Chuligán (2009)

Asi najslabší film z prostredia futbalových chuligánov. Zároveň zbytočný remake filmu z roku 1988. Mladý Dom sa spolu s kamarátom dostane na diskotéke do potýčky z futbalovým chuligánom, neskôr sa s ním lepšie spozná a stane sa členom jeho firmy a na svojho najlepšieho kamaráta zabudne. Časom sa odhalí odvrátenú stránku tohto "fandenia"...Skvelá je hudba, šuštiaky rokov 80tych a atmosféra, Doma v obchode ktorý túži po skvelej súprave značky Fila aby medzi hools lepšie zapadol, v priebehu filmu sa nedozvieme o to o akú konkrétnu firmu ide, nikdy v bare ani počas rozhovorov som si nevšimol logo klubu ktorému chlapci fandia, dá sa iba vytušiť že ide o Londýn a tým pádom pravdepodobne West Ham, Millwall, Chelsea a Tottenham. Film som pozrel bez titulkov takže je možné že som názvy niektorých z "firiem" prepočul, ale celé to vyzerá skôr ako sociálna dráma o tomto fenoméne ako takom a autori zrejme nechceli poukázať na žiaden konkrétny klub. Ale v závere ešte zopakujem že sa jedná asi o najhorší film z prostredia futbalových výtržníkov.

Kulky spravedlnosti (2019)

Hneď s dvoma komentármi musím v tomto prípade súhlasiť. Ako spomína Elliot fim možno v jednotlivých fázoch hodnotiť naozaj všetkým od odpadu po 5* a treba ho zrejme brať tak, ako to spomína vo svojom komentári Arsenal83. Ono to je svojim spôsobom taká epická blbosť že veľa ľudí sa prikloní k pozitívnej reakcii avšak plných 5* tomu udelí iba človek ktorý sa odviazal pri sledovaní tohto unikátneho filmu naplno. Solídnych momentov bolo mnoho, avšak asi najviac mi utvie v pam§ti konzerva z ľudí ktorú si otvoria na večeru prasačie hlavy. Prazvláštna Planéta opíc zmiešaná s Pigom rezaná nacizmom s peknou perlou, že ruské a americké vojská spojili svoje sily aby zachránili zo sveta čo sa ešte dá.

Za stínem noci - Zara (2021) (epizoda)

Postavené to je neustálych konfliktoch medzi postavami, nevidieť ale len minimálnu snaha spojiť svoje sily v boji o prežitie (respektíve iba snahu niekoľkých ľudí v malých skupinkách). Čo je ďalší problém že nevidieť takmer nič, človek aby polovicu epizódy trávil nastavovaním jasu, kontrastu pretože nefunguje ani predvoľba kino, ani šport, ani hra ani vlastné nastavenia, proste zúfalstvo, aj keď snahou bolo určite podčiarknuť atmosféru veľké skoky medzi jednotlivými zábermi kazia dojem z celého príbehu.

The Sleepless Unrest: The Real Conjuring Hom (2021)

Svojho času, približne pred 15 rokmi nastal obrovský boom filmov ako Paranormal activity. Nie žeby duchárske filmy dovtedy neexistovali ale práve v tomto období sa sústredili predovšetkým na zábery zo skrytých kamier a na výpovede členov tímu. A tam niekde ostal zaseknutý aj tento film, niekde pred 15 rokmi. Na čare mu nepridalo ani to že sa má dej odohrávať v dome na základe ktorého bola natočená jedna z epizód Conjuringu, svojich fanúšikov to možno mňa, ja sa však k nim rozhodne nepoťítam.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Popravde mala to byť pecka ktorú dáme v kine, ale pozitívny zaočkovaný ma poslal do karantény a tak sme sa uspokojili aj s možnosťou pozrieť film inak. Ani nižšia kvalita filmu príliš na kvalite neubrala, mal mnoho skvelých momentov a napriek tomu že pôsobil ako reklama na GTA 6 film možno hodnotiť veľmi pozitívne. Hviezdička dole je v podstate iba za náznaky korektnosti, našťastie ich bolo v porovnaní s ostatnými filmami súčasnosti iba nepatrné množstvo a tak s filmom vyslovujem spokojnosť.

Krvavé vykoupení (2008) (TV film)

Je síce pravdou, že ja bývam v zapádakove, ale takýto hnoj málokedy stretnem aj v mojej rodnej obci. Ťaťžko sa mi hľadal dôvod nenapariť tomuto filmu odpad ale ozaj niekoľko momentov pripimánalo film, tak aj preto jedna hviezdička, ale tento garbage radšej nepozerajte.

