Nosferatu - Série 1 (2019) (série)

Priemerný seriál o ktorom som presvedčený že by s vyšším rozpočtom a pod taktovkou niekoho iného mohol byť spracovaný podstatne lepšie. Časom si však Vic získala moje sympatie a samozrejme Charlie Manx ich mal od začiatku. Druhú sériu si pravdepodobne pozriem tiež, ale nemôžem povedať že by som sa jej nevedel dočkať tak ako tomu je v prípade seriálu Dark. Potenciál mesačnej krajiny je pomerne slabo využitý a aj rozhodujúce stretnutie Vic a Manxa je taé viac-menej náhodné.

Nosferatu - Gunbarrel (2019) (epizoda)

Maggie dokáže detektívke svoje schopnosti. Na benzínovej stanici dôjde k rozhodujúcemu stretnutiu Vic s Manxom potom ako sa jej podarí utoecť z horiaceho domu. Vic spáli Prízrak a tak porazí Manxa za pomoci ľudí z čerpacej stanice ale nepodarí sa jej z neho zachrániť Craiga.Manx tak skončí v nemocnici ale Bing Parttidge je stále na slobode a Prízrak sa objaví v jednom autoservise, kde si ihneď získa pozornosť jedného mechanika....

Nosferatu - Sleigh House (2019) (epizoda)

Craig zaútočí na Binga ten ho však premôže a drží v kufri Prízraku. Vic sa vďaka Maggiínym schopnostiam dozvie kde je Craig a tak sa postaví zoči voči Manxovi. Vďaka Maggie sa polícia rozhodne pátrať po Bingovi...

Seveřané - Série 2 (2017) (série)

Druhá séria má niekoľko skvelých momentov, ktoré sú paródiou na Vikingov ale predsa len je o niečo slabšia ako prvá a iba 2 časti sú vynikajúce. Škoda že umrela Freya pretože Lagerthu sa jej darilo napodobňovať dobre, takto bude seriál ťahať najmä jarl Varg čoby Invar Bezkostný. V každom prípade stále vydarená paródia na populárny seriál Vikingovia.

Seveřané - Poslední domino (2017) (epizoda)

Orm oznámi obyvateľom osady že osada jarla Varda sa stáva ich sesterskou obcou, čo nepríjmu obyvatelia s nadšením. Freya sa stretne s Arvidom a ten jej prezradí svoj plán. Jarl Varg navštívi Norheim, vezme si mapu k Západu a po súboji zabije Freyu. Rúfus sa chystá odísť do Ríma, ale počas oslavy pred odchodom uskutoční Arvid svoj plán, Liv, Rufusa a Orma omámia a s loďou ktorá sa chystala do Ríma odplávajú. Orm a jeho verný tak ostanú sami a jarl Varg oznámi svojim poddaným jeho plány s rabovaním na Západe. Postava jarla Varga je skvelou paródiou na Invara vo Vikingoch, škoda že umrela Freya tá zase vynykajúco zosmiešňovala Lagerthu.

Seveřané - Thing (2017) (epizoda)

The Thing.Arvidovi sa podarí potlačiť vzburu roľníkov a následne na stretnutí Thing sa s jarlom Vargom súdi o mapu. Kedže poruší prímerie počas slávnosti stáva sa psancom a Rúfus vymenuje za náčelníka Orma. Jarlovi Vargovi tak vychádza jeho plán pomsty dokonale. Úžasná paródia bitky z Vikingov, Freyina paródia na Lagerthu ale najmä príhovor jarla Varga na slávnosti priniesli najlepšiu časť druhej série.

Seveřané - Odplata (2017) (epizoda)

Vengeance.Orm sa pridá k ostatným a nájdu umierajúceho zákonodarcu. Orm ukončí jeho trápenie a ostatných upozorní na tabuľky, ktoré mal zákonodarca v rukách. Tak sa novým zákonodarcom stane Rúfus. Rozhodne sa na pohrebe svojho predchodcu obetovať otrokov, ale Karka zachráni Arvid. Ten čelí vzbure poddaných...

Seveřané - Pro šikovné ruce (2017) (epizoda)

Hand job. Jarl Varg povolá najlepších kováčov z okolia aby mu ukovali najlepšie možné protézy. Toho kto zlyhá čaká smrť. Orm je odvrhnutý ešte aj otrokmi a tak ho ľahko zmanipuluje jarl Varg aby mu pomohol dostať sa k mape s cestou na Západ. Hilda v lese potodí, ale Arvidovi a Liv oznámi že jej dieťa uniesli vlci a tvrdí im, že ich zato Ódin potrestá. Orm sa pokúsi zabiť zákonodarcu vďaka jeho alergii na osy. Pobavili scény s kováčmi, najmä zmienka o aktuálnom roku (Invarove protézy z Vikingov), zmienka o vzniku pojmu irónia a uťahovanie si zo vzťahu Orma a Torsteina a o tom, ako ho raz v Nórsku príjmu, ale inak stále priemer a zaostávanie za prvou sériou.

Seveřané - Život otroka (2017) (epizoda)

Slavebound. Orm a Rúfus si zvykajú na život otrokov, jarl Varg si najme čínskeho nájomného vraha, aby mu získal mapu Arvida a do Norheimu sa vráti Liv a spraví veľké zmeny. Opäť minimum humoru, pár narážok na feministické práva a vyberanie výpalného je celkom vtipných, ale celkovo humoru ubudlo až príliš a dej nápadne kopíruje ten zo seriálu Vikingovia, avšak v prvej časti si zo spomínaného seriálu uťahoval Norsemen podstatne lepšie.

Seveřané - Východ proti západu (2017) (epizoda)

West vs East.Zatiaľ čo sa Arvidovi a jeho družine darí drancovať Západ, jarl Varg príchádza z Východu na trh v Nórsku iba s hŕstkou postihnutých otrokov, začo sa jeho mužom dostane poriadneho výsmechu.Orm, Rúfus a Liv i myslia, že putujú do Ríma, avšak v lese ich stretne Sturl kostilam a povie im, že sú iba 3 dni cesty od Norheimu napriek tomu, že putujú už 2 mesiace. Kedže Liv odhadne úmysly Sturla, utečie Arvid hoduje spolu s Milrud a Freyou, keď Sturl Kostilam privedie zajatcov, Orma a Rúfusa, o ktorých osude rozhodne starejší sudca a majú z nich byť doživotný otroci. Škoda trochu slabšieho úvodu, humorných scén bolo pomerne málo.