Papírový dům (Netflix verze) - Plán Paříž (2020) (epizoda)

Ok, co si budem, byla to vcelku blbost plná náhod a ex machin, ale musím říct, že tenhle díl nebyl nejhorší. Sierra najednou objevila nějakýho kámoše na telefonu, kterýho si asi vytáhla z ánusu, a kterej jí vzápětí odhalil celou identitu Profesora. Ta celá věc s parkovištěm byla na jednu stranu dost geniální a na druhou stranu totální blbost, která by v realitě vůbec nefungovala. (Asi jako teď celý La Casa de Papel.) Stačilo by, aby dvojtýma dveřma prošel údržbář a je to v řiti. A pak to s tou helikoptérou... Když na to jenom tupě zíráte a vůbec nad tím nepřemejšlíte vypadá to skvěle, ale jinak... A všichni policajti se zase děsně diví, jak je zase napálili. Se divím, že si na to už nezvykli, když se to děje tak často. ¯\_(ツ)_/¯ Ale fakt nechápu, jak tenhle seriál pracuje s časem. Začínám si myslet, že tam má každej druhej stroj času, protože to, jak rychle se premisťujou, už není normální. Hodnocení: Ale jo, dobrej závěr a asi jedinej díl z posledních dvou sérií, co mě aspoň trochu bavil. Minimálně se mi u něj aspoň nechtělo spát. Takže to cením, přivírám oči (hodně), dávám tři hvězdy a jdu od toho. Uf to se mi ulevilo, že je konec/10

Papírový dům (Netflix verze) - Útok na stan (2020) (epizoda)

Tohle nemůžou myslet vážně ne? No taaak, řekněte mi, že tohle je jenom špatnej vtip. Sekuriťák si drží Tokyo jako nějakýho psa.. A mají spolu nějakou divnou sexuální cosi? Na to se fakt nedá dívat, to je tak trapný, až to cítím i fyzicky. Co to prostě má bejt? Lidi na ulicích je zatím pořád oslavují, jako kdyby byli nějaký zachránci světa, a při tom upalujou policajty. Mezitím vším si nějak najdou čas udělat ještě pohřeb. Kolik toho do prdele stíhaj? A k tomu si Profesor vytáhnul z prdele nějaký dělníky, který tam přišli rádoby drsně a asi to na nás mělo strašně zapůsobit. Arturo je jako klasicky debil a nemůžu se dočkat, až tohohle otravnýho blba už konečně oddělaj. (Pardon, ale fakt mě vysírá do běla.) Provalí se, že stát byl celou dobu ten špatnej. Jak překvapující. No nakonec pustí Raquel a dav se na ni vrhne a všichni se radují, jakože "Joo, to je naše hrdinka, naše spasitelka!!". Hodnocení: pomozte mi, já už to fakt nezvládám/10

Papírový dům (Netflix verze) - Technické KO (2020) (epizoda)

No musím říct, že tahle epizoda byla aspoň lepší než ta minulá. Čímž nechci říct, že by to dávalo nějak úžasnej smysl, pořád je to zatraceně ridiculous. Sekuriťák se chová jako naprostej cvok. Fakt nechápu, jak to mohl dotáhnout na šéfa sekuriťáků. I když možná ho tam vzali právě kvůli tomu. Dostaneme nějakou scénu o Julii, která mě absolutně nezajímá a její backstory vůbec ve svým životě nepotřebuju. ¯\_(ツ)_/¯ Arturo mě klasicky vysírá jako svině, fakt ať už tohohle cápka střelí mezi oči, naprostej idiot. Každopádně, sekuriťák se s našimi loupežníky nakonec dohodne na příměří nebo co. To jsem teda fakt nepochopila, proč by to dělal, ale dobře. Každopádně pak zabije Nairobi, což by mě překvapilo stokrát víc, kdybych si to nestihla vyspoilerovat asi sérii zpátky. Takže pardon, že ode mě neuvidíte žádný šokující výrazy a místo toho si budu stěžovat na to, jak jsou příšerný ty rádoby přestřelky. Protože to je fakt děs, můj bože, co to je. Sekuriťák je snad nesmrtelnej, protože se vždycky nějak dokáže dostat z přímý palby z asi pěti zbraní nějakejma kotrmelcema. Hodnocení: ani se mě neptejte, děs a hrůza, utrpení/10

