• Hudební

Fantastická žena (2017)

Zajímavý film, zajímavá Daniela Vega v hlavní roli. Sice mi trochu vadil její neměnný výraz v obličeji, ale na druhou stranu ho chápu - byla v těžké situaci, kterou si "normální" člověk ani neumí představit. Možná mi tam chyběla nějaká retrospektiva do jejího minulého života, protože o jejím vztahu s mužem, který jí zemřel, jsem se moc nedozvěděla. Ale lásku jsem jim věřila. Reakce některých (nebo spíš mnoha) lidí na odlišnosti mě stále překvapují. Pro někoho jsou tito lidé odpad společnosti, někdo, koho je třeba ponižovat a vysmívat se mu. Já jsem ve filmu viděla jiné, kteří se chovali jako odpad - především Orlandův syn byl odporný ubožák. O filmu jsem přemýšlela tři dny, než jsem se dostala k hodnocení. Ležel mi v hlavě a nechtěl z ní ven. Nebylo to jen kontroverzní téma, které mě zaujalo a nemyslím si, že by film získal ocenění jen na základě tohoto tématu. Je to film, na který se nedá zapomenout.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Nechápu, kde vzal tento film tak vysoké hodnocení. Přeslazený, kýčovitý, patetický, předvídatelný,  nevyždímal ze mě kromě naštvání žádné emoce. Nemám v oblibě Julii Roberts ani Owena Wilsona. Nesnáším oslovení Zlato. Filozofující uvažování starší sestry hlavního hrdiny bylo na mě příliš. A její dabing se nedal přežít. Copak takhle někdo mluví? Je možné, že to nikomu nevadí? Vůbec nesouhlasím s tím, že by se tento film měl promítat jako výchovný pro děti. Možná by ho spolkly děti na 1. stupni, ale puberťáci  by poznali kýč.  Děti přece nejsou hloupé! Děti si zaslouží kvalitní filmy!!

Osada - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Nelíbila se mi 1. série (viděla jsem jen kousky několika dílů), nelíbí se mi ani začátek nové série. Herecké obsazení není špatné a chápu, že se to může někomu líbit. Ale ptám se sama sebe, proč se většina postav chová tak  trapně a hloupě. Přes míru. Asi aby se diváci zasmáli. Má to být nadsázka, tomu rozumím. Jenže já se bohužel nebavím. (Podle mě by chataření  mělo znamenat klid a pohodu. Hlavně klid od lidí. Samota. Ale to by Petr Kolečko neměl o čem psát.)

Oktopus - Falza (2023) (epizoda)

Kladně hodnotím pouze hudbu Michala Pavlíčka a pár pěkných obrazů, které se tam hodnotily opakovaně jako mazanice. Většinu času jsem strávila s ovladačem v ruce a střídavě jsem zesilovala a zeslabovala zvuk. I tak mi občas některá slova vypadla. A dívat se na naštvanou tvář Mariky Šoposké bylo unavující. Snad bych to chápala v 1. epizodě, než si na pana Krobota zvykla. Ale možná ji štve pořád a lidé okolo ní rovněž. Její výraz je neměnný. Bez emocí.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Ani jsem neměla v úmyslu se na to dívat, ale ty negativní reakce všude okolo mě pobavily, a tak jsem si to na chvilku pustila. Dlouho jsem se netýrala. On snad někdo od toho něco čekal? Krásná píseň, ta se fakt povedla. A že by Emma Smetana byla nějak výrazně horší než ostatní herci (samozřejmě až na Danu Syslovou - ta tam vyloženě vyčnívala), toho jsem si nevšimla. Špatní byli všichni.

Poslední aristokratka (2019)

Mnozí zde píší o skvělé knižní předloze, ale já tento názor nesdílím. Kniha mě nebavila (podle mě je to kýč), film už vůbec ne. Eliška Balzerová byla ovšem výborná - jako vždy. Hynka Čermáka a Martina Pechláta mám ráda, ale bohužel - špatný scénář herci nezachrání. A na protivnou Dykovou nemám náladu nikdy, i když musím uznat, že není špatná herečka. Y. Stolařová mě nezaujala vůbec. Nudné, povrchní, bez humoru. Podle mého názoru se do toho Vejdělek vůbec neměl pouštět. Nevím, jak ze špatné knihy vytěžit dobrý scénář. To nejde.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

Vynikající Cirkus Bukowski, pak dobrý Rapl a potom už mě Jan Pachl ničím nenadchl. Obzvlášť ne seriálem Volha. Obsadil teď opět K. Hádka, ten není špatný. Šoposká mi tam vůbec nesedí a pan Krobot, kterého mám moc ráda, vzhledem k slabému scénáři nemá moc příležitostí k tomu, aby něco předvedl. Nechápu, proč se stále natáčejí další detektivní seriály, jeden horší než druhý. Je jich snad málo? A v každém samozřejmě musí být nějaká mladá krasavice, která tam většinou působí jak pěst na oko. Jak tady píše Enšpígl, když srovnám s Pitavalem, vidím ten rozdíl v kvalitě. Není to tím, že by na mě padla nostalgie. Ale spíš vztek na současné "umělce" a na to, co teď natáčí.

Vraždy v Midsomeru - Malované krví (2003) (epizoda)

Zajímavý příběh, sympatický inspektor Barnaby a krásný anglický venkov. Pohled na hezké domky a překrásné zahrady mě potěší v každé epizodě.

Místo zločinu Plzeň - Smrt na biofarmě (2015) (epizoda)

Nic jsem nečekala, nic jsem nedostala. Nevadí mi, když pachatele vytuším hned na začátku, pokud je příběh zajímavý. A uvěřitelný. Tentokrát jsem to ne tušila, ale věděla. Kapitánku v podání Kohoutové bych klidně mohla nahradit já (i ve svém věku) a myslím, že bych si poradila líp. Farma, na které se vyskytují podivné existence, které vedou podivné dialogy, neustále se někde poflakují,  ale nikoho jsem tam neviděla pracovat. Žila jsem až do včerejška v domnění, že práce na farmě je docela fuška. Zajímavé místo, z toho se mohlo vytěžit víc než ta exotická zvířátka. Aspoň že pachatel byl pohledný.