• Krátkometrážní

Sázka na třináctku (1977)

s přibývajícím počtem zhlédnutí filmu přidávám na hodnocení

Radikální řez (1983)

V cikánské čtvrti, která se má bourat z důvodu výstavby nového sídliště, dojde k vraždě syna architekta, který chce radikálně celou čtvrť vystěhovat. Postupně vychází najevo nové skutečnosti. Policie to nemá jednoduché kvůli vzpurné povaze obyvatel čtvrti. Film je velice kvalitní z hlediska detektivního, ale i v oblasti mezilidských vztahů.

Golet v údolí (1995)

Přijde mi, že je tento film dost podceňovaný. Strašně dlouho jsem čekal než se objeví znovu v telvizi. Je zde prefektně zachyceno prostředí Zakarpatské Ukrajiny na začátku 20. století a hlavně mentalita tamějších obyvatel. Řekl bych, že je film skoro tak dobrý, jako knížka. Velkou zásluhu na tom má Ondřej Vetchý v hlavní roli.

Strach nad městem (1975)

Klasická "belmondovka" - policejní komisař pracuje na dvou případech zároveň. V jeden okamžik se však musí rozhodnout, po kom půjde. Rozhodne se chytit bankovního lupiče a pouští úchylného vraha mladých žen, kterého pak odhalí díky detektivnímu prvku. Film je plný napětí ze strachu před deviantem, a nechybí klasické akční scény na střechách budov či automobilové honičky a raritou je Belmondův přesun po střeše metra.