Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Upřímně jsem čekala nějak víc. :-( V dnešní době si svět fantasy už upravuje každý tak, jak se mu zachce. Přišlo mi to celé takové pomotané. Moc informací zmateně podaných a zároveň se dost věcí nevyjasnilo. No, a pak se ten celkový zmatek nějak táhl celým filmem. Ale byly tam u světlé chvilky. Bojové scény, magické scény s runami... Nejvíc se mi líbil celkově konec a poslední bojová scéna. Ale doufám, že příští díl bude o něco lepší. 65%

Riddick (2013)

Takže nejde o trojku, ale prostě o předělávku jedničky ve staronovém a to já osobně nesnáším. Tak buď předělám film a nebo dělám pokračování. Ale tohle fakt ne. Przní se tím to, co předtím bylo celkem dobrý a hlavně je to bez nápadu a o ničem. Neříkám, že to je úplně na nic. Akce, napětí a tak podobně se tam samozřejmě najde, ale vykořisťování jednoho, už dobrýho nápadu, nemám ráda. Plus teda za každým slovem a nebo alespoň jedenkrát ve větě slovu kurva mi leze krkem. Ať je to akční, sci-fi a nebo cokoli, tak člověk nemusí být za každou cenu sprostej, aby to za něco stálo, ne? Kur..ňa! Takže asi takhle: za akci, pěknou práci Riddicka a hezkýho pejska = 2 hvězdičky. 45%

Riddick: Kronika temna (2004)

Tak tady jsem trochu na pochybách. Černočermá tma měla něco do sebe. Tohle je sice pokračování, ale je to přece jen něco jiného. Riddick má starost, svědomí, kamarády, což u něho není zrovna obvyklé. Ale ať to je kámoš nebo ne, když si nezasloužil zemřít, tak tě pomsta nemine. Ale zároveň tu je podle mě celkem děsná blbost v podobě lorda Marshala a jeho víry-nevíry. Takže jak? Asi 3 hvězdy. 70%

Černočerná tma (2000)

Film jsem viděla už dřív a docela se mi líbil. Celkem pěkné sci-fi - dobrý děj, zápletka i zajímavé charaktery postav. Nic přehnaného. Prostě dobré. 80%

Pád Bílého domu (2013)

Tak nějak nevím, proč se v jednom roce natáčel ten samý film - stejný děj, stejná zápletky, stejné podmínky a vůbec. Jen tedy jiní herci. No, ale to je jedno. Každopádně White House Down jsem viděla dřív. Film se mi celkově moc líbil, herci mi byli také nějak bližší a film jsem si užila. Ovšem Gerard Butler má taky něco do sebe. A i když jde o to samé, každý film je jiný a hlavně dobrý. Takže 4 hvězdy. - 80%

Šerifové z Texasu (2010) (seriál)

Ani nevím, čím přesně si mě seriál získal, ale dívala jsem se na něj ráda a bylo mi téměř líto, že po 18 dílech skončil. Navíc tedy takovým pohádkovým happyendem. Prvně se to táhne díly a díly, a pak se to za dva vše hezky pořeší a vyřeší. Ale co, celkově se mi to moc líbilo - fajn příběhy, super tým, známí herci... Spokojenost. 3 hvězdy a 65% k tomu.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Nevím no, ale Vin mi tady chyběl. I když se Paul i Tyrese postarali o skvělou zábavu, tak Vin k Fast/Furious prostě neodmyslitelně patří a přes to nejede vlak. Ale Tyrese je fakt poděs. On a ta jeho prořízlá pusa, tak to je něco. Člověk se užuluje od začátku do konce a rozhodně se nenudí. A o hezká auta, o která jde především, také není nouze. Takže 4 hvězdy - 80%

Rychle a zběsile (2001)

První díl Fast/Furious je prostě jeden z filmů kánonu filmů, které musí každý fanda filmů rychlých aut, akce, napětí a trochy té "autařské romantiky" vidět. Je to super nápad, skvělý příběh i ztvárnění, ale k dokonalosti tomu přece jen něco málo chybí. Nemluvě po tom, co uvidíte díly následující. Ale nejde jinak než 4 hvězdy - 85%

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

No, takže jak to napsat. Po samé chvále na první dva díly je tohle ... děs. Nejen, že ve dvojce chybí Vin, ale tady pro změnu chybí Paul a Vin se tu objeví a hned zmizí. Nemluvě o tom, že díl se nám sice řadí za první dva díly, ale patří až za díl šestý a následuje připravovaná sedmička. Plus, že s původním týmem má společnou leda jednu postavu, rychlý auta a to je tak všechno. Nevím, ale mně osobně se do série tenhle díl vůbec nehodí. 2 hvězdy a to může být ten díl ještě rád - 40%

Rychlí a zběsilí (2009)

Člověk by se opakoval, když by tato "rychlá kola" pořád jen chválil a zároveň hledal i nějakou tu slabinu, proč filmu nedat plný počet hvězd nebo naopak, proč nedat míň než 4. Opět je tu akce, rychlost, napětí a člověk se opravdu nenudí, ale přece jen ... je to honě stejný ..., ale pořád dost dobrý! - 80%