Prometheus (2012)

Tenhle film má jeden zásadní problém - nedává smysl. No dobře, možná trochu smysl dává, ale je tam tolik nesmyslů, že se ten smysl nějak ztratil. Ridley Scott by si možná měl dát trochu oraz, nějakou dovolenou na horách a radši vymyslet něco novýho a originálního, protože tohle už je jenom klasický dojení originálního konceptu, co byl kdysi vytvořenej pro maximálně dva filmy. A jak to s prequelama většinou bejvá, i tenhle stojí za hovno. Efekty a kamera, ty scenérie, to všechno vypadá naprosto skvěle, ale ten příběh, ach bože ten příběh. Hned v úvodu, kdy má ten cápek TED talk jsem si říkala, že to bude děs (nemýlila jsem se) - vypadá jako ztělesnění slova záporák. Každopádně loď s posádkou jede prozkoumat nějakou planetu, kde mají bejt naši stvořitelé nebo co (na tom nesejde, stejně to všechno nedává smysl) a oni se vidí poprvý! Poprvý v životě se vidí, když se probudí už u tý planety! Co to do prdele? Posádka má bejt sehraná, přece jen tak nepošlou do kosmu pár lidí, co se nikdy neviděli a dají jim za úkol největší misi v dějinách. A ta slavná posádka navíc vypadá jako nějaká sebranka z vesnickýho klubu, co ani neprošla výcvikem. Mají s sebou zbraně, ale nepoužijou je, protože je to "výzkumná mise". Výzkum nebo ne, jdou zkoumat mimozemskej život, co sakra čekají? Objetí od ufouna? Klasicky polovina posádky jsou absolutní debilové, co dělají věci, co nedávají smysl, a chovají se jako puberťáci. Cápek začne uprostřed jeskyně výt na měsíc, následně odejde s biologem a v těch jeskyních se oba ztratí. Jak se tam ztratili, když mají mapu? To je nemohl ten kapitán navigovat?? Doslova tam měl plánek tý jeskyně na stole! Velice chytře si taky všichni sundají helmy, protože tam určitě nemůžou bejt nějaký cizokrajný viry a bakterie. A tohle má bejt tým odborníků... Pak následuje taková klasika, mimozemšťani někoho sežerou, laciný plot twisty, který čekáte už od začátku. Hodně scén, kdy si řeknete "Jak se to tam do prdele vzalo?". A hlavní hrdinka je nesmrtelná. Ale ta mimozemská loď vypadala dobře, to jo. A konec? Vznik Vetřelce. Ani nevíte jak, prostě najednou vzniknul. V tomhle filmu vám nic nevysvětlí, prostě to tak je a nasrat. Hodnocení: bože, co to zase bylo za strašnou blbost/10 (Poznámka pod čarou: Viděla jsem Fan cut filmu, takže tam jsou i ty scény, který tam původně nebyly a byly potom přidaný. Proto tady možná píšu o věcech, co jste nikdy neviděli.)

Bratrstvo (2019)

Film přímo z matičky Rusi. DA DA DA. Ale vážně, jak je to dlouho, co jsem neviděla ruskej film.. a jak jsem ráda, že jsem si na takovou důležitou chvíli vybrala tenhle. Tenhle film je přesně důvod, proč mám ráda ruský filmy. Nebudu říkat, že v ruskejch filmech obecně není žádný přehnaný hrdinství, taky je ho tam často jak nasráno, stejně jako v těch americkejch. Ale po takový době, co jsem koukala pořád na americkej sen byl východní sen příjemný osvěžení. S ničím se neserou, ukážou pěkně všechno - žádná korektnost, všude mrtvý těla a rozbořená psychika vojáků. A je to tak dobře udělaný, až někdy film působí jako regulérní horor, když vidíte mladý vojáky, jak pomalu šílí z toho masakru kolem. Vůbec celej film má takovou trpkou chuť - žádnou oslavu války nečekejte, ani žádný šílený hrdinství a už vůbec ne oslavu SSSR. Samozřejmě nevím, jak moc je to věrný pravdě (do Afghánistánu jsem se nikdy ani nepodívala, možná to teprve přijde), takže se v tom nebudu nijak šťourat a vezmu to tak, jak to je. Někdy jsem se v tom teda ze začátku docela motala a bohužel, zrovna když jsem si zapamatovala, kdo je kdo, byl konec. :D Poslední věc, kterou musím zmínit - atmosféra, protože ta je tak dobrá, sákra! Celej film vypadá jak z roku 1989 (v dobrým smyslu), žádný růžový brejle, všechno pěkně syrový, žádný přibarvování. Prostě vás hoděj do kyseliny a nechaj plavat. Hodnocení: definitivně musím víc koukat na ruský filmy, červencový předsevzetí!!/10

