. Tyrell je prostě šílenej psychopat jako vždycky, k tomu prostě není, co víc říct, takže to tu ukončím. Hodnocení: strašně očekávám, že teď spadnou sračky pěkně do větráku a fakt už to napětím nevydržím/10

Mr. Robot - d3.2_stary_system.so (2017) (epizoda)

Tahle série mi strašně připomíná seriály jako třeba Narcos, tady taky tu atmosféru hltám plnými doušky. Jsem ráda, že konečně ukázali, jak to vlastně bylo s Tyrellem a celkově takový zákulisí. Ale co mě fakt dostalo, bylo, jak ukázali, že Číňani zmanipulovali americký volby, aby byl Trump prezident. :D Ok, no doufám, že do toho nebudou tuhle politiku moc tahat, protože mě to celkem začíná srát. Nejsem žádnej podpůrce Trumpa, ale co si budem, když o tom čtu pomalu každej den a teď to dávaj ještě do Mr. Robota... ach jo, já se toho nezbavím, dejte s Trumpem už pokoj. Tohle by bylo na dlouhou diskuzi, takže to tady nebudu radši dál rozebírat. Každopádně Tyrellovi asi ta osobní karanténa lezla na hlavu, protože si udělal menší procházku lesem zpátky do civilizace. Ale no tak sakra přece takovej idiot není, ne? Nejhledanější člověk na světě a on si vyjde do krámu, tak to je debil, to jsem neviděla. (Ale ta scéna s palcem byla pěkně bolestivá i za obrazovkou.) A Tyrell že se dal na křesťanství?? No tě Bůh, to jsem zvědavá, co z chlápka ještě vyleze. Ale ten novej muž, jehož jméno vůbec nevím (myslím, že ho ani neřekli, ale vzhledem ke svý paměti za to ruku do ohně rozhodně nedám), vypadá jako sympaťák. Manipulátor jako prase, ale tak to se nevylučuje. Hodnocení: Všichni jsou šílený, až z toho taky začínám šílet/10

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

Neříkejte mi, že jsem jediná, kdo si celou dobu myslel, že Gi-hun a Sang-woo jsou bráchové a až teď jsem si uvědomila, že byli jenom kámoši z dětství. Jak jsem si to mohla myslet, když jejich rodiče vypadaj jinak? Tak na tuto otázku neznám odpověď. Asi nějakej zkrat v mozku. ¯\(°_o)/¯ Každopádně ten finální souboj mezi nima byl úžasnej, teda byl by mnohem víc intenzivní, kdyby do toho pořád nekecali ty VIP, ale aspoň už neříkají takový kraviny jako vtipy o 69. Nejhorší je, když máte rádi oba dva a nevíte, komu máte fandit. Ale sebevraždu Sang-wooa jsem fakt nečekala, upřímně jsem si myslela, že Gi-hun odejde. Jinak ten konec se mi dost líbí, bála jsem se, že to bude typickej Hollywoodskej klišé happy end, kdy se hlavní hrdina shledá se svojí dcerou a jako Robin Hood bude rozdávat prachy všude kolem. Naštěstí se tak nestalo a konec je dost realistickej - Gi-hun se nedokáže oprostit od toho, co se tam stalo, a pořád žije život jako dřív. Takže když dostane pozvánku od staříka, ani se nerozmýšlí. K odhalení, že Il-nam je celou dobu hostitel her a nafingoval svoji smrt.. Upřímně docela jsem čekala, že zatím vším bude on, takže mě to ani moc nepřekvapilo. Ty starý ruce na začátku série, jak byl šťastnej celou dobu. Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl. I když po šestý epizodě jsem si fakt myslela, že je s ním konec. Ale upřímně doufám, že druhá série nebude o tom, že Gi-hun půjde proti nejmocnějším lidem světa jako největší hrdina a nakonec je sundá. To by byl děs. Vlastně bych to klidně nechala takhle, bez druhý sezóny (ale bohužel už je potvrzená, takže budu muset doufat, že nebude moc na rychlo). Hodnocení: jsem jediná, komu se hrozně líbí ty otřesný červený vlasy?/10

Hra na oliheň - Bílý kůň (2021) (epizoda)

