Rychle a zběsile 9 (2021)

Po negatívnych počiatočných hodnoteniach som sa toho celkom bál aby túto sériu nepokazili ale za seba môžem povedať že v 4dx formáte ma to náramne bavilo....skvelá akcia, zaujímavé lokácie, fajnové flashbacky, podarené cameá a poriadna dávka humoru. Áno je to už po x krát stále to isté dokola, ale pokiaľ sa séria točí okolo Diesela a jeho rodiny tak ma to stále baví. Koniec skvelý len škoda že ten posledný záber nedotiahli dokonca pomocou digitálnych technológii...možno by to bolo trocha kontroverzné ale to už bol i koniec sedmičky. Dúfam že v poslednej časti ho v závere uvidíme. Bez Walkera by rodina predsa nebola kompletná. Za mňa jeden z lepších dielov série a absencia Rocka vôbec nevadila.

Cruella (2021)

Výborná disneyovka ktorá bavila počas celej stopáže. Skvelé herecké výkony oboch hlavných herečiek s rovnakým menom- Emma, pevne verím že oscarové kostýmy ktoré skrátka vyrážali dych a vôbec celé ladenie filmu do prostredia módnych ikôn a trendov ma podobne ako hlavnú postavu nejak podvedome fascinuje a vlastne tento film vnímam ako nepriznané pokračovanie Diabol nosí Pradu lebo 80% deja sa nesie v podobnom duchu. A som za to vďačný. Psychologicky v niektorých pasážach (fontána) to zase pripomína Jokera a berie z neho to najlepšie. Zas a znova ma fascinuje digitálne omladzovanie hercov a celý tento výpravný kolos som si do sýtosti užil. Chýbal tomu už len 3D formát. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania.

Nadějná mladá žena (2020)

Oceňujem vcelku nečakaný a originálny záver ktorý tento film ťahá na slušných 70%.  Žiaľ mal som celkovo problém s pomalým tempom a aj keď hlavná postava bola poňatá hlbšie a psychologicky prepracovanejšie než v podobných revenge filmoch býva zvykom, druhýkrát by ma to sledovať už nebavilo. Napriek tomu však spokojnosť hlavne s koncom ktorý nejde v klasických hollywoodskych šablónach ale dokáže prekvapiť a zaujať.

Dek hor (2006)

Pôsobivé. Emocionálne, atmosféricky aj príbehovo. O horor každopádne nejde ale pokiaľ vám zmena žánru nevadí, dostanete slušnú drámu o dospievaní so štipkou mysteriózna.... vzdialene by som to prirovnal k Del Torovej Diablovej chrbtici. A takýto druh filmov ja rozhodne môžem.

100 Days to Live (2019)

Páčilo sa mi to. Už len kvôli tomu nečakanému smeru akým sa film nakoniec vydal. A vlastne to celé dávalo zmysel a úplne som sa dokázal vžiť do pocitov hlavných postáv. Prevedenie je čisto priemerné, nízky rozpočet dojem trocha kazí ale aj tak dám 4* ten scenár skrátka stál za sfilmovanie.

Pach krve (2021)

Bavilo ma to, ale škodí tomu značka Wrong Turn. Tento film nemá s touto sériou absolútne nič spoločné. Remeselne fajn natočené. Najlepšia scéna filmu- súd a následné vykonanie rozsudku.

Čističi vesmíru (2021)

Kórejskí Strážcovia Galaxie. Bavilo ma to. Fajn béčko so sympatickými postavami.

Palmer (2021)

Justinovi rola sadla. Keď je treba, vie nahodiť drsnú pózu a naopak keď má ukázať tú opačnú, emocionálnu stránku zvláda to rovnako dobre. Taká pohodová dráma o jednom nezvyčajnom priateľstve. Nie je to originálne, ani to neobsahuje žiadnu zapamätania hodnú scénu, ktorú by sme predtým nevideli inde. Ale dobre sa na to pozerá. Na jedno pozretie fajn.70%

Nevidomá (2020)

Dám za 3*. Už len kvôli tomu zaujímavému twistu v polovici filmu ktorý sa mi fakt páčil a ktorý ma vcelku prekvapil.

Zprávy ze světa (2020)

Krásne natočené. Precízna réžia, skvelá kamera, výprava, obsadenie, hudba. Príbehovo slabšie ale tá formálna stránka to dokonale prebíja. Jeden z tých filmov, ktoré si pozriete len raz, ale neľutujete že ste ich videli.