Hráči se smrtí (2017)

Co vám budu povídat - šla jsem do toho s tím, že to bude aspoň trochu horror, kdy se fakt budu bát. Třeba psychologickej horor by byl skvělej a na tohle téma by se hodil. Ale teda byl to pěkně slabej odvar. No začnu od začátku. Courtney si usmyslí, že chce vidět jak to vypadá po smrti, tak povolá nějaký svoje parťáky (který jen tak mimochodem skoro nezná...), aby jí pomohli umřít. Vezme tam cápka, kterej absolutně nic neumí a ženskou, která se zhroutí při každý příležitosti. Hmm to nám to pěkně začíná. Pak se do toho zamotají další dva lidi a furt všichni umíraj. To je asi tak půlka filmu. Ještě tam teda je hodně medicínský terminologie (abyste se do toho pořádně vcítili, protože ten pravej horor je vlastně ta medicína), kdy vám všechno nezapomenou vysvětlit, jako by se tam navzájem zkoušeli nebo co, a ve skutečnosti je vám to úplně k hovnu. Jedinej normální je tady Ray jen tak mimochodem. Každopádně, potom je začnou nahánět jejich hříchy či co. A tady to začíná, do teď to docela šlo, ale jak přišel ten "horor", šlo to akorát tak do prdele. Ani jednou, přísahám, jsem sebou ani neškubla při těch absolutně klišé lekačkách. Upřímně spíš se mi u toho chtělo spát (a taky srát). Sakra já se sem přišla vyděsit, abych právě nespala, když už je to ten horror, ne u toho usnout! Chci toho moc, když je to doslova HOROR? Atmosféra taky úplně na hovno, vůbec jsem necítila nějaký napětí, prostě to bylo spíš jako nějakej rodinnej film. A jediný, na co spoléhali byla ty levný lekačky. To je už od začátku cesta do pekel. A závěr je největší kravina jako z pohádky, protože co musí udělat? Postavit se čelem k tomu, co provedli v minulosti, vzít za to zodpovědnost a nakonec si odpustit. Poučení jako malejm dětem. A na konci je ještě k tomu happy end. Já se z toho podělám... Takovej potenciál to mělo, a zase nic. Že já ještě vůbec doufám v dobrý horory... Hodnocení: den 765, stále hledám, kde je tam ten horror/10

Mr. Robot - d2.9_h4di_strat3gie1.p7z (2016) (epizoda)

Ježiš, tu scénu, kdy unesli Angelu si pamatuju. To bylo děsivý a divný zároveň. Chápu, o co se snažili (No i když vlastně ne, moc to nechápu. O to, aby ukázali, že jsou Dark Army úplný magoři? Nic novýho pod sluncem.). Vypadá to dobře a všechno, ale na druhou stranu hrozně absurdně. Za prvý, proč by to sakra dělali v obyčejným sousedství, kde by Angela mohla prostě vyběhnout z baráku a měli by po prdeli? Neříkám, že by to měla lehký, ale šlo by to. Proč ji nezavřou někde na odlehlým místě? Pak ta celá věc s tou malou holkou. Prostě nechápu, jakej hlubší smysl mám hledat. Vypadá jako Angela a ptá se jí na soukromý otázky. Ok, ale kde je ta pointa celýho toho divadlo sakra? Rozumím, že chtěj, aby konvertovala k Dark Army, ale proč tenhle způsob, kterej mi vůbec nedává smysl?? Nějak mi přijde, že to tam dal tvůrce jenom proto, ze to vypadá dobře. Což je pravda, ale stejně... Prostě proč? Radši od toho jdu dál. Dom - sakra tuhle ženu fakt lituju. Chudák, tak se snažila všechno vyřešit, a když vidím, jak se osamělá baví s Alexou... Na tuhle scénu jsem nezapomněla ani teď po dokoukání. Hodnocení: každopádně Tyrell je zpět!!/10

