Přemluv bábu (2010) odpad!

Zelenkovy filmy miluji a mrzí mě, že se k něčemu takovému vůbec propůjčil :-( a nehodlám to více raději komentovat. --- Mé hodnocení: odapd! --- Viděno: (Internet).

Nickyho rodina (2011)

(46. MFF KV / závěrečný film - letní kino). Ten nejsilnější zážitek mě čekal na závěr festivalu. Viděno naštěstí v originálním znění s titulky (dabovaný trailer do češtiny vypadá opravdu hrozivě). Kombinace dokumentu, hraných scén a archivních filmových záznamů mě mile překvapila a působila naprosto přirozeně. Jeden z mnoha momentů, který mě dostal: ,, ... Po příjezdu do Osvětimi je hned poslali do plynu. Když se svlékali, ve vězeňském komandu, které mělo na starosti odklízení mrtvol, pracoval jejich rodinný přítel. Ten paní Weberové řekl: "Toto je plynová komora. Prosím, až budete uvnitř, sedněte si do kouta a začněte zpívat, při zpěvu se více nadýcháte plynu a zemřete rychleji, a ne s takovými bolestmi." A ona s dětmi v té plynové komoře začala zpívat Wiegalu – ukolébavku, kterou napsala v Terezíně ...,, / Hodnocení: 90%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Úžasná podívaná. Opravdu důstojné zakončení celé ságy. Nejsem zastánce 3D filmů, ale u tohoto snímku jsem nepostřehl nějakou větší vadu. --- Mé hodnocení: 96%. --- Viděno: (14.07.2011 - IMAX, půlnoční premiéra, 3D; 16.07.2011 - SC Anděl, 2D).

Devět múz (2011)

Dle komentářů a hodnocení ostatních uvažuji, zda jsem neviděl nějaký jiný film. Pro mě to bylo naopak překvapení. Na film jsem původně vůbec nechtěl (podle anotace filmu). Chápu, že pokud někteří odešli z projekce po 15 minutách, tak hodnotí film jako "odpad". Tento snímek měl totiž neskutečnou gradaci a s ubíhajícími minutami jsem musel přidávat i počet hvězd v hodnocení. Skvělá kombinace výběru ze světové poezie na téma "cesta" a záběrů pusté, chladné krajiny a v ní "osamoceného" člověka, v jehož nitru a srdci je hluboko zakořeněna kultura a život jeho "starého" domova. Tento dokument mi pomohl zase o velký kus pochopit pocity lidí, kteří se odhodlali opustit svůj "starý" domov. Hodnocení: 91%. (46. MFF KV).

Strom života (2011)

Velké zklamání. Po skončení projekce jsem vůbec nevěděl jak ho mám hodnotit. Samozřejmě to bylo vizuálně krásné, ale opravdu jsem hledal nějakou emoci, něco co by mě zvedalo ze židle a nutilo se zamyslet. Opravdu jsem se nudil. Mám raději když film obsahuje téměř nepatrné detaily ze kterých má člověk nakonec ty pravé "zimomravky" po celém těle. Bohužel tohle byl pravý opak. "Kolos", který by se mohl promítat jako smyčka v nějaké galerii jako projekce. To byla má první myšlenka po skončení filmu. Další hvězdu z hodnocení jsem musel ubrat po závěrečné scéně. Hodnocení: 40%. (46. MFF KV).

O život (2007) odpad!

Opravdu nevím čím to mělo být vtipné a pokus o nadsázku v tomto filmu taky zrovna nevyšel. Nevím co bych měl říct o scénáři a už vůbec nenalézám slova abych slušně zhodnotil dialogy. Po druhém shlédnutí to bylo snad ještě horší než napoprvé. - Vrať se do hrobu! / Česká soda / Díky za každé nové ráno = ANO, ale tenhle film je vážně trapas. - Hodnocení: "odpad!".

Mamma Mia! (2008)

Jedna velká pohoda :-) . Skvělé vybráno jako závěrčný film na MFF KV 2008. Nemohl jsem si přát lepší tečku. Od té doby jsem ho v kině viděl ještě 4 x. Většinou na podobné filmy do kina nechodím, ale tohle mě opravdu bavilo. Meryl Streep je prostě úžasná! Hodnocení: 85%

Odcházení (2011)

Film vzbuzuje emoce již samotnou osobou režiséra, který rozděluje některé diváky na přívržence a na ty, kteří ho nemají rádi. Mnozí mí přátelé na film nešli již z toho důvodu, že mají na osobnost V. H. jiný názor než já, ale k filmu. Pro mě osobně je film velice zdařilý, vtipný, „filmařsky“ obsahuje zajímavé momenty a práci s kamerou. Na můj vkus možná trochu více „přehvězdováno“ (herci). Někdo vyčítá filmu, že je to pouze divadlo natočené filmovou kamerou, že se děj odehrává na jednom místě, ale vlastně proč ne? Zdůraznily se tak jednotlivé postavy a dialogy. Možná, že kdyby byly použity klasické filmové techniky, jak chtějí někteří kritici, že by dojem filmu byl mnohem méně přesvědčivý a méně „havlovský“. Měl jsem možnost vidět také divadelní hru (v obsazení s J. Třískou) a obě verze - divadelní i filmová - mě rozhodně nenudily. --- Mé hodnocení: 74%. --- Viděno: (23.03.2011 - Kino Lucerna - předpremiéra ČR).

Faunův labyrint (2006)

I když nemám zrovna moc v oblibě akční fantasy filmy typu - Hellboy, Blade ap. - tak jen už za tento film (Faunův labyrint) patří G. del Toro mezi mou pětici nejlepších režisérů. Zanechal ve mě velmi silné pocity, které trvaly ještě dlouho po opuštění kina. Prolínání reálného světa a dětského světa je naprosto dokonalé, po celém těle má člověk pocit ledového mrazení a přemýšlí, že i ten nejstrašnější moment v tom fiktivním světě a dětské mysli se někdy nemůže srovnávat s brutalitou a hrůzností reálného světa. --- Mé hodnocení: 90%. --- Viděno: (09.08.2007, premiéra ČR).