Amélie z Montmartru (2001)

Pro mě je tento film srdcová záležitost. Jediný film, kterému bych dal 100%. Nemám co bych mu vytknul. Je to pastva pro oči - vizuálně a barevně naprosto přesně sladěný. Krásná a jednoduše geniální hudba (Yann Tiersen) navíc tento snímek povznáší o další stupínek nahoru. Mrzí mě, že jsem neměl tu možnost vidět tento film na velkém plátně. (hodnocení: 100%).

Truchlení pro Annu (2010)

Jedno obrovské zklamání. Měl jsem možnost vidět tento film ve světové premiéře. Opravdu málo kdy dám „odpad“ nebo jednu hvězdu, ale nuda, nuda, nuda. Nic co by ve mě vzbudilo emoce. Sice si můžu říct, že jsem byl na světové premiéře, ale film byl naprosto bez nápadu, neobsahoval jediný záběr, který by mě něčím překvapil, vše bylo předvídatelné dopředu. Strašně dlouhé a nic neříkající záběry. Bohužel ani herecké ztvárnění hlavní role mě ničím nezaujalo. Během představení dost lidí ze sálu odcházelo a ti co neodešli tak jen kvůli tomu, že nechtěli vyrušovat. Myslím, že to byl velký přehmat od pořadatelů MFF, když tento film zařadili na tento festival. --- Mé hodnocení: 9%. --- Viděno: (05.07.2010 - 45. MFF KV/Thermal, Velký sál - světová premiéra).

Lidice (2011)

Zrovna mě nenapadá co bych tomuto filmu mohl vytknout. Šel jsem do kina trochu se strachem zda mě nezklame (některé kritiky a komentáře uživatelů). Naštěstí jsem se obával zbytečně. Tvůrci filmů mají vždy na výběr z několika možností jak scénu natočit, co vystřihnout, kterou scénu podkreslit hudbou, ap. Nikolaev všechno tohle dokonale sladil - naprosto přesně a citlivě. Kloubouk dolů. Zvláště pokud se jedná o projekt jako jsou "Lidice", který je sledován s velkým očekáváním. Také jsem se trochu obával, že bude ve filmu použito nadmíru zbytečných brutálních a drastických scén, ale naštěstí jsou většinou pouze naznačeny a ve výsledku působivější. Myslím si, že jsme při hodnocení českých filmů obecně kritičtější než u filmů zahraničních (někdy opravdu zbytečně a neoprávněně). Na závěr bych jen zdůraznil dvě slova PŘIROZENOST a VĚROHODNOST – jak jednotlivých herců (přirozené, věcné “netlachavé” dialogy), tak ve výsledku celého filmu). - Zde souhlas s komentářem D.Moore. --- Mé hodnocení: 93%. --- Viděno: (03.06.2011 - CS Anděl).