Mr. Robot - d2.8_skr7ty_pr0ces.axx (2016) (epizoda)

Tak a pokračujeme v psaní komentářů až po tom, co jsem dokoukala celej seriál! (Pokud se divíte, proč to prostě nenechám jenom ohodnocený a stejně píšu recenzi - nevím, prostě mě to baví psát, nic víc za tím nehledejte.) Ale je hrozně zvláštní na to koukat, když už víte, jak to skončí. Čeho jsem si všimla na druhý zhlédnutí a co musím vypíchnout, je to zvláštní natočení kamery, kdy jsou postavy někde na straně a ne ve středu záběru jako u ostatních filmů. Vypadá to hrozně divně a líbí se mi to jako svině. Každopádně Joanna se setká s Elliotem - do prdele ta žena je opravdu děsivá. A ten záběr na totálně zničenou Ameriku (připomíná mi to bordel po jistých protestech v USA ( ͡° ͜ʖ ͡°) je fakt drsnej. A Darlene mluvící o Elliotovi - tyhle dva si zaslouží dobrej konec. FBI se začíná nebezpečně přibližovat k fsociety, už objevili toho přítele Darlene. A ta poslední scéna, kdy (pravděpodobně Číňani) vystříleli celou kavárnu - tenhle seriál je fakt něco. Hodnocení: asi se na to podívám znovu, zapomněla jsem, jak skvělý to bylo/10

Mr. Robot - d2.7_init_5.fve (2016) (epizoda)

Tak jo, musím vás do něčeho zasvětit. A to sice do mýho stylu psaní komentářů (bude to krátký a je to důležitý pro další postup, věřte mi). Většinou hnedka, jak dokoukám, napíšu komentář a pak někdy v budoucnu je zveřejňuju. Ovšem někdy se stane, že jsem líný dobytek a komentář nenapíšu, pouze finální verdikt. No a co potom? Potom se stane něco jako teď. (Připravte se, že dokonce druhý série možná budu trochu mimo, ale pak už je to dobrý a budou zase oficiální komentáře.) Tak jsem si projela celej díl a teď se pokusím k tomu něco kloudnýho napsat. Uf. Fakt se mi líbí, jak se prolínaj ty dvě osobnosti Elliota. Každopádně, Angela dostane návštěvu z FBI, která si u ní dá menší sváču (už si začínám vzpomínat, jak jsem na to koukala, to byla dobrá scéna), Elliot se setká s Joanne a já mám chuť na tenhle seriál mrknout zase znova. Hodnocení: dámy a pánové, ze srdce se omlouvám, že vám nemůžu poskytnou autentickej komentář, slibuju, že je to jenom do konce druhý série, ostatní jsou jak se patří napsaný hned po dokoukání/10

Maják (2019)