Jak jste si možná už všimli, dala jsem si menší pauzičku mezi epizodama, ale už jsem zase zpět! Odhalení policajtova bratra mě upřímně vůbec nepřekvapilo, no dobře, možná trochu, ale fakt jsem měla celou dobu podezření, že bude jeden z tý organizace. Taková korejská obdoba "Luke, I am your father." A jeho smrt prostě musela přijít. A taky tady máme klasický záporák-mluví-sto-padesát-let-předtím-než-vystřelí. Ale jinak ta poslední večeře, poslední tři přeživší a noc, kdy ani jeden nezamhouří oka, aby ho ten druhej nepodříznul, to bylo úžasný. A smrt Sae-byeok je prostě.. Smutný jako prase a zároveň si nemůžu pomoct, ale chápu Sang-wooa, on sem prostě přišel vyhrát. A ta scéna, kdy se na něj jeho brácha vrhnul, ježiši, to je tak dobře udělaný! Mělo mě hned na začátku napadnout, že hru může vyhrát jenom jeden. Hodnocení: A příští epizoda souboj dvou bratrů! To bude napínák jako prase!/10

Mr. Robot - d3.1_zpet.gz (2017) (epizoda)

Musím říct, že i když je Mr. Robot někdy celkem neuvěřitelnej, kdy si v nějakých scénách už pomalu začínáte říkat: "Hmm dává tohle vůbec smysl, co se sakra děje?",  vždycky, nebo aspoň většinou, se to pak rozmotá, a najednou vidíte všechno jasně jako ranní oblohu při kafču před prací. Jasně, jasně, pořád je to prakticky klasickej seriál o kritice kapitalismu a megakorporací, ale v něčem je zároveň jinej. Hmm, možná v tom, že často ani nevíte, co se děje, protože to vlastně neví ani sám Elliot. No každopádně Joanne je mrtvá?! Cože?? I s jejím věrným bodyguardem? Tak to bylo teda překvápko, který jsem rozhodně nečekala. Milenec už vypadal, že se chystá k odchodu a najednou tam stál s bouchačkou a normálně odprásknul dvě mouchy jednou ranou. Teď to vypadá, jako když si z toho dělám prdel, ale ne, Joanne s bodyguardem mi fakt budou chybět. Už jsem si říkala, co má asi Joanne v plánu, a smrt mě teda nenapadla. Darlene na druhou stranu je plná života a dokonce spolupracuje s FBI. Co si budu namlouvat, v jejím případě bych asi udělala to samý, tady fakt není jiná možnost. Ale na chvíli jsem se lekla, že ošálila i Elliota a FBI ho má na dlani, ale naštěstí Elliot je genius s úžasnou intuici, takže všechno v cajku. Poslední věc, co musím zmínit, je ten rozhovor psycholožky s Mr. Robotem - ten byl prostě naprosto strhující, klidně bych koukala na celou epizodu jenom o tom. Hodnocení: Is it just me, or is it getting crazier out there?/10

Mr. Robot - d3.0_usporny_rezim.h (2017) (epizoda)

Tak a je to tady, třetí série! Nevěřím, že čtvrtá je už poslední, všechno se pořád víc a víc zamotává, tak jsem zvědavá, jak to rozmotaj ve dvou sériích. Každopádně taky vám přijde, že je každá je úplně jiná? Myslím ten styl a atmosférou? Je to skoro jakoby každou sérii dělal úplně někdo jinej a fakt se mi to strašně líbí. První série byla taková klasika, druhá totální chaos, kdy člověk nevěděl, co je pravda a co ne, a vyznat se v tom byl občas pěknej bordel. No a tahle má takovej temnej feel, barvy jsou do modra a do šeda, a vůbec je to celý depresivní jako prase. A fakt se mi to líbí velice, tenhle styl filmařiny zatím nejvíc, ne že by ostatní série byly míň depresivní, ale tady mi to přijde udělaný až mistrovsky. No abych furt nekecala jenom o vizuálu.. Vypadá to, že každej druhej je dvojitej agent. Rozhodně Angela. Sakra chudák Elliot, vůbec nemá tušení.. Jsem zvědavá, jak co s tím teď udělaj, když se rozhodli Elliotovu druhou osobnost přímo zapojit do hry, že to vidíme i my, pilní pozorovatelé. ( °٢° ) Nějak se nám tu taky rozjíždí menší antikapitalistickej nešvar. Co vám budu povídat, jsem spíš napravo, takže nemůžu říct, že s tím souhlasím, ALE kapitalismus tady a v Americe je úplně něco jinýho, takže to na druhou stranu chápu, protože kdo by chtěl zbankrotovat kvůli zlomený ruce, že? Dost politiky pro dnešek. Hodnocení: Co si budem, dali nám na talíř pěknou porci, ale ráda si pochutnám/10