Fotograf z Mauthausenu (2018)

Jak to tak vidím dle komentářů, většina lidí tady by potřebovala spíš vidět nějaký pěkný BDSM porno, aby ukojilo své nároky na pořádný koncentrák. Myslím, že když budu počítat klíčové momenty, které jsou podle skutečné události, a které chci do příběhu vložit, aby fungoval jako celek, nevidím důvod to nadbytečně okořeňovat krutostmi, které se děje netýkají (a stojí samozřejmě další peníze navíc). Samozřejmě když budu chtít hledat dokumentární chyby, najdu je např. i u Schindlerova seznamu (který má výhodu, že už se stal klasikou, a nikdo na něm hledat chyby nebude). Za mě prostě dobře zfilmovanej příběh.

Svatba upírů (1993)

Myslím, že nejvíc můžou být zklamaní Soukupovi skalní fanoušci. Možná i proto je hodnocení tak nízké. Toto dílo v jeho tvorbě evidentně vybočuje. Jeho 80´ "komedie" s pouličními frajery mě nikdy neoslňovali, a od amerikanizovaných přehnaných a laciných komedií s Poldou to šlo dál z kopce. Tenhle film má spoustu nám blízkého Svěrákovského humoru. Obsazení a výkony naprosto dokonalé (dokonce jsem zde dokázal akceptovat i Ivetu Bartošovou). Atmosféra filmu dokonalá.

Labyrint podle Davea (2017)

Filmu rozhodně nechybí pestrost. To že nejde dost dobře zařadit, je-li to horor nebo komedie (přikláním se spíš k druhému stylu) mi vůbec nevadilo. Nadsázka se povedla, ikdyž to mnoha lidem vadí. Neříkám, že zápletka je bůhví jak úžasná, ani že jde o psychologický výkvět, zároveň si nemyslím, že o něco takového tvůrcům šlo. U Alenky v říši divů jde defakto taky jen o sérii vizuálních bizzardností a ne návod na spásu světa nebo odpověď na otázku proč tu jsme.

Přátelé (1994) (seriál)

Celkem zábavná partička lidí (zvlášť sarkastickej Chandler)... bohužel po nějakym čase začnou vypadat jako zpolokrematorizovaný mrtvoly viz. Monika, kterou jsem miloval :´( a Phoebe která byla čim dál dementnější

Kutil Tim (1991) (seriál)

Jako malej kluk jsem miloval kutilství a samozřejmě i tenhle seriál. Bohužel když jsem dospěl, můj idol Tim se změnil pouze v nešikovného idiota co nedokáže zatlouct hřebík aniž by při tom nezapálil barák, zato dokáže skvěle plnit Americký sen... 3*** za Ela"Flanela"Borlanda :)

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál) odpad!

Přehled bárbín a kenů v jejich světě růžových brýlí. Už jen jméno herce Dylana Walshe z LosAngels mě dostává (nevim jestli si to nevymysleli) .... škoda, že jsem viděl jen jeden díl :´( ... NE!!! vlastně jsem přešťasten XD

Ally McBealová (1997) (seriál)

Noooo,anoooo... tak tenhle seriál by nebyl tak špatnej, kdyby tam pořád a do kola necpaly už po 1000000000000000000000000000000000000000000krátý sexuální podtexty čehokoliv, zpívání v klubu X-P a hlavně tu největší perličku na konec - samotnou všehofrustrovanou Ally McBealovou. Možná jsem nepochopil vtip, ale obvinit svého přítele že mi zahejbá v mém vlastním snu, mi přijde opravdu jako myšlenka že i rozmazlení právníci jsou chudáčci a oběti dnešní doby. Mám chuť jim poslat do Hollywoodu nějaké konzervy a oblečení. Zkráceně lobotomický terror od sadistických scénáristů !!! ...... jo a Peter MacNicol je dobrej + kozatá černoška , takže jedna *

Sprejeři (2004)

Docela dobrej snímek, když to přeženu ve stylu Kids. Docela povedená, nenáročná režije tomu dodává na realističnosti. Rozhodně se domnívám, že autor nechtěl vyjádřit žádný boj "uličníků" za záchranu velryb nebo podobně, stejně jako spousta takových mezi námi. Graffiti jsou prostě zábava a tak to je :) Jediné co jsem považoval za přehnané byl tragický konec, kdo by člověku rval hlavu za čmárání???? Na druhou stranu nežiju v Americe... díky bohu...

Šedá zóna (2001)

No musim říct, že to špatný nebylo, ale rozhodně mě to o 100% reálnosti nepřesvědčilo, zvlášť když se objevila jakási maďarka kterou chtěli všichni najednou zachránit. Takových chvilek je tam bohužel víc...

Elvis nebo Samuraj? (1998)

Ano, jedna z mála postapokalyptických komedií s docela originálním nápadem, rozhodně stojí za shlédnutí...