Pohádka o tom, jak si jeden mladej cápek snaží vyhonit a nejde mu to tak dlouho, až se z toho zblázní. Nebo ne? No to záleží, jak si to vyložíte, protože tenhle kousek je jeden z těch šílenejch artovejch filmů, kterej polovina diváků absolutně miluje a druhá kroutí hlavou, co to zase bylo za uměleckou blbost. Jsem ráda, že patřím do první skupiny a můžu náležitě obdivovat všechny aspekty filmu. Nikdy bych neřekla, že si takhle užiju koukat dvě hodiny na dva chlapy, co se postupně úplně zblázní. Musím říct, že tomu napomohlo i to, že zrovna když dědula proklínal svýho učně a následně přišla bouřka, přehnala se bouřka i přes můj barák. ( °٢° ) Jako každej druhej uměleckej film má trochu problém se scénama, kdy jsem si říkala, že by mohly bejt o něco kratší a vůbec by to filmu nijak nevadilo. Ale jinak ta atmosféra a hlavně herecký výkony (No neříkejte mi, že nepadla žádná cena, to mě teda sere.) skvělý. Robert Pattison konečně spálil plášť prokletýho Twilight, a samotnou mě překvapuje, jakej je dobrej herec. A Dafoe? Tak o něm snad ani nemusím mluvit, ten je někde úplně jinde. O příběhu taky nemá cenu mluvit, pro někoho slátanina jako prase, pro někoho umělecký orgáč, záleží čistě na vás, takže se na to běžte kouknout, protože ať se vám to bude líbit nebo ne, je to pěkně šílenej zážitek. Jo a jestli budete koukat s anglickejma titulkama, tak možná budete potřebovat překladač (hodně námořnický terminologie..). Hodnocení: Šílenství ve dvou hodinách/10

Love, Death & Robots - Utonulý obr (2021) (epizoda)

Ten nápad tady se mi děsně líbí a vyprávění toho vědce, který celou epizodu doprovází, tomu dodává takovej zvláštní nádech. ALE na druhou stranu je to děsně nerealistický (teď nemluvím o obrovi, kterej se najednou z ničeho nic vyplavil na pevninu) a směšný. A myslím tím, jak na to všichni reagujou. Chcete mi říct, že kdyby se něco takovýho objevilo, vláda, noviny, celej svět by prostě pokrčil rameny a nechal to bejt? Nemyslím si. Hnedka by kolem byla spousta vojáků nebo policajtů, miliarda článků, a následovalo by dlouhý vyšetřování, kde se vzal atd. Stovky vědců by zkoumaly, co je zač a co to má všechno do prdele znamenat. Určitě by nenechali lidi lízt po obří mrtvole nebo si vzít ostatky tý mrtvoly domů. Nehledě na to, že mrtvoly smrdí jako prase a hromadí se v nich spousta nemocí (lidi, co se na něm procházeli, včetně vědce, jsou teď nejspíš po smrti). A ten cápek, co si z něj dělal večeři? Mrtvej na 100%. Skvělej nápad, ale naprosto stupidní a nesmyslný provedení.Hodnocení: good taste but awful execution/10

Love, Death & Robots - Azyl (2021) (epizoda)

Tenhle díl byl skvělej, ale hrozně krátkej. Prostě začnete na to koukat a přijde vám, že to skončilo za 30 sekund a mohlo to bejt mnohem zajímavější a delší. Třeba kdyby ukázali víc z toho boje s tou zářící věcí a pak až by došlo pádu. Protože stokrát radši bych viděla to, než souboj s robotem, což už je taky pěkně ohraný. Neříkám, že to nebylo zábavný, to ani náhodou, naopak velice jsem si to užila, ale prostě ta zápletka s tím, že robot má najednou nějakej záhadnej error a jde proti protagonistovi, ale no ták, to tady bylo už tolikrát. I když to jak ho zneškodnil bylo kreativní, musím říct. Ale fakt bych tady spíš ocenila, kdyby se dějodehrával radši v tom vesmírným boji, to tady sice taky bylo mockrát, ale pokaždý to vypadá dost jinak a je to mnohem zajímavější. Hodnocení: chudák chlap, když mu rozdrtil ruku měla jsem pocit, že z toho mám fantomový bolesti/10

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Vánoční speciál! Tohle bylo fakt vtipný, to jsem nečekala. Děti se jdou mrknout na Santu, kterej tak úplně není podle jejich představ. Není to žádnej děda, co jezdí s povozem sobů.  ( ͡° ͜ʖ ͡°) Hmm jsem fakt ráda, že u nás máme Ježíška. No myslím, že tyhle děti se už na Santu nikdy podívat nepřijdou. Hodnocení: nemůžu uvěřit, že už jenom dvě epizody a je konec. Tahle série je fakt závislost. A jak je krátká, tak máte za chvíli dokoukáno a jediný, co vám zbejvá je čekat dva roky na další, jestli vůbec bude/10