• Krátkometrážní

Apel (1970)

Myšlenka revolty tam je, a to je asi tak všechno. Po pěti minutách "Nieder!" a "Auf!" už jsem měl myš na křížku a nebál jsem se ji použít. Naštěstí se objevil zpupný vězeň, ten to zachránil. Zbytečně dlouhé. Kdyby "Nieder" a "Auf" pokračovalo ještě půl minuty, bez sebemenších výčitek vypínám. Vy, co dáváte 5* tomuto, netuším, kolik dáváte filmům, jako je Muž, který sázel stromy...

Ptak (1968) odpad!

Už jsem viděl leccos, ale abych nebyl schopný se dokázat soustředit na 9 minutový film ani na druhý pokus, to už leccos naznačuje. Nuda, černošedá nuda. Vůbec všichni ti polští animátoři měli tehdy zřejmě nějaký hodně velký problém. Video tady, ale nemá to cenu: http://www.youtube.com/watch?v=rBZlVXJbj9o

Hobby (1968) odpad!

Možná je tam jakási "myšlenka", ale je to tak strašná NUDA, že těch šest minut je čiré utrpení!

Op Hop/Hop Op (1966) odpad!

Nevím, co mám na tom hodnotit. Bílé objekty problikávají čím dál rychleji do černé plochy. Umění nula. Děj nula. Hudba nula. Nic.

Harpya (1979)

Šíleně nepříjemný a temný příběh. Jako malý bych se určitě bál.

V hlavě (2008)

Brutálně dobrá práce s kamerou! Vtipný film s chytrým nápadem - prostě super námět, mě to bavilo moc.

Pas à Deux (1988)

Vincent van Gogh a papež breakují jako o život, zatímco rock'n'rollem posedlý TinTin a Olive Olivová vytahují svoje nejlepší figury... Průlet historickými a popkulturními ikonami aplikovanými na rotoskopickou animaci tancujícího páru.

Le Petit Soldat (1947)

Takové krapet starší, kreslenější a kratší Toy Story :) Piplačka jak prase, je to plynulé jak ďábel!

Plži (1966)

Možná trochu přetažené na stopáži, ale jinak plné vtipných momentů a závěr je myslím velice nadčasový :)

Iluzionista (2010)

Další film od Chometa je sice vizuálně úžasný, ale příběhově mě to až tak nedostalo, jak jsem možná čekal. Zpracování na 5*, příběh asi tak 2* (skoro nic se tam neděje), ale za tu úžasnou melancholickou atmosféru a skvělou hudbu dám 3,5*. Silně pocitová záležitost - oproti Triu z Belleville se tu skoro nic neděje. Ale to už jsem psal. Po finálních titulcích ještě přijde fórek na odlehčení, tak vydržte ;)