• Krátkometrážní

Alice's Fishy Story (1924)

Po dlhšom čase som sa vrátil k Alice Comedies. Sériu mám rád, no tento diel ma akosi nechytil. Výborné prechody medzi hraným filmom a animáciou (1924!), zopár zábavných nápadov a to je asi všetko. Príbeh akosi chýba. Bolo tam hlavne veľa zbytočných a opakujúcich sa scén, ktoré tam tvorcovia nemuseli dávať (napr. Kocúr Julius zabíja ryby). Inak je to celkom OK, len sa ten nápad dal viac využiť.

Jack and the Beanstalk (1931)

Betty Boop som nikdy nemal rád a toto je jeden z najhorších dielov. Uvrieskaná Betty, ktorú zachraňuje Bimbo. Je to podobný prípad ako Mickey a Minnie, ale horší. Ten obor a Betty...

Team Thor: Part 2 (2017)

Zábavný Thor v podobe, v akej som ho ešte nevidel.

Mickey nás baví! (2009) (seriál)

Ja ako fanúšik starých animovaných grotesiek som sa potešil tomuto nápadu. Jedná sa pôvodné Disneyho grotesky zostrihané a skrátené, väčšinou sú z tých pôvodných vytiahnuté "najzábavnejšie" highlighty, ktoré, musím priznať, že nie sú vždy najvtipnejšie. Aj napriek je to však zábava, hlavne pre tých, ktorí tie pôvodné kraťasy majú radi.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Krásne kulisy, dobové vyobrazenia, Disneyland a hlavne Tom Hanks. Perfektné obsadenie. Všetci herci svoje role zahrali úžasne a úplne tie postavy vystihovali. Páčilo sa mi, že každá postava mala svoj a charakter, ktorý naplno využívala. Či už to bol Tom Hanks, Emma Thompson alebo Colin Farrell. Zaujal ma ten prechod medzi príbehmi P. L. Traversovej a jej otcom. Tom Hanks je čistý Walt Disney. Paráda. Výborne spracovaná historická udalosť.

Goofy na výletě (1995)

Ako komédia to pôsobí výborne. Má to humor, disneyovské gagy a zábavné scény. Avšak aj tak vidno, že sa jedná o direct-to video. Niežeby Disney nerobil dobré direct-to video a televízne filmy, ale tu nejako nefunguje. Príbeh a celá tá romantická zápletka sa mi akosi nehodí do takéhoto filmu. Nech si to radšej nechajú Disneyho princezné. Všetko to dopĺňala nie až tak dokonalá animácia, ako pri iných Disneyho filmoch. Dosť ťažko sa zisťovalo či sú tie postavičky ľudia alebo zvieratá. To je asi najväčší problém filmu. Celá Goofyho a Maxova cesta bola však zábavná, našlo sa tu mnoho dobrých nápadov čo je celkom fajn. Film okrem toho dosť vystihuje 90. roky 20. storočia. Hlavne prostredím v akom sa odohráva a soundtrackom. Bill Farmer je na Goofyho ako stvorený a to dokázal aj v seriáli Mickey Mouse a ostatných filmoch s Goofym. V tomto animáku sa nachádza obrovské množstvo Easter Eggov, narážok a odkazov na iné Disneyho filmy a na 90. roky, takže je to raj pre hľadačov veľkonočných vajíčok. Veľmi ma potešilo cameo Mickeyho Mousea, ale nebudem spoilovať. Takže aj napriek nedokonalostiam, je to zábavný a veľmi milý film.

Mickey's Kangaroo (1935)

Jeden zo slabších dielov Mickeyho Mousea. Groteska je zdĺhavá kvôli malej protivnej kengure bojujúcej proti Plutovi. Avšak zatiaľ čo ma Plutov súboj až tak nebavil, Mickeyho stret s veľkou kengurou bol celkom zábavný. Okrem toho, že sa jedná aj o poslednú čierobielu grotesku s Mickey Mouseom, dá sa z nej zistiť, že Mickey býva v Hollwoode. Aspoň som sa niečo nové naučil.

Mickey's Service Station (1935)

Celkom milá groteska. Konečne prvá s kompletným triom - Mickey, Donald a Goofy. Diel bol vtipný hlavne kvôli gagom, ale nepáčil sa mi tentokrát gangster Pete kvôli tomu, že trio odviedlo "kvalitnú prácu" a on sa im za to veľmi zle odvďačil. Ale veď v každom filme bojuje dobro proti zlu, či nie? Neviem, urobte si na to vlastný názor.

Mickey's Man Friday (1935)

Pekná groteska. Veľmi sa mi páči spracovanie domorodcov od Walta Disneyho. Nádherná bola interpretovaná sila priateľstva a porozumenia medzi Mickeyim a domorodcom. Pevnosť Robinsona Crusoea bola taktiež veľmi dobre navrhnutá. Všetky pasce a vychytávky a záverečná bitka celý krátky film perfektne dopĺňali.

Rabínův kocour (2011)

Príbeh bol určite pre starších. Bol zvláštny. V animovanom filme som sa s niečim takým ešte nestretol. Tradične, francúzi majú veľmi zaujímavé filmy a hlavne témy, ktoré v nich preberajú. Tentokrát to bolo spracovanie komiksovej série Rabbi's Cat. Režisérom bol komiksový umelec Joann Sfar, ktorý samotnú komiksovú sériu vytvoril. Animácia je výborná, aj napriek tomu, že to nie je klasický Disney alebo Pixar. Postavy, prostredie, zvieratá, všetko je výborne nakreslené. Kým iné postavy niečo robia, ostatné sú úplne bez pohybu, napr. voda v kúpeľoch. Režisér presne vystihol pocity a činnosti postáv. Úžasný bol aj pásový Citroën a jeho výbava. Veľmi pekné a kvalitné dielo. Teším sa aj na komiks, ešte som ho nečítal.