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Tak a máme tady další nostalgickej výlet do světa Jamese Bonda a musím říct, že tenhle film se mi líbí víc než ten první. Pořád se mi u toho teda místy chtělo spát a nějaký scény byly fakt klišé jako svině (ale nevím, jestli je za to můžu považovat, když je to film starej víc jak padesát let ¯\_(ツ)_/¯). Nechci říct, že to byl špatnej film, to zase ne, ale prostě je to ten typ filmu, kdy si na konci řeknete: "Ježiš tenhle film trval snad 20 hodin." a ne "Cože to už je konec??". Takže chápete.. No nic, jdu se pustit do detailů. Hádejte, kdo je tentokrát záporák.. A Rus to není. Dámy a pánové je to Čechoslovák, nedělám si z vás prdel. Musím říct, že se cejtim docela poctěná takovou reprezentací už v 60. letech, ještě když mu dali takový krásný typicky český jméno - Kronsteen. Každopádně s Bondem se nic nezměnilo - ženský kvůli němu pořád moknou na kost a dokonce zapomínají i na svoji zem. (Ne vážně, fakt ta žena zapomněla jaká je nacionalistka po jedný noci s Bondem?) Za vším je organizace SPECTRE, v čele s padouchem, co má rád kočky. Děsivý. Pak už to jde jako vždycky. Všichni se snaží Bonda zabít, ten si mezitím užívá. Po cestě si najde nějaký kámoše, kteří následně umřou, na což Bond reaguje pokerfacem. Taky tu máme souboj dvou Romek. (Jednu věc musím Bondovi nechat, nějaký scény fakt nečekáte.) No a nakonec Bond všechny sundá, zničí záporáky a konec dobrý všechno dobré. Mám teda jenom menší dotaz, proč šla ta ruská dezertérka k Bondovi sama? Na to, že jsou strašně zlá organizace mají nějak málo lidí na špinavou práci. Hodnocení: Víte, nějaký filmy jsou jako muchomůrky.. Okusíte jednou a stačí vám to na celej život/10

Papírový dům (Netflix verze) - Pět minut předtím (2020) (epizoda)

To je ale neskutečná pičovina, já si nemůžu pomoct. Zaslouží si tahle slátanina vůbec ty dvě hvězdičky? Začínám o tom docela pochybovat. No tak se na tenhle děs pojďme mrknout. Sekuriťák si vezme Tokyo k sobě do sklepa, kde ji chce domestikovat jako psa nebo co. Nevím, jestli byl tenhle cápek úplnej cvok už před tím, nebo měl zkrat v mozku až teď, každopádně ho nemůžu brát vůbec vážně, protože tam doslova chodí jako nějakej podělanej ninja. Leze šachtama, je strašně tichej a všechno.. Jediný, co mu chybí, jsou takový ty malý nožíky. No pak se dlouho nic neděje, Arturo si hledá čas na znásilnění dalších ženských, Nairobi má nějakej proslov a Denver s Riem si rozhodnou popovídat zrovna, když mají hledat sekuriťáka. Ach jo. A pak to přijde. Zlatej hřeb večera. Nebo spíš největší kravina, kterou jsem kdy viděla. Sekuriťák hodí granát k Riovi s Denverem do výtahu, ty ho přikryjou vestama a helmama a hádejte co, jsou úplně v pohodě. Nejsem žádnej znalec, ale.. radši jdem dál. Ta přestřelka, ach bože, já nemůžu popsat slovy, jak špatný to bylo. To nebylo špatný, to bylo příšerný. Taková zatracená blbost. To musíte vidět, abyste pochopili. Ježiši, to byla ale sračka. Hodnocení: přestávám doufat v lepší časy/10

Papírový dům (Netflix verze) - Paso doble (2020) (epizoda)

To je ale neuvěřitelná blbost. A abych netrpěla sama, nyní vás zasvětím do týhle děsný kraviny, která spíš působí jako špatná parodie na La Casa de Papel. Ve flashbackách se Berlín rozhodně navštívit banku a šéf sekuriťáků mu začne říkat, jak to dělá všechno pro prachy a bůh ví co.. To je zaručenej způsob, jak se připravit o práci.. Představte si, že byste začali nadávat nějakýmu milionáři, kterej má schůzku s guvernérem (pro kterýho pracujete) a stoprocentně je zatraceně vlivnej... Sekuriťák může bejt sice dobrej ostrostřelec, ale zdravýho rozumu moc nepobral. Nebo prostě chtěl dostat výpověď. ¯\_(ツ)_/¯ Každopádně pokračujeme dál. Sekuriťák se rozhodne zabít Nairobi polštářem... Ok, schválně si teď zkuste na obličej přitisknout polštář. Nevím, jak vám, ale mně se teda dejchalo skoro stejně jako když si dáte roušku teď v korona krizi. Proč do prdele ve všech filmech používají tenhle způsob udušení?? Co to je sakra za naprostou blbost? Sekuriťák je bejvalej nájemnej vrah, ale tohle neví, tak to mě poserte na holý záda. No, následně se rozhodne uškrtit Helsinki.. Tady mám jenom jednu otázku: kde vzal sakra provaz?? A jak se tam potom objevil oblečenej jako v nějaký Marvelovce na konci s tou debilní kapucou. Fakt komedie toto. Hodnocení: už jenom čtyři díly, to vydržím!/10

Papírový dům (Netflix verze) - Lekce z anatomie (2020) (epizoda)

La Casa de Papel série čtvrtá aneb každej se chová jako idiot a nic nedává smysl. K Profesorovi se teď připojil ještě nějakej cápek z policie, jehož jméno zní jako sejra (Jak to bylo? Manzana? No neříkejte, že vám to nezní jako nějakej syreček), kterej se zrovna ve vhodnou chvíli příhodně dostal k Raquel, aby ji zastavil v prozrazení Profesora. Hlavně, že ho předtím zastavili a teď proklouznul jakoby nic. Ria měli nechat odpočívat, ale oni ho místo toho poslali tam, kde je nejvíc lidí.. Jasný, práce někdy může zaměstnat myšlenky, ale v tomhle případě nevím nevím. Palermo si zatím udělal kamaráda z toho šílenýho bodyguarda, co vypadá jako nácek v komiksový podobě. Samozřejmě plešoun uteče a nezapomene utrousit hlášku na schodech. Tohle je fakt komedie, to jsem neviděla. Tokyo a Denver si mezitím chystají dát rychlovku, jako kdyby zrovna nebyli uprostřed podělaný loupeže. Mezitím ve flashbackách: Berlín se rozhodl propíchnout vidličkou koule tlustýmu cápkovi, kterýmu se nelíbil jeho motýlek. Já už to snad vzdávám tohle... Hodnocení: nic nechápu/10

Papírový dům (Netflix verze) - Berlínova svatba (2020) (epizoda)

Scenáristi La Casa de Papel se nám zoufale snaží pod nos strkat nostalgii s Berlínem, aby nám vynahradili, jak děsným se tenhle seriál stal. Musím ale říct, že to úplně nefunguje a seriál stojí úplně za hovno, i když je tam Berlín. Arturo je fakt úplnej psychouš, protože i když je doslova zbitej do kuličky, pořád má zálusk někoho ošahávat.. Bože, to je scénář panečku, lepší jsem v životě neviděla. Palermo se chystá odejít nebo co, ale neodejde, protože se najednou rozhodl, že nakonec teda neodejde. A oni ho potom připoutaj doslova vedla dozorců.. Proč?? Co je to za úplně debilní nápad? To je nenapadlo, že když už je jednou chtěl zradit, že to klidně udělá znova?? Denver a Monika tam mezitím mají nějaký pitomý hádky, fakt nemám zájem, děkuji. Uprostřed heistu a zase se tam hádají o úplných kravinách.. A ještě k tomu Tokyo převzala velení. Hm, tak to je jasný, že plán půjde do prdele. Jo a jen tak mimochodem, veřejnost pořád podporuje Profesora a jeho partu, i když zabíjí nevinný lidi. Hodnocení: kdy už to skončí?? (ಥ_ಥ)

Papírový dům (Netflix verze) - Game Over (2020) (epizoda)

Fakt nevím, co si mám o týhle epizodě myslet. Ale jestli i po tom, co právě spálili na uhel nevinný policajty, je bude veřejnost pořád podporovat... Třetí série už mi ty charaktery tak znechutila, že začínám fandit policajtům a už mi je dokonce i jedno, jestli Nairobi přežije nebo ne. Ale vsadím se, že jo, protože i když náš tým lupičů doslova nikdy neoperoval a s doktorem nemá ani jeden z nich nic společnýho, nakonec to nějakým zázrakem dokážou i bez videohovoru. Mark my words. A pak je tady ta šílená komedie s tím býkem ježiši. :D Tomu už se fakt můžu jenom smát, co to zase je prostě? Najednou se z ničeho nic uprostřed lesa objeví obří býk. A že Profesor vůbec bral v potaz, že by jim mohli poskytnout chirurga po tom, co vyhodili do povětří celý obrněný auto.. ach jo. A víte, co je ještě větší komedie? Navrhnout Tokyo na velitelskou pozici gangu. Tokyo?? Však ona s Riem posrala, co mohla, jak někoho vůbec může napadnout ji dát do čela? Však to je recept na zkázu. Hodnocení: Proč je každá druhá konverzace o sexu a o tom, jak je někdo nadrženej?/10

Papírový dům (Netflix verze) - Na nic (2019) (epizoda)

Konečně jsem se dočkala nějaký dobrý epizody, jenom škoda, že to byla až ta úplně poslední. Tím teda nechci říct, že by tady nebyly žádný nesmyslný kraviny - Tokyo se rozhodne se ožrat zrovna uprostřed heistu, protože to je fakt skvělej nápad (a na konci zázrakem hnedka vystřízlivý jakoby nic), Raquel s Profesorem si vyznaj lásku uprostřed moře policajtů, jako by byli úplně hluchý (což asi i nejspíš jsou no), a Nairobi se nechá napálit naprosto jasnou pastí. Ne fakt, co si sakra myslela, že se stane? Že ji jen tak ukážou syna a pak zase odejdou?? Ale z nějakýho důvodu mě tady ty blbosti tak nesraly, možná je zastínila ta akce kolem a ten rychlej spád, takže jsem se na ně nemohla tak soustředit.. No ať to bylo, jak chce, tahle epizoda mě jako snad jediná v týhle sérii nenasrala, a to musím taky následovně ocenit. Jo a musím vyzdvihnout ten nápad s fretkou, protože ten byl fakt velice dobrej. Hodnocení: Víte, jak poznáte záporáka s otravným charakterem v seriálu od Netflixu? Vždycky má nějaký lízátko nebo bonbon/10