Perníková věž (2002)

Jedna z nejlepších atmosfér co jsem zažil a nejvíc mrazivých konců. A navíc hláška "du bist kleine elephante liebest kind" téměř zlidověla. Jasných 5 hvězdiček

Chci domů (1989)

Nevtipná nudná komedia, která by byla dobrá možná ke klidnému spaní nebýt bouřlivého dialogu osob, které jsou v konečném důsledku úplně o ničem. Film je vyprávěn křečovitě, děj je chabý a nudný bez většího zvratu a jediný světlý okamžik je možná Gérard Depardie a již zmiňované "srovnávání bankovek". Nedivím se, že tento film ve výprodeji v levných knihách stál 19 Kč.

10 minuta (2002)

Spousta lidí neví, jak vypadal obyčejný život obyvatel obléhaného Sarajevu a bohužel se ani o to nezajímají. Sarajevo jsem několikrát navštívil a podle toho, co jsem zjistil se jednalo o autentický příběh života na periferii města, které bylo odstřelováno. V krátkých 10 minutách jsou opsány hrůzy jednoho běžného dne v Sarajevu, který však skončí smrtí několika osob. I přes některé nepochopitelné situace ve filmu jako "pozor sniper" zatímco holka i po výstřelu volně chodila dáll nebo usmívajících se dětí u barelu s vodou se jedná o jeden z nejlepších krátkých filmů vůbec.

Dalur (2006)

Aneb ke skvělé věrně působící atmosféře nejsou potřeby miliony dolarů a ke skvělým výkonům není potřeba odzkoušených a vyspělých herců, vše dokázali obdivuhodně zahrát děti :-)

Profesionál (2003)

Aneb sarkastický film o tom, že v honbě za lepším a konečného dosažení zůstalo vlastně vše stejné a nic se nezměnilo,což je smutná pravda celé bývalé Jugoslávie a zvláště Srbska.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Aneb krvinky vždy zvítězily a žádná nemoc člověka neskolila. Když jsem pak jako dítě četl o Leukémii a o tom, že se bíle krvinky přemnoží a začnou člověka ohrožovat na životě, tak jsem tomu nevěřil. Ty malé stíhačky, které bojovaly vždy na dobré straně by člověku přece nic špatného neudělaly :)

Teletubbies (1997) (seriál)

Pokud mám hodnotit tento seriál jako seriál pro batolata a menší děti, tak si zaslouží jasných 5. I když děj se táhne jako šnek a je většinou o ničem, krásné prostředí, roztomilé postavičky a usmívající se sluníčko určitě mají na dětí lepší vliv, než nedej bůh nějaký novácký seriál.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Filmově natočen seriál, bohužel s opakující se a nepřekvapivou tématikou. Ze seriálů se stává kult, většina lidí ho zbožnuje, "bohužel" najdou se i tací, kteří jsou proti tomuto proudu, když dle jejich názoru to za to nestojí. A já jsem jeden z nich.