• Krátkometrážní

Poslední žena (1976)

film je jen pro otrlé povahy, vypráví o muži s dítětem, který má problémy žít ve společné rodině se ženami

Mrtvá ruko, zaklepej (2008) (TV film)

Film je složen z kratších příhod, dohromady spolu souvisejících, podobně jako čeští knoflíkáři. Souvisejícím tématem je smrt a také hra mrtvá ruko, zaklepej. Částečně je film prostoupen erotikou. Objevují se zde velice vtipné scénky.

Dívka u jezera (2007)

Od filmu nečekejte nějakou složitou kriminální zápletku. Jde spíš o zachycení mezilidských vztahů, které musí inspektor Sanzio rozplést k vyšetření vraždy. Částečně je dílo prostoupeno jeho osobními problémy. Atmosféra člověka to vtáhne úplně dokonale.

Střelec (2007)

Film skvěle popisuje život v chudinské čtvrti v Manile. Hrdinové se snaží přežít jak se dá. Skvělá je především práce kameramana.

Vnitřní poušť (2008)

Dosti náročný film vypráví o muži, jehož poznamenal zákaz náboženství v Mexiku, a jeho rodině. Následkem násilí spáchaném na jeho rodině se z něj stane trýznitel a jeho děti trpí.

Prima sezona (1994) (seriál)

vyznívá tak trochu pateticky, knižní předlohu jsem vnímal úplně jinak

Spravedlnost pro Selvina (1968) (TV film)

dílo určitě zaujme milovníky psychodramatu, obsahově už je horší, alespoň ze začátku určitě, konec už je lepší

Kukačka v temném lese (1984)

Film se dost podobá později zpravovanému Pramenu života (2000). Rozdíl je v tom, že tady čiší z převychovávané dívky Emilky daleko větší nenávist k němcům, kteří jí zabili rodiče.

Vracenky (1990)

Tento film na mě jako na kluka velmi silně zapůsobil a když ho sleduji dnes působí stejně silným dojmem. Určitě za to může černobílé zpracování a celkově chmurná atmosféra 50.let, kterou je hlavní hrdina - desetiletý chlapec Honza Domnosil nucen vnímat při svých dobrodružstvích v pražských ulicích. Scéna, kdy Honza kouše do nohy ředitele školy (Leoš Suchařípa), mi zůstane v paměti napořád.

Prokletí domu Hajnů (1988)

podle mě nejlepší psychologický film z české produkce, hned následován Petrolejovými lampami