Mask Maker (2010)

Natočené este v čase pred libtárdnov korektnosťou ale žiadne prekvapenie sa nekonalo, názov zaujal viac ako film a tak ako sa zvykne hovoriť nesúď knihu podľa obalu rozhodne nesúď film podľa názvu. Béčkovým hororom fandím,v tomto prípade nenachádzam nič za čo by som filmu na hodnotení pridal, a záver a tá hudba počas neho ma takmer presvedčila dať iba 1*.

Turist (2021)

Turista je prezývka jedného z vojakov ruskej armády, ktorý nasadí svoj život v konflikte v Stredoafrickej republike potom ako zažije podraz čoby príslušník ruskej polície. Dej filmu sa odohráva v roku 1990, Rusko zažíva nepochybne turbulentné časy a rovnako tak Afrika, v ktorej sú militanti z republiky Čad pripravený nasadiť svoj život vo vojne proti...vlastne ani nevedia komu...už na začiatku filmu mi bolo jasné, že sa tu nájdu odpady iba preto že je film ruská hrozba. Pretože pre libtdártčatá je všetko z Russka hrozbou a ak stretne človek objektívnejšie libtárdča to predpokladá že ja budem naparovať všetkým rusským filmom 5*. Pritom ide iba o ruský pohľad na množstvo konfliktov v Afrike, ktoré sa odohtali (a ešte ich bude) a samotný film rozhodne nedosahuje kvalitu Hotelu rwanda či Červeného diamantu. Je iba logickou odpoveďou vzrástajúcej ruskej kinematografie na tieto pohnuté roky kde sa v samotnom závere dozvieme že si začínajú uvedomovať a dávať najavo ako sami vnímajú tieto pohnuté roky vo vlastnej krajine. Celkom dobrý dej je primeraný priemerným filmom z JúEsÁj produkcie, ktoré zachytávajú konflikty v Afrike, nevyrazí človeku dych ale ani v ničom nezaostane, postavy a konflikt vykresľuje primerane (najmä keď sa aftroamerický muži potom ako povstalci zmasakrujú ich dedinu nechcú pripojiť k militatnej skupine a v momente, keď ľudí ktorých treba zabiť naženú do kostola ((v libtdárdnom svete v poslednom čase v opustených kostoloch iba súloží a fetuje mládež)) ), potešia zábery afrického konfliktu v ktorých fanúšik hry Resident Evil 5 pocíti dávku nostalgie a nakoniec divák dostane priemernú dávku akcie. Ak sa Ti, ako filmovému fanúšikovi trúd postaví iba pri Americkej vlajke alebo hymne, rozhodne to nepozeraj...

Demonik (2021)

Úvod ma na chvíľu zaujal ale následne sa mladá sebavedomá klitorisáčka bielej farby pleti vyjadrila ako strašne neznáša svoju matku (novodobý libtdárdizmus vykresľuje iba afroamerické rodiny ako vzor harmónie, ja sa vôbec nehanbím zato že mám výborný vzťah nielen so svojimi rodičmi ale aj súrodencami a to ani nepochádzame z Burkina Faso) a s démonom sa odišlo bojovať niekam do virtuálnej reality (beriem že režisér je skôr scifi fanatikom ale pri popise filmu svietil hororo tak som čakal niečo iné) aby sa nakoniec Vatikánsky NAVY Seals (???) vystireľali medzi sebou aj keď jedinou zbraňou proti démonovi bol artefakt z Vatikánskych katakomb. Možno mi niečo ušlo, záverečných 43 minút som už dal na vyššej rýchlosti aby som mal túto trápenku úspešne za sebou. Nezaujalo ani za mak, ani herci, ani prostredie, ani vypálené sanatórium a už vonkoncom nie hudba.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Na odstránenie bývalých členov armády, pochopiteľne zlých ujov bielej farby pleti už nie je treba ani 25 ročnú sebavedomú klitorisáčku, najnovšie stačí cca 12 ročné šteniatko, ktoré bez problémov prebodne vidly cez nohu či mačetu do chrbta bývalého vojaka. Niežeby som americké vojská považoval za obzvlášť úderné jednotky, ale libtárdny feminizmus už ozaj nepozná hraníc. Ostáva dúfať že femme fatale 12 ročné štence zničia svojou odvahou Taliban a my už na každom kroku nebude čítať o ďalšej povinnosti prijať zase nejakých utečencov. Veď 12 ročné školáčky určite dobijú Afganistan, aj ked kontrolovať ho úplne nedokázal ani Alexander Veľký, žiaden Chán, ZSSR a ani NATO. Ale 12 ročné libtárdne akčné hrdinky to konečne dokážu. Okrem toho je Muž v tme 2 naozaj v tme, ak človek pozerá film okolo poludnia vidí najmä tmu a to celému príbehu na kvalite nepridalo, ale toto je iba subjektívny pocit a možno 3* by boli viac objektívnym hodnotením.