Počátek (2010)

Christopher Nolan se během několika málo filmů pohodlně zabydlel v žánru WTF filmů. Komplikovanosti a vícevrstevnatosti si v tomto filmu užijete více než dost, přitom se ale v ději dá celkem v pohodě orientovat. Do pětihvězdičkového hodnocení tomu chybí nějaký pořádný trumf, který by film povznesl ještě o úroveň výš, diváka posadil na zadek, roztočil ho dokola a nechal ho v poloze rotující káči.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Seznam věcí, které mi přijdou méně bolestivé či trapné, než dívat se na tento film: 1. Obřízka bez jakéhokoli umrtvení 2. Usrat si na audienci u anglické královny 3. Bungee-Jumping bez lana 4. Nechat se ojet ve vězení dvoumetrovým zabijákem co si říká "prcek" 5. Vstřelit si vlastní gól v prodloužení finále mistrovství světa ve fotbale. Jako hráč Severní Koreje. 6. Vyhrát v loterii a pak zjistit, že zrovna dnes jsem si svoje šťastná čísla nevsadil. 7. Volit komunisty. 8. Zapomenout jméno své manželky u oltáře. 9. MlUwIt a pSát yAqO NaPrOsTý QrEtéN * LoVE* kiss :*** 10. Psát trapné komentáře na internetová diskuzní fóra 11. Vše z výše uvedených

Manos: The Hands of Fate (1966) odpad!

Že by tohle byl opravdu TEN nejhorší film? Nejprve jsem si to nemyslel, ale když jsem nad tím chvilku zauvažoval, došlo mi že nejhorší film není ten který nesnášíte, nebo u kterého je vám fyzicky špatně, protože ten ve vás aspoň dokáže vyvolat emoce. Právě naopak, nejhorší je něco, co je tak nudné, že se u toho vrtíte v křesle, díváte se na hodinky každých pět minut a neustále nadáváte na to, jak se čas vleče. Některé filmy od Olmera (Dagmara, Playgirls) jsou trapné až hanba, právem jsou jednou z nejhorších věcí co jsem kdy viděl, takový The Room je klenot odpadu, americké buranoviny typu Pán převleků, nebo abstraktní spektákly jako Tetsuo jsou všechny svým způsobem na facku, ale každý z těch filmů má aspoň dějovou linii, postavy, střih, zvuk a kameru. Tenhle chomáček rektálních chloupků nemá žádný z těchto atributů, a ač je to k nevíře, je při své délce 74 minut snad nejdelším filmem, který jsem kdy viděl a jediným filmem který jsem kdy nebyl schopen dokoukat (a to jsem zvládl např. 120 dní sodomy, human centipede, srpski film a pink flamingos). Vzdal jsem to někde u tančících sektistek či co to mělo být, neboť docela vážně hrazilo že si vrazím pohrabáč do oka abych tyhle muka měl za sebou. Nejhorší film co jsem kdy viděl, naprosté zlo, teror a utrpení a doufám že už nikdy nic horšího neuvidím.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Trautenberk byl jednoznačným hlavním a charismatickým hrdinou, kterému Krakonoš nesahal ani po pumpky. Po každém díle jsem byl hrozně zklamaný z toho, jak ho ta lesní havěť hnusně vypekla. To si muž Trautenberkova formátu nezasloužil, vždyť on poskytoval živobytí a střechu nad hlavou třem zaměstnancům. Třem zaměstnancům, kteří si jeho péče vůbec nevážili a kuli pile společně se senilním lesním dědkem, který si uzurpoval Trautenberkovo území, koupené za poctivé Sudetské peníze. Jen si představte, kdyby k vám domů přišel starý smradlavý houmles a na vaše výzvy o opuštění domu by pouze lakonicky prohlásil: "Tady je Krakonošovo!" No nezabili byste ho?

Kulový blesk (1978)

To nechte, to je antiseptický klouzek

Útěk do divočiny (2007)

Nesympatický a sobecký hlavní hrdina, který se svou arogancí blíží pánům z ČSSD, hlásající naivní myšlenky Seana Penna a podobných Hollywoodských "samaritánů", ignorující všechno kolem něj, aby si až na konci filmu na smrtelné posteli uvědomil nějakou vyšší pravdu či co. To jak (ne)vyjebal s Kristen Stewart byl asi stěžejní WTF moment filmu, hned za ním bylo skoro až výsměšné "rozloučení" se sympatickým a milým staříkem. Kamera a scénografie je ale pěkná, to jo, proto dvě hvězdy.

Rok ďábla (2002)

Parádní mystifikace, kvantum scének až montypythonovské absurdity a šaman Jaz Coleman

Eurotrip (2004)

Jedna hvězdička za Michelle Trachtenberg, druhá za Fluggengenghenhollen a třetí za velmi přesné vykreslení Bratislavy :)

The Daily Show (1996) (pořad)

Asi nejvtipnější entertainer současnosti, Jon Stewart, v téhle show vaří úžasnou směs nadsázky a absurdity, kterou potom přelévá přes současné dění v Americe. Paradoxně je tohle asi nejlepší zdroj informací o Americe pro neznalého Evropana, jelikož nepodává pouze oficiální statementy, ale ukazuje i ty drobnosti, ze kterých se potom skládá větší mozaika. Kupříkladu veškeré výstřelky americké volební kampaně, skandály senátorů, taškařice kolem jmenování soudců nejvyššího soudu, nebo karibská ropná skvrna - to všechno podáno z mnoha úhlů, vtipnou formou a zároveň nutící k zamyšlení.