Fitna (2008)

Verdikt: Jak moc se toto liší od Hitlerova propagandistického Der Ewige Jude? Jen jsem si při sledování tohoto dílka řekl, že stejnou sbírku videí a novinových nadpisů, akorát třeba o křesťanech, bych za jeden-dva dny spíchl i já.

Paranoid Park (2007)

Verdikt: Nejsem žádný oddaný fanda Guse Van Santa, nejsem skejťák, jsem jen filmový divák a jako takovému mi film přišel poměrně dlouhý a prázdný, naštěstí nenudící, se sympatickým hlavním hrdinou.

Confessions of a Superhero (2007)

Verdikt: Výborně natočený dokument, který nám ukazuje, že superhrdinové jsou po všech stránkách taky jenom lidi.

To, co dýchám (2007)

Verdikt: Hodně nepovedená napodobenina Crash, Butterfly Effect a Magnólie, pokažený od scenáře až po režiséra. Ono taky obsadit Frasera (že má napsanou minimalistickou roli, ve které poprvé takřka nemusí mluvit, ještě opravdu neznamená, že se naučil hrát a i když to na první pohled může vypadat jako jeho nejlepší výkon, v porovnání s drtivou většinou ostatních herců, které vídáme na plátnech/obrazovkách/monitorech, je to pořád silný podprůměr) a Michelle Gellar není nejlepší nápad. Jedním slovem brak. Nevěříte? Věřte.

Život podle Dana (2007)

Verdikt: Celý film jsem měl jeden pocit - Tohle už jsem někde viděl...

The Panama Deception (1992)

Verdikt: Fanoušci dokumentárních filmů o politice USA, krom filmů M. Moorea, zde zřejmě nejsou, takže se mi poštěstilo i 16 let po premiéře být prvním hodnotícím uživatelem, díky American National Security Law Course. Dnes je na filmu vidět zub času (nejen díky VHS), ale navzdory tomu je téma filmu - zahraniční politika USA i dnes poměrně aktuální.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Verdikt: Pánský filmový klub, rum s colou, sem tam prostříh na promenádu v plavkách Miss ČR a ono do pekla a zpět se mi v hlavě smrsklo na půl hodiny, kde 0. - 10. minutu Rambo medituje, 11. - 20. minutu jde do pekla a 21. - 30. minutu se vrací zpět. Nikdy v dějinách filmu nebyl český název filmu výstižnější.

Mlha (2007)

Verdikt: Frank je zpět, co na to říct? Jak jsem zjistil, filmy, ve kterých se probírá Bůh a jeho spása, jsou v něm fanatické sekty, novodobí Mesiáši apod., jsou mi protivné, což se projevuje (negativně) při mém hodnocení. Nejinak tomu bylo i tady v případě paní Carmodyové, čehož jsem se zpočátku zhrozil jak čert kříže, ale i přesto jsem tentokrát byl ve výsledku naplno pohlcen, i přes poněkud očekávaný závěr, který je však natočený ohromně působivým způsobem, takže pokud jsem po většinu filmu váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec mi nezbylo, než dát plný počet. Jeden z těch filmů, který nevypnete/nevypadnete ze sálu, hned jak naskočí závěrečné titulky.

Tiché město (2007)

Verdikt: Ochutnávka života...pro případ, že nemáte svůj vlastní či jste se právě poprvé ocitli na Zemi a chcete poznat, jak to tady chodí. Nízkorozpočtový (rozpočet $2,500!!!) film o setkání dvou lidí, kteří se spolu 48 hodin toulají New Yorkem (či jakýmkoliv jiným městem, ze záběrů, snad krom scén v metru, vůbec nejde poznat, že se jedná o toto filmaři oblíbené město), naprosto realisticky vytržený ze života kohokoliv. Kamera nabízí líbivé obrázky, hudební doprovod žádný, dialogy neviděly scénaristu ani vzdáleně, trailer odhaluje vše. Avak pokud vás zaujal, naprosto to stejné vás čeká po dobu 78 minut. Napadá mě, že možná to byla naprostá ztráta času a nejzbytečnější film, jaký jsem kdy viděl, protože vlastní život by byl zajímavější, ale možná přeci jen právě takovéto malé filmy potřebujeme občas vidět všichni...

Až na krev (2007)

Verdikt: Mé očekávání bylo velké - pozitivní komentáře, naklonění kritici, P.T. Anderson a D. Day-Lewis - slušný hype na to, abych shlédl výborný film se vším všudy. Jak už to tak bývá, nějak to nevyšlo. Daniel byl přesvědčivý, ale víc si mě stejně získal Viggo a jeho Východní přísliby, ale když už se snad od prázdnin všude píše, že Oscar patří Lewisovi, těžko pak obracet něčí víru, leda, že by se na to dal sám vymítač ďábla Eli Sunday :o) Vyzdvihnu povedený hudební doprovod a první polovinu filmu, jinak mi to přišlo až příliš řemeslně dokonalé na úkor té lidské stránky, kvůli kterým mě baví sledování filmů.