Ďáblova svatyně (2019) (seriál)

Veľmi slušný thriller, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Už dávno som nehltal takto časť za časťou, bez toho aby som sa prichytil, že sa nudím a čakal čo sa bude diať ďalej a ešte popri tom rozmýšľal ako by som sa zachoval ja, keby som sa ocitol takto medzi psychopatmi. Záverečné časti úplný masaker, koniec seriálu ostáva nedotiahnutý, zrejme sa počítalo s druhou sériou ale nakoniec sa nekonala. 90%

Citadel (2023) (seriál)

Tak ako bežne začínali staré vtipy, začnem aj ja. Stretli sa "Jason Bourne, James Bond, Chuck" a vznikla Citadela. Sympatické obsadenie najmä Priyanka Chopra Jonas dali tomu hviezdu nahor. Ani samotný seriál mám pocit, sám seba neberie až príliš vážne a dá sa pozrieť napriek až príliš prešpekulovanej špionáži a zhode náhod, na rozdiel od takej divácky viac náročnej Berlinskej misie. Teším sa tento rok na druhú sériu. 70%

Můj andílek (2019)

Zaujímavý thriller matky truchliacej nad stratou novonarodenej dcéry. Nejaké to puto asi naozaj existuje, veril som v záver filmu ktorý sa nakoniec aj takto skončil. Nenadchne ale pozrieť sa to určite dá, odporúčam. 60%

Výchozí bod (2014)

Jedinečná Brit Marling, čokoľvek na čom sa podieľa je za 100%. Chcelo to trochu skrátiť úvodnú časť, ale možno že je to nakoniec dobre aj tak ako to je. Od nápadu, po gradáciu deja a zvraty, nájdeme tam všetko.

7500 (2019)

Čakal som Alah Agbar thriller a dostal som Alah Agbar blábol. Spravil som chybu, že som čítal pred filmom komenty tejto tu "elity" na csfd po lobotómii...

Cry Macho (2021)

Ako sa gringo mexikáncom stal... Keď mi v 90-tke ako jemu vo filme bude chcieť roztiahnúť nohy 40 ročná jebaňa, tak sa tiež stanem mexikáncom. Príbeh medzi chlapcom a starcom, ktorý som si pozrel kvôli Clintovi, aby som mal ďalší zárez. 30%

Veselé vánice (2022) (seriál)

Ako film by to fungovalo viac. Klasický Vianočný príbeh osudov rôznych postáv, ktoré skysnú na letisku v Osle. Tí domýšľavejší budú presne vedieť ako sa všetko bude vyvýjať, napr. chlapec hrajúci na piáne a stroskotaný klavirista. Na navodenie atmosféry fajn, trochu slaboduché ale nie príliš sladké. 50%

Hněv Boží (2022)

Príbeh mladej zapisovateľky Luciany odohrávajúci sa vo viacerých časových úrovniach súčasne. Občas tie prestrihy dejov pôsobili zmätočne, no išla z toho atmosféra a mysteriózny nádych. Občas sa oplatí zablúdiť aj do netradičných štátov ako Argentína, tento snímok to potvrdzuje. 50% +

Který je ten pravý? (2017)

Tak som sa odhodlal na sladkú kravinu, keďže Reese mám celkom rád. Ale toto nebol film ani pre dospelých, ani pre deti, asi pre nikoho. Tak priblblý scénar je naozaj na pohľadanie. Ako sa mohla Witherspoonka dať na to nahovoriť, alebo asi biologické hodiny tikajú tik tak a veľa na výber už do budúcna nebude... ber alebo neber....

Vítězství v krvi (2019)

Dva dni po sebe som si dal nové filmy s Travoltom a už by aj opäť na pár rokov stačilo. Vidieť to pred 30. rokmi, tak by som slintal blahom. V dnešnej dobe ale klišé, stokrát predtým natočené a videné v iných filmoch, dopredu viete ako to skončí. Nie, na tento film sa nepozerajte 20%