Smrt ve tmě 2 (2021)

Od jednotky uplynulo už celkom dosť rokov, a slepcovi som vtedy že je nevidiaci veril, no v dvojke miestami to už až také evidentné nebolo. Film sa mi v prvých minútach javil ako prequel k prvému dielu, ale to sa po štvrťhodinke rozplynulo a s blížiacim sa koncom, bez nejakých zvratov som len dopozeral lepšie B-čko, akých sa v súčasnosti točí celkom hodne... 2,5*

Outsider (2020) (seriál)

Excelentný úvod seriálu dával náznaky, že sa bude jednať po dlhej dobe o 5* záležitosť.  Ale áno, máme tu Stephena Kinga, takže po dvoch dieloch výbornej krimi sa nám primesilo niečo mysteriózne, ktoré každou ďalšou časťou uberalo laťku nadol. Ku koncu bez napätia zbytočne roztiahnuté, posledné tri diely určite. 3*  a jedno zhliadnutie si ale zaslúži, a seriál môže ísť do zabudnutia.

Stranger Things (2016) (seriál)

Dlho som odolával tomuto všade ospevovanému dielu, až som sa odhodlal zatiaľ na 1. sériu. Tá si u mňa zaslúži slabšie 4*, námet u mňa nijako nie je prevratný, obrátené svety tu už boli, či už v seriáloch Fringe alebo Counterpart, viac zapôsobil dobový feeling 80-tých rokov. /// 2. séria 1* /// 3.séria 2* /// 4. séria úvod silné 3* záver na 1* /// Už dávno som nedopozerával seriál len aby som ho videl do konca.

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Partia hercov, ktorá je nám známa z dvojdielnej Flanaganovej netflixovej série The Haunting sa zišla opäť. Podobne ako tomu bolo už v spomínanom Hauntingu, čakajú nás nudné hodinové dialógy postáv, hlavne v prvých štyroch dieloch, kde až na pár zábleskov sa nič podstatné nedeje. Horor určite nečakajte. Všetko zachraňujú posledné tri časti a dvíhajú úroveň seriálu na 3*. Inak nič nové neprináša, náboženská fantazmagória a fanatizmus mixnutý s vampirizmom.