• Krátkometrážní

Mnich a ryba (1994)

Skvělá práce se světlem a stínem, parádní dynamika a jemný humor. Působí to nově, má to velice nestárnoucí výtvarno.

Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Vypadá to jako FF a je to i dobré, temné a smutné, ale i tak je to pro mě jeden z nejslabších a nejméně originálních Animatrixů. Kam se to hrabe například na Druhou Renesanci.

Undo (2003)

Škoda toho nevyužitého potenciálu... ale jsem rád, že konec, jak tu čtu, jsem nepochopil nejenom já.

Kocourek se vrátil (1988)

Dokonalý snímeček, jeden z prvních, které jsem od Condieho viděl. Superdynamická animace, chytlavá písnička a pointa, vedle které je Šestý smysl slabý čaj! :))

Pig Bird (1981)

Lehká agitka o pašování čehokoliv do Kanady a jeho možných následcích... například Prasoptáka a jeho extrémní blechavosti...

The Apprentice (1991)

Film, kde z devíti minutové stopáže 4 minuty omdlívá šašek u stromu, je značný úlet sám o sobě. Přimyslete si k tomu úplně dementní kresbu, smějící se kytky a pazvuky, jako když kloktáte :)) Sledujete s úsměvem, ale moc se nenasmějete. Škoda.

Velký Cognito (1983)

Šíleně rychlý dabing a zároveň skvělý výkon dabéra. Animovaná stand up - comedy - one man show. Vinton opět dokazuje, že plastelína mu vůbec není cizí. Ta postava totiž místy vypadá jak živá.

Claymation Comedy of Horrors Show (1991) (TV film)

Ziskuchtivé prase a jeho srabácký kámoš šnek se vydali po stopách laboratoře šíleného vědce a narazili na halloweenskou oslavu plnou opravdových příšer, které jim připravily horké chvilky poté, co zjistily, že nejsou mrtví jako ony. Animačně lepší průměr, hlavně mimika je skvělá a celkem se člověk